Artykuły

Gdańsk. "Pole dla dwóch" w Teatrze w Oknie

7 czerwca o godz. 15.00 i 16.00 w Teatrze w Oknie (ul. Długa 50/51) odbędzie się pokaz etiudy Teatru Wielorazowego Użytku "Pole dla dwóch".

Teatr Wielorazowego Użytku jest komórką kultury - jak każda komórka kultury zajmuje się twórczością; percepuje, przetwarza dane, stawia tezy, tworzy obrazy głównie w nurcie post-postmodernistycznym (choć kto wie?... Teatr Wielorazowego Użytku może zanurzyć się w innych nurtach, to niewykluczone). Liderzy teatru są przekonani, że twórczość jest ważna - rewitalizuje, jest jednym z warunków zachowania równowagi psychicznej, a może też być sposobem osiągnięcia duchowej iluminacji. Głównie jednak chodzi o: "behawioralne przejawy wyższej inteligencji twórczej", o to, żeby - dzięki swym twórczym dokonaniom - jednostki (czyt. liderzy) mogły osiągnąć wyższą pozycję społeczną i rozrodczą.

Etiuda pod tytułem: "Pole dla dwóch". Tematem etiudy jest konkurencja w warunkach "bagna behawioralnego". Konkurencja dzisiaj, w epoce społeczeństw masowych, w warunkach ucywilizowania, rzadko przyjmuje formę bezpośredniego starcia z określonym, rozpoznanym przeciwnikiem - tak jak to ma miejsce na przykład w świecie zwierząt czy w rywalizacji sportowej. Konkurujemy z kimś anonimowym. On jest, tyle że pozostaje "w ukryciu". Pole dla dwóch jest psychologiczną metaforą takiego stanu rzeczy, pokazuje człowieka umieszczonego w przestrzeni która jest areną zmagań, miejscem chaotycznej wymiany ciosów, obszarem na którym pozycji nie zdobywa się ot tak, po prostu... prawie zawsze dzieje się to kosztem kogoś, kogoś kto nie dał rady, a w konsekwencji został pokonany i na "liście dziobania" osunął się w dół. Przy wszystkich udogodnieniach i zdobyczach cywilizacyjnych bezlitosna konkurencja - czy to sobie uświadamiamy czy nie - to wciąż stan absolutnie

CZŁONKOWIE ZESPOŁU :

Krzysztof Baliński - rocznik 59, lider, mało uzdolniony, za to pracowity. Uczeń ośmiu szkół, z czego ukończył dwie. Był monterem, mechanikiem, operatorem węzła cieplnego, aktorem, modelem, piłkarzem, recyklingerem na wysypisku śmieci (Newcastle), scenarzystą, autorem przedstawień dla dzieci i młodzieży, robił też wiele innych rzeczy Lubi dobra, pomińmy i tak nie będzie szczerze:) Przez 14 lat aktor Teatru Ekspresji Wojciecha Misiuro (1988-2002), od kilku lat w Operze Narodowej występuje jako mim. Jako aktor występował w Rosji, Niemczech, Włoszech, USA, Chinach, Japonii, Anglii, Czechach, Hiszpanii i w Polsce. Bez nałogów.

Michał Ciećka - rocznik 69, lider, nie aż tak pracowity, za to niebywale uzdolniony (zanuci każdą melodię, na drążku podciąga się 25 razy!). Pracował jako kucharz, marynarz, kierowca kolumny sanitarnej, monter rurociągów, model. Dwa sezony w Teatrze Ekspresji, kilka lat w Operze Narodowej jako mim (zagrał między innymi w: "Madame Butterfly", "Otello", "Don Govanni", "Oniegin", "Król Roger", "Andrea Chenier", "Borys Godunow", "Wozzeck", "Dama pikowa"). Lubi dobra, tu też pomińmy (z tych samych powodów). Z Krzysztofem B. znają się od lat. Nałogi?... brak danych.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji