Artykuły

Gdynia. Nagroda Główna R@portu dla krakowskiej Łaźni

Nagrodę główną IV Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port 2009 przyznano twórcom spektaklu "Wszystkie rodzaje śmierci" [na zdjęciu] w reż. Pawła Passiniego.

Jury IV Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port w składzie: Janusz Degler, Jacek Kopciński, Tadeusz Nyczek, Jacek Sieradzki i Piotr Tomaszuk po obejrzeniu jedenastu przedstawień konkursowych stwierdziło, że nie było na festiwalu przedstawienia zasługującego na nagrodę Prezydenta Miasta Gdynia w wysokości 50 tyś., przyznano:

Nagrodę Główną Festiwalu w wysokości 20.000 zł - dla twórców przedstawienia "Wszystkie rodzaje śmierci" Artura Pałygi na podstawie "Siddharty" Hermana Hessego w reżyserii i opracowaniu muzycznym Pawła Passiniego z Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie;

Nagrodę w wysokości 15.000 - dla twórców przedstawienia "Szajba" Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk w reżyserii i opracowaniu muzycznym Jana Klaty z Teatru Polskiego we Wrocławiu;

Dwa równorzędne wyróżnienia po 7500 zł - dla twórców przedstawienia "Walizka" Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk w reżyserii Piotra Kruszczyńskiego z Teatru Polskiego w Poznaniu oraz dla twórców przedstawienia "Fotografie" na podstawie opowiadań Janusza Andermana w reżyserii Pawła Kamzy z Teatru im. Modrzejewskiej w Legnicy.

Dziennikarze akredytowani przy 4 Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port Gdynia 2009 przyznają swoją nagrodę Teatrowi Polskiemu we Wrocławiu za spektakl "Szajba" wg sztuki Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk w reżyserii Jana Klaty - spektakl efektowny i ironiczny w formie, rozprawiający się z polskimi traumami.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji