Artykuły

Kielce. Farsa w rodzinnym mieście

Pochodzący z Kielc reżyser Grzegorz Chrapkiewicz [na zdjęciu z dyrektorem Piotrem Szczerskim] reżyseruje w Teatrze im. S. Żeromskiego farsę "Nie teraz kochanie". - To dla mnie taka sentymentalna podróż do miasta rodzinnego, które absolutnie nie przypomina dawnego zapyziałego Klerykowa - mówi twórca, który z Kielc wyjechał trzydzieści lat temu.

Do premiery farsy "Nie teraz kochanie" pozostało nieco ponad tydzień. To zwariowana historia, która rozgrywa się w ekskluzywnym, londyńskim salonie futer. Jego właściciel, mężczyzna dość lekko traktujący przysięgę wierności małżeńskiej, postanawia sprezentować jednej ze swoich kochanek futro. Rzecz całą musi jednak ukryć przed swoją żoną... Angielską komedię reżyseruje Grzegorz Chrapkiewicz - z pochodzenia kielczanin, absolwent Liceum im. Piotra Ściegiennego, a potem krakowskiej szkoły teatralnej. Z uczelnią tą związany jest do dziś jako wykładowca, na stałe mieszka w Sopocie.

Reżyser przyznaje, że powrót do Kielc sprawił mu ogromną radość. - To taka sentymentalna podróż do rodzinnego miasta - mówi i dodaje, że gdy wysiadł z pociągu na kieleckim dworcu, był mile zaskoczony zmianami, które zaszły. - Kielce nie przypominają już tego zapyziałego i gnuśnego Klerykowa, macie piękny deptak, miło mi było odwiedzić moje ulubione miejsca w okolicach katedry, Muzeum Narodowego i parku miejskiego - zwierzył się reżyser.

Grzegorz Chrapkiewicz nie szczędził także komplementów pod adresem aktorów kieleckiej sceny. Mówi, że Teatr im. S. Żeromskiego był miejscem, w którym jako młody człowiek spędził wiele chwil. - Ten teatr ma wyjątkowy klimat, spotkałem tu ludzi, którzy pracowali w nim jeszcze, gdy ja byłem licealistą - dodaje reżyser.

Kostiumy do farsy "Nie teraz kochanie" przygotowali nie teatralni scenografowie, lecz projektanci mody ze znanej grupy "Kikimora", kierowanej przez Dagmarę Leszczyńską. Reżyser zapowiada, że na scenie będzie można zobaczyć kostiumy uszyte według najnowszych trendów mody. Opracowaniem muzycznym spektaklu zajął się znany z "Idola" dziennikarz Robert Leszczyński. Główne role w spektaklu zagrają Mirosław Bieliński i Paweł Kumięga. Premiera farsy - na zakończenie karnawału, 5 lutego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji