Artykuły

Premiera u "Siemaszki"

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rzeszowski Teatr im. W. Siemaszkowej przygotował sztukę "Murzyn (może odejść)". To historia czarnoskórego amerykańskiego aktora szekspirowskiego Iry Aldrige'a, który w XIX wieku przyjechał do Łodzi, by wcielić się w tamtejszym teatrze w rolę Otella. - Wartki tok zdarzeń, napędzany jak w klasycznym kryminale poszukiwaniem odpowiedzi na pytanie: kto zabił? Przynosi wiele zaskakujących i bardzo zabawnych sytuacji. Oprócz świetnej rozrywki, "Murzyn" jest dobrą okazją do refleksji - widzowie odkryją, ile w portrecie z życia artystów sceny jest podobieństw do ich własnego losu - mówi o spektaklu jego autor i reżyser Remigiusz Caban.

Scenografię zaprojektował Krzysztof Szczęsny, kostiumy Zofia Mazurczak. Muzykę skomponował Jarosław Babula, a nad choreografią czuwa Dariusz Brojek. W przedstawieniu zobaczymy Magdalenę Kozikowską, Mariolę Łabno-Flaumenhaft, Jagodę Pietruszkównę, Beatę Zarembiankę, Roberta Chodura, Sławomira Gaudyna, Pawła Gładysia, Łukasza Krzemińskiego, Wojciecha Kwiatkowskiego, Adama Mężyka, Piotra Napieraja, Ireneusza Pastuszaka, Grzegorza Pawłowskiego i Kornela Pieńko. Prapremiera spektaklu w piątek o godz. 19, premiera w sobotę o godz. 18.

Nieco później Międzynarodowy Dzień Teatru świętować będzie Scena Propozycji w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie. Trwają tam właśnie próby do spektaklu "Siedem obrazów - Don Kichote" w reżyserii Janusza Pokrywki. W sceniczny obraz wplecione zostały znane z literatury, ale uwspółcześnione przygody Rycerza Smutnego Oblicza i jego wiernego giermka. W spektaklu występuje młodzież uczęszczająca na zajęcia w MDK-u wspomagana przez aktorów: Ryszarda Szetelę, Józefa Gmyrka i Jolantę Nord. Premiera planowana jest na 12 kwietnia.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji