Artykuły

Warszawa. "Dochodzenie" w Collegium Nobilium

W Akademii Teatralnej powstaje muzyczny spektakl warsztatowy przygotowany przez studentów Wydziału Aktorskiego i Wydziału Reżyserii. To przede wszystkim wspólna praca Adama Biernackiego (Wydział Reżyserii) i Bartka Magdziarza (Wydział Aktorski), którzy razem napisali scenariusz i wyreżyserowali "Dochodzenie".

Pierwotnie spektakl miał nosić tytuł "Przesłuchanie" - to jednocześnie jedna z pierwszych piosenek napisanych przez autorów. Ale ze względu na zbyt łatwe skojarzenie z filmem Ryszarda Bugajskiego zmieniono go na "Dochodzenie".

Twórcy określają spektakl mianem muzycznego kryminału. Na scenie zobaczymy więc m.in. detektywa Marlowe'a, bo główną inspiracją dla studentów były klasyczne kryminały Chandlera i ich filmowe realizacje z Humphreyem Bogartem w roli głównej. - To wdzięczny materiał dla teatru - tłumaczy Bartek Magdziarz - niewyczerpane źródło klisz i chwytów, którymi można się pobawić do woli. Nasze "Dochodzenie" to więc taki kontrolowany wygłup na temat, czerpiący z kultowych dialogów w przystosowanej specjalnie na potrzeby przedstawienia, mamy nadzieję, atrakcyjnej formie.

Kryminalna intryga została oprawiona piosenkami. W roli tekściarzy również zadebiutują obaj twórcy przedstawienia. Początkowo próbowali znaleźć utwory pasujące do założeń warsztatu. Z ich braku ostatecznie powstały teksty do muzyki Urszuli Borkowskiej, którą poznali na zajęciach z piosenki. Będzie też kilka innych utworów, ale te mają pozostać niespodzianką do dnia premiery.

Warsztat muzyczny wg pomysłu i w reżyserii Adama Biernackiego i Bartka Magdziarza, wyk. Agata Sasinowska, Izabela Gwizdek, Mateusz Ławrynowicz

Teatr Collegium Nobilium, Sala im. Kreczmara, ul. Miodowa 22/24, tel. 022 831 02 16, premiera 7.01, godz. 19, spektakle 8.01, godz. 19

Rezerwacja zaproszeń - 22 635 96 22, promocja.tcn@at.edu.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji