Artykuły

Poznań. Konkursowa "Walizka" na scenie Polskiego

Walizka" Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk to dramat, który otrzymał nagrodę główną oraz nagrodę publiczności w pierwszej edycji konkursu dramaturgicznego - Metafory rzeczywistości - zorganizowanego przez Teatr Polski w Poznaniu.

Premiera 14 lutego. Spektakl wyreżyseruje Piotr Kruszczyński, autor wielu cenionych przedstawień, dyrektor artystyczny Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu.

Małgorzata Sikorska-Miszczuk mówi o swojej sztuce, że to opowieść o pochwale i afirmacji życia. Odnaleziona po latach walizka staje się dla głównego bohatera, Fransua Żako (w tej roli Zbigniew Waleryś), kluczem do odnalezienia prawdy o sobie. Jej otwarcie powoduje jednocześnie dotarcie do własnych korzeni, kultury, ale też bolesnej historii.

***

Małgorzata Sikorska-Miszczuk

dramatopisarka, autorka opowiadań, scenarzystka. Zadebiutowała dramatem "Psychoterapia dla psów i kobiet" (2004). Jest autorką sztuk: "Szajba", "Katarzyna Medycejska", "Burmistrz", "Niezwykła podróż Pana Wieszaka". Dramat "Śmierć Człowieka-Wiewiórki" (2007) uzyskał pierwsze wyróżnienie w konkursie na sztukę o Ulrice Meinhof (zorganizowanym przez Teatr Rozmaitości i Teatr Usta Usta/2xU) oraz wyróżnienie w XII Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej organizowanym przez MKiDN.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji