Artykuły

Teatr Rozmaitości zaprezentuje nam "Cień" Wojciecha Młynarskiego

Wojciecha Młynarskiego przedstawiać nie trzeba. Znają go wszyscy, jako autora (a także i świetnego wykonawcę) licznych piosenek, z których wiele stało się przebojami, i które śpiewała (i śpiewa!) cała Polska. Młynarski napisał także teksty kilku widowisk estradowych, m. in. kabaretu "Dreszczowiec", programu zatytułowanego "Polska miłość" ,trzy widowiska telewizyjne oraz spektakl "Dziewczyny bądźcie dla nas dobre na wiosnę". Ma w swym dorobku również.... libretto operowe: "Henryk VI na łowach", według komedii Wojciech Bogusławskiego, do muzyki Karola Kurpińskiego. Opera ta wystawiona była w Łodzi i Krakowie przez Kazimierza Dejmka.

Najnowszym dziełem Wojciecha Młynarskiego jest tekst przedstawienia "Cień", określonego w podtytule, jako "bajka muzyczna dla dorosłych". Jest to pełna napięcia rzecz o człowieku występującym samotnie przeciwko otaczającemu złu, rzecz o przepięknej odwadze, o szlachetności jednych i podłości innych ludzi, o krzywdzie i upartym dążeniu do sprawiedliwości. W "Cieniu" Młynarskiego kryje się cień tak samo zatytułowanych utworów Eugeniusza Szwarca i... J. Ch. Andersena, ale jest to ten sam temat, ujęty w zupełnie innej, trudnej do określenia, nowej formie teatru muzycznego. Z tekstem Młynarskiego złączona jest ściśle muzyka Macieja Małeckiego. Prezentowane w przedstawieniu piosenki stały się już szlagierami, a "Cień" bije rekordy powodzenia na scenie warszawskiego Teatru Rozmaitości.

Spektakl ten, w pełnej obsadzie Teatru Rozmaitości zobaczymy na deskach olsztyńskiego Teatru im. St. Jaracza w środę, 24 bm., i czwartek, 25 bm., o godz. 19. Udział w przedstawieniu biorą m.in. tak znani aktorzy, jak: E. Starostecka, A. Godlewska, A. Stockinger, A. Żarnecki, J. Matyjaszkiewicz, B. Łazuka, J. Duriasz, A. Morawiec (tytułowy "Cień") i in. reżyserował spektakl Jerzy Dobrowolski, choreografia Tadeusza Wiśniewskiego, barwne kostiumy i dekoracje projektowała Małgorzata Treutler.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji