Artykuły

"Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze"

Opowieść o Jakubie i jego dwunastu synach ze Starego Testamentu w musicalowej wersji to niewątpliwie hit radomskiego teatru. "Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze" Tima Rice'a i Andrew Lloyda Webbera podbił już West End i Broadway, a teraz po raz pierwszy wystawiany jest w Polsce. Zrealizowany z ogromnym rozmachem, rozśpiewany, roztańczony, barwny spektakl dla publiczności w każdym wieku. Urzeka dynamiką, wspaniałą scenografią, a przede wszystkim piękną muzyką Webbera kompozytora m.in. "Jesus Christ Superstar" i "Evity", który "Józefem..." rozpoczynał swoją karierę.

Święci triumfy Jan Bzdawka w tytułowej roli Józefa, absolwent Studia Wokalno-Aktorskiego im. Baduszkowej, od dwu sezonów wokalista Teatru Muzycznego w Gdyni. Młodzieżowej publiczności podoba się Dariusz Kordek jako Faraon, aktor i piosenkarz (w "Metrze" Józefowicza i Stokłosy grał Jana).

Jedną z najtrudniejszych ról - Narratora, reżyser Wojciech Kępczyński powierzył czterem śpiewającym aktorkom. Stąd cztery premiery. W ubiegłą sobotę Narratorem była Katarzyna Krzyszkowska-Sut, aktorka radomskiego teatru, w niedzielę - Jolanta Litwin, solistka Teatru Muzycznego w Gdyni. Natomiast w najbliższą sobotę wystąpi Monika Stefaniak, studentka III roku PWSFTViT w Łodzi, która tą rolą "zalicza rok", zaś w niedzielę Adriana Gostkowska, która tą rolą robi dyplom w Studiu Wokalno-Aktorskim im. Baduszkowej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji