Artykuły

Kraków. Festiwal "Korowód" - o Pawluśkiewiczu i Bellonie

12-20 listopada odbędzie się w Krakowie - zorganizowany przez fundację Piosenkarnia Anny Treter - trzecia edycja Festiwalu Twórczości "Korowód", poświęcona dorobkowi Jana Kantego Pawluśkiewicza i Wojciecha Bellona.

Tegoroczne wydanie "Korowodu" przybliży i przypomni twórczość Jana Kantego Pawluśkiewicza, znakomitego kompozytora, współtwórcy zespołu Anawa, filara krakowskiej Piwnicy pod Baranami, autora znakomitej muzyki teatralnej i filmowej, oraz Wojciecha Bellona, poety, kompozytora i pieśniarza, twórcy legendarnej grupy Bukowina.

Twórczości Pawluśkiewicza poświęcony będzie koncert "Nie przerywajcie zabawy" (20 listopada w Operze Krakowskiej), w którym zabrzmią jego piosenki w nowych aranżacjach oraz wykonaniach znanych i lubianych artystów. 25. rocznicę śmierci Wojciecha Bellona fundacja pragnie uczcić koncertem "Pieśni łagodnych" (17 listopada w CK "Rotunda"), w którym zapowiedziało udział również wielu znakomitych artystów, w gronie tym znaleźli się także bliscy współpracownicy i przyjaciele lidera Bukowiny.

Do festiwalu jeszcze pięć miesięcy, ale już ruszył ogólnopolski konkurs muzyczny "Piosenkarnia". Jego celem jest wyłonienie, prezentacja i promocja najlepszych piosenek oraz ich wykonawców. W konkursie - jak czytamy w regulaminie - "mogą wziąć udział wszyscy twórcy chcący publicznie zaprezentować swoje umiejętności i rozwijać swoje zdolności i aspiracje". Fundacja Piosenkarnia tworzy warunki rozwoju swoim laureatom poprzez opiekę artystyczno-promocyjną, trwającą także po zakończeniu działań festiwalowych. Laureaci konkursu oprócz cennych nagród zostaną wyróżnieni możliwością zaprezentowania się w specjalnym koncercie w warszawskim Studiu Muzycznym im. Agnieszki Osieckiej, transmitowanym przez radiową "Trójkę", a także w finałowej gali w Operze Krakowskiej. W III edycji Korowodu przyznana zostanie też nagroda za najlepszą piosenkę. Będzie nią profesjonalna sesja nagraniowa w studiu Nieustraszeni Łowcy Dźwięków w Krakowie oraz umieszczenie nagrodzonej piosenki w zestawie do głosowania Listy Przebojów "Trójki".

- W dobie kryzysu wartości i wszechobecnej komercjalizacji przedsięwzięć kulturalnych fundacja Piosenkarnia pragnie włączyć się w nurt propagowania kultury poprzez prezentację dzieł wybitnych twórców, działających na polu piosenki artystycznej, a także otwierać horyzonty wielu muzykującym i tworzącym poezję młodym ludziom, poprzez organizację konkursów, warsztatów i koncertów - mówi Anna Treter.

Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać do 30 września 2010 roku materiały wskazane w regulaminie pomieszczonym na stronie www.piosenkarnia.pl na adres: Fundacja Piosenkarnia Anny Treter, skrytka pocztowa 363, 30-950 Kraków 61. Finał konkursu odbędzie się 12 listopada w CK "Rotunda".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji