24 lutego 1933 |
Azef
Paweł Szczegolew, Aleksiej Tołstoj
postać: Miedwiednikow reżyseria: Zelwerowicz Aleksander teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
24 lutego 1933 |
Azef
Paweł Szczegolew, Aleksiej Tołstoj
postać: Pierwszy członek sądu partyjnego reżyseria: Zelwerowicz Aleksander teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
1 kwietnia 1933 |
Krzyczcie, Chiny!
Siergiej Tretjakow
postać: Choszen reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Nowe Ateneum, Warszawa
|
31 maja 1933 |
Boston
Bernhard Blume
postać: Celestino Madeiros teatr: Studio Teatralne im. Stefana Żeromskiego, Warszawa
|
31 maja 1933 |
Boston
Bernhard Blume
postać: Proctor teatr: Studio Teatralne im. Stefana Żeromskiego, Warszawa
|
29 września 1933 |
U mety
Karol Hubert Rostworowski
postać: Płatniczy reżyseria: Solski Ludwik teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
15 grudnia 1934 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Literat II reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
15 grudnia 1934 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Sowietnik reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
8 czerwca 1935 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Maska reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
13 grudnia 1935 |
Trójka hultajska
Johann Nepomuk Nestroy
postać: Krajewski reżyseria: Perzanowska Stanisława teatr: Teatr Ateneum, Warszawa
|
10 lutego 1937 |
Ludzie na krze
Vilem Werner
postać: Franek reżyseria: Perzanowska Stanisława teatr: Teatr Ateneum, Warszawa
|
15 października 1937 |
Ożenek
Mikołaj Gogol
postać: Starikow reżyseria: Perzanowska Stanisława teatr: Teatr Ateneum, Warszawa
|
9 listopada 1937 |
Gałązka rozmarynu
Zygmunt Nowakowski
postać: Obywatel sekcyjny reżyseria: Węgierko Aleksander teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
15 stycznia 1938 |
Cieszmy się życiem
Moss Hart, George Simon Kaufmann
postać: Paul Sycamore reżyseria: Chmielewski Zygmunt teatr: Teatr Ateneum, Warszawa
|
20 lutego 1938 |
Szkoda wąsów
Ludwik Adam Dmuszewski
postać: Orgon reżyseria: Karpiński Ziemowit teatr: PIST, Warszawa
|
16 kwietnia 1938 |
Szóste piętro
Alfred Gehri
postać: Bop reżyseria: Chmielewski Zygmunt teatr: Teatr Ateneum, Warszawa
|
13 stycznia 1939 |
Madame Sans-Gene
Victorien Sardou
postać: Canouville reżyseria: Niewiarowicz Roman teatr: Teatr Letni, Warszawa
|
9 czerwca 1939 |
Lśniący strumień
Charles Langbridge Morgan
forma twórczości: role reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
5 maja 1943 |
Nasza córeczka
Stefan Struś
postać: Wiktor reżyseria: Szubert Kazimierz teatr: Teatr Małych Form Miniatury, Warszawa
|
12 czerwca 1943 |
O 5 minut za późno
Stefan Struś
postać: Tapicer reżyseria: Szubert Kazimierz teatr: Teatr Małych Form Miniatury, Warszawa
|
13 stycznia 1944 |
Rose Marie
Rudolf Friml
postać: Luiz Garros reżyseria: Daniłowicz Stanisław teatr: Teatr Rozmaitości Jar, Warszawa
|
16 marca 1944 |
Fra Diavolo
Józef Kempa
postać: Markiz de Sostenuto reżyseria: Daniłowicz Stanisław teatr: Teatr Rozmaitości Jar, Warszawa
|
5 maja 1944 |
Sen nocy lipcowej
Józef Kempa
postać: Jontek reżyseria: Daniłowicz Stanisław teatr: Teatr Rozmaitości Jar, Warszawa
|
22 czerwca 1944 |
Gałganduch, czyli Trójka hultajska
Johann Nepomuk Nestroy
postać: Gospodarz reżyseria: Daniłowicz Stanisław teatr: Teatr Rozmaitości Jar, Warszawa
|
20 lipca 1944 |
Pod Złotą Flądrą
Prosper Mérimée
postać: Colbert reżyseria: Daniłowicz Stanisław teatr: Teatr Rozmaitości Jar, Warszawa
|