Artykuły

Wrocław. Kościelniak zamiast Kołakowskiego

Tegoroczny Przegląd Piosenki Aktorskiej (14 - 20 marca) będzie prawdopodobnie ostatnim, który poprowadzi dyrektor Roman Kołakowski. Ma go zastąpić Wojciech Kościelniak [na zdjęciu], szef wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol.

Władze miasta planują połączenie Przeglądu Piosenki Aktorskiej z Teatrem Muzycznym Capitol, którym od 2002 r. kieruje Wojciech Kościelniak. Ten znany reżyser z powodzeniem realizował w czasie poprzednich przeglądów koncerty, m.in. "Kombinat", złożony z piosenek Grzegorza Ciechowskiego, czy "Galerię" Jacka Kaczmarskiego.

Po objęciu Teatru Muzycznego Capitol przeprowadził jego gruntowną restrukturyzację. Obecnie przygotowuje tam premierę musicalu "Scat, czyli od pucybuta do milionera", do którego muzykę skomponował Leszek Możdżer.

- Rozmowy w sprawie zmian organizacyjnych przeglądu trwają od roku. Nie wiem o żadnych decyzjach - mówi Wojciech Kościelniak. Roman Kołakowski prowadzi festiwal od 1996 roku. Też nie chce wypowiadać się na temat zmian. Zgodnie z zamierzeniami władz miasta miałby w przyszłości kierować Centrum Sztuki IMPART (obecnym organizatorem przeglądu), które zostałoby przekształcone w ośrodek zajmujący się promocją spektakli i koncertów piosenki aktorskiej (pod nową nazwą).

Planowane zmiany wpisują się w projekty przeobrażeń innych placówek kulturalnych Wrocławia, o których zarząd miasta rozmawia z samorządem wojewódzkim. Celem byłaby restrukturyzacja i fuzja instytucji - należących do obu samorządów - które dublują swoje funkcje.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji