Artykuły

Wielopole Skrzyńskie. V Prezentacje Teatrów Poszukujących

Prezentacje Teatrów Poszukujących to konkursowy festiwal teatrów amatorskich, który odbywa się co dwa lata, a poświęcony jest wybitnemu twórcy teatru Tadeuszowi Kantorowi, który urodził się w Wielopolu Skrzyńskim.

W tym roku zobaczymy w konkursie sześć spektakli. Zostały wybrane przez komisję artystyczną "Kantoraliów" spośród wielu zaproponowanych przez ośrodki z całego kraju.

W sobotę, 31 maja, najpierw pokażą się: Teatr ab-SURDUT leniwe oko - z Ośrodka Kultury Górna w Łodzi w spektaklu "Ventriculus Brian Machado" i Teatr Przestrzeni z Warszawy w spektaklu "Człowiek transpozycja, czyli bal w poczekalni". Potem zobaczymy krośnieński Teatr itd w "Słowotoku naszym powszednim", a połączone: Naturalny Teatr Wiejski z Lubeni, Studencki Teatr Szarej Masy z Krosna i Teatr Całego Narodu z Rzeszowa przedstawią spektakl "Jedność czasu, miejsca i akcji".

W niedzielę zobaczymy krakowski Freeday Teatr w spektaklu "Lady M." oraz Teatr Przedmieście z Łańcuta w spektaklu "Niebo".

Imprezie będą towarzyszyć spektakle pozakonkursowe: "Minęło, minęło, i tak przeminą wszystkie historie" w wykonaniu Aktorów Teatru Cricot II i Teatru M.I.S.T. z Krakowa, a także słynny Lwowski Teatr "Woskriesinnia" w spektaklu "Gloria" w reżyserii Aleksandra Fedoryszyna.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji