Artykuły

Warszawa. Aktorzy będą zbierać pieniądze na Centralnym

Już po raz czwarty Fundacja Ewy Błaszczyk Akogo organizuje akcję Teatry dla Akogo. Wraz z kilkudziesięcioma teatrami z całej Polski w marcu i kwietniu fundacja będzie zbierać fundusze na kontynuację budowy kliniki Budzik. By zakończyć inwestycję brakuje jeszcze 9 mln zł.

Od 17 marca na warszawskim Dworcu Centralnym stoi prostopadłościan, wewnątrz którego można zobaczyć uwięzioną dziewczynkę. Szuka ona wyjścia, chodząc od ściany do ściany, próbuje nawiązać kontakt z przechodzącymi ludźmi. - Choć to tylko projekcja video, to w ten sposób fundacja pragnie zwrócić uwagę przechodniów, pokazując jak czuje się dziecko w śpiączce, próbujące nawiązać kontakt ze światem - tłumaczą organizatorzy akcji.

Instalacja ma również zachęcać do przekazanie 1 proc. podatku Fundacji Akogo. Co jakiś czas nad dziewczynką pojawia się napis "Dodaj 1 proc. szansy dzieciom w śpiączce".

W środę na Dworcu Centralnym grupa aktorów będzie prezentować krótkie etiudy. Będzie też można zobaczyć wizualizację Kliniki Budzik. W końcu marca w 10 miastach w ramach tegorocznej edycji "Teatry na Akogo" fundacja organizuje "Teatralną Zadymę". Wolontariusze z całej Polski, poprzebierani w różne stroje, wyposażeni w megafony i ulotki, w zabawny sposób będą informować przechodniów o celu akcji.

Jak co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru obchodzonego 27 marca, teatry w całej Polsce przyłączą się do akcji - przekażą na rzecz fundacji dochód ze spektakli, w teatrach odbędzie się też kwesta. W tym dniu rozpocznie się wiosenna kampania społeczna "Budzimy do życia", która potrwa do końca kwietnia.

Fundacja "Akogo?" została założona w 2002 roku po nieszczęśliwym wypadku córki Ewy Błaszczyk. Celem fundacji jest stworzenie rozwiązań systemowych dla dzieci po ciężkich urazach mózgu, wymagających długiej, intensywnej i drogiej hospitalizacji oraz rehabilitacji. Od 2007 r. Fundacja buduje pierwszą w Polsce klinikę Budzik. Będzie to placówka działająca przy oddziale rehabilitacji neurologicznej przy Centrum Zdrowia Dziecka. 26 listopada 2007 r. został wmurowany kamień węgielny pod budowę kliniki, a 26 marca 2008 r. rozpoczęła się budowa. By zakończyć inwestycję oraz stworzyć wzorcowe warunki opieki medycznej dzieciom po ciężkich urazach mózgu potrzeba jeszcze 9 mln zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji