Artykuły

Warszawa. Dzień Dziecka w teatrze

Przedstawienia teatralne, spotkania z autorami ulubionych książek lub wolny wstęp do zoo - w święto małych warszawiaków placówki kulturalne przygotowały wiele niespodzianek.

Zamiast dziś kupować swoim pociechom kolejną maskotkę, wybierzmy się z nimi do księgarni lub podarujmy bilet do teatru. Zwłaszcza że z okazji dziecięcego święta przygotowano wydarzenia rzadko goszczące na kulturalnej mapie stolicy. Nie można ich zatem przegapić.

Na miłośników literatury czekają w wybranych księgarniach ich ulubieni autorzy - Dorota Gellner (Badet, ul. Lentza 35a, godz. 17.30) oraz Ola Cieślak i Grzegorz Kaspedke (Bajbuk, ul. Zwycięzców 19, godz. 16 - 17). Opowiedzą swoim fanom o pracy literata i nie odmówią im swoich autografów. Najmłodsi wielbiciele X muzy powinni skierować się do kina Kultura (godz. 9). Stowarzyszenie Filmowców Polskich kusi bezpłatnym pokazem filmu "Astro Boy", częstuje krówkami i obdarowuje upominkami.

Niezwykłych wrażeń - tym razem za sprawą muzyki poważnej - dostarczy gościom wizyta w parku Sowińskiego (ul. Elekcyjna 17, godz. 12). Mazowiecki Teatr Muzyczny wystawi tu spektakl edukacyjny "Dziecko w Krainie Muzyki". Tłem wędrówki głównego bohatera po świecie bajki są najpiękniejsze arie z oper, m.in. Mozarta, Rossiniego czy Dworaka. O wyjątkowym dniu swojej widowni nie zapomniały stołeczne teatry dziecięce. Widzowie spektaklu "Ferdynand Wspaniały" w Bajce (godz. 10 i 17) mogą sfotografować się z głównym bohaterem opowieści, a goście Guliwera po przedstawieniu "Wszystko lata, co ma skrzydła" (godz. 10 i 12) spotkają się z aktorami, by z pierwszej ręki uzyskać informacje o pracy artystów.

Swój repertuar do wagi dnia dopasowują nawet sceny dla dorosłych. W Teatrze Dramatycznym (godz. 12 i 17) pojawi się "Pippi Pończoszanka" [na zdjęciu], w Polskim (godz. 12 i 18) "Sindbad Żeglarz", a w Starej Prochoffni (godz. 17) "Frycek Chopin".

Zawsze przyjazne dzieciom zoo dzisiaj otwiera przed nimi bramy szczególnie szeroko - 1 czerwca wszystkie ogrodowe atrakcje dostępne są dla dzieci bezpłatnie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji