Artykuły

Kostrzyn nad Odrą. Wajda i Kondrat na Przystanku Woodstock

Andrzej Wajda, Marek Kondrat i Marek Niedźwiecki będą gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych na 16. Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie), który odbędzie się od 30 lipca do 1 sierpnia.

Akademia Sztuk Przepięknych otworzy swoje podwoje po raz czwarty. To miejsce spotkań uczestników festiwalu ze znanymi ludźmi, a także artystyczne warsztaty i możliwość kontaktu ze sztuką w różnej formie.

W poprzednich latach zaproszenia do ASP przyjęło wiele znaczących postaci życia publicznego. Wśród gości byli m.in.: Lech Wałęsa, Tadeusz Mazowiecki i Leszek Balcerowicz, a także dziennikarze Tomasz Lis, Monika Olejnik i Tomasz Sekielski.

Przygotowania do 16. edycji festiwalu trwają. W Kostrzynie zagra wielu znanych artystów - m.in. brytyjski skrzypek Nigel Kennedy, a także grupy ze Stanów Zjednoczonych i innych krajów, m.in. Papa Roach i Life of Agony.

Z polskich wykonawców swój udział potwierdzili m.in.: Justyna Steczkowska, Ewelina Flinta, zespoły Lao Che, Perfect i Armia. Udział w Przystanku zapowiedział Leszek Możdżer z projektem Chopin 2010. Podczas festiwalu ma zostać zbudowany ogromny fortepian, co zostanie zgłoszone do Księgi Rekordów Guinnessa. Autorem tej instalacji plastycznej, ażurowej, zbudowanej z desek będzie lubelski artysta plastyk Jarosław Koziara, zarazem twórca scenografii całego tegorocznego Przystanku Woodstock.

1 sierpnia minutą ciszy zostanie uczczona pamięć ofiar Powstania Warszawskiego i tragicznie zmarłego rzecznika praw obywatelskich Janusza Kochanowskiego, który był przyjacielem Woodstocku.

Organizowane od 1995 r. Przystanki Woodstock są formą podziękowania dla wszystkich ludzi, którzy wspierają kwesty Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizowane co roku w styczniu. Pierwszy z Przystanków odbył się w Czymanowie w 1995 r. Później impreza WOŚP na dłużej zagościła w Żarach - odbyła się tam sześć razy, by w końcu trafić do Kostrzyna nad Odrą.

Tegoroczny Przystanek ma wystartować w piątek 30 lipca o godz. 16. Sygnał do symbolicznego "odjazdu" da zawiadowca stacji Żary Roman Polański.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji