25 września 1949 |
Nagroda
Anonim
postać: Sułtan reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 października 1949 |
Stalingrad
Wasilij Grossman, Mikołaj Niekrasow, Nikołaj Wirta
postać: Generał Schmidt reżyseria: Kobryński Łazarz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 listopada 1949 |
Jedna karta dziejów
Stanisław Ziembicki
forma twórczości: role reżyseria: Kobryński Łazarz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 kwietnia 1950 |
Kto jest najpotężniejszy na ziemi?
Anonim
postać: Kotiwala reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 lipca 1950 |
Wczoraj i przedwczoraj
Aleksander Maliszewski
postać: Sobek reżyseria: Wyszomirski Józef teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 października 1950 |
Doktor Piotr
Stefan Żeromski
postać: Bijakowski reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 listopada 1950 |
Ostatnie dni
Michaił Bułhakow
postać: Książę Dołgorukow reżyseria: Dardziński Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 listopada 1950 |
Ziemia wyzwolona
Władysław Rymkiewicz
postać: Naczelnik Zawadzki reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 stycznia 1951 |
List Jana Skórczykiewicza
August Wilkoński
postać: Baron reżyseria: Koczanowicz Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 lutego 1951 |
Agent
Wiesław Zen
postać: Jeffrey Bryton reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 lipca 1951 |
W ogniu walk
Jurij German
postać: Sekretarz reżyseria: Zamkow Lidia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 listopada 1951 |
Organy
Kajetan Węgierski
postać: Bartek reżyseria: Łopalewski Tadeusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 lutego 1952 |
Wrażenia słuchowe nauczyciela z wielkiego domu, z dodatkami
Kazimierz Tetmajer-Przerwa
postać: Hrabia Stefan Tatarowski reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 marca 1952 |
Wrażenia słuchowe nauczyciela z wielkiego domu, z dodatkami
Kazimierz Tetmajer-Przerwa
postać: Hrabia Stefan Tatarowski reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 marca 1952 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Ziemlanika reżyseria: Bohdziewicz Antoni teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 marca 1952 |
Nędznicy
Wiktor Hugo
forma twórczości: role reżyseria: Przybora Jeremi teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 kwietnia 1952 |
Odezwa na murze
Anna Świrszczyńska
postać: Miller reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 maja 1952 |
Pańskie dziady
Michał Bałucki
postać: Linowski reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 czerwca 1952 |
Awicenna w Bucharze
Jerzy Ficowski
postać: Sułtan reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 czerwca 1952 |
Stracone złudzenia
Honore de Balzac
forma twórczości: role reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 sierpnia 1952 |
Pamiętniki
Jan Chryzostom Pasek
forma twórczości: role reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 września 1952 |
Legenda dawnego Egiptu
Bolesław Prus
forma twórczości: role reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 listopada 1952 |
Liście buraczane
Maria Jarochowska
postać: Karski reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 grudnia 1952 |
Don Kichot
Miguel de Cervantes
postać: Głos czarnoksiężnika reżyseria: Łopalewski Tadeusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 grudnia 1952 |
Don Kichot
Miguel de Cervantes
postać: Intendent reżyseria: Łopalewski Tadeusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 stycznia 1953 |
Turcaret
Alain Rene Lesage
postać: Margrabia reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 lutego 1953 |
Leonardo uczeń wiedzy
Jan Piasecki
forma twórczości: role reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 kwietnia 1953 |
Ziemia posłuszna
Stanisław Stampfl, Władysław Żesławski
postać: Biskup reżyseria: Dardziński Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 maja 1953 |
Kwiaty z fromborskich łąk
Maria Witwińska
postać: Kanonik reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 czerwca 1953 |
Dziewczyna i śmierć
Maksym Gorki
postać: Kain reżyseria: Kierst Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 sierpnia 1953 |
Błazen
Aleksander Świętochowski
postać: Wojewoda reżyseria: Koczanowicz Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 września 1953 |
Węgiel
Aleksander Ścibor-Rylski
postać: Prosty reżyseria: Tomaszewska Rena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 grudnia 1953 |
Pan Adam
Tadeusz Kubiak, Artur Międzyrzecki
forma twórczości: role reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 grudnia 1953 |
Gracze
Mikołaj Gogol
postać: Pułkownik Krugel reżyseria: Dardziński Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 marca 1954 |
Zaczyna się dzień
Jerzy Broszkiewicz, Gustaw Gottesman
postać: Mecenas Werner reżyseria: Kopalko Zbigniew, Opałek Wiesław, Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 marca 1954 |
Zbiegowie
Halina Auderska
postać: Podstoli Oborski z Leśnowoli reżyseria: Byrski Tadeusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 czerwca 1954 |
Na barykadach
Anna Świrszczyńska
postać: Delegat departamentu wojny reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 czerwca 1954 |
Nos pana rejenta
Edmond About
postać: Margrabia Serio reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 października 1954 |
Wielki człowiek do małych interesów
Aleksander Fredro
postać: Leon reżyseria: Leszczyński Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 grudnia 1954 |
Wściekły baranek
Aurel Baranga
postać: Ionescu Perżoju reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 stycznia 1955 |
Ruy Blas
Wiktor Hugo
postać: Don Manuel Arias reżyseria: Dardziński Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 marca 1955 |
Wyspa siedmiu nieszczęść
Tadeusz Kwiatkowski
postać: Pułkownik Pamphilo reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 marca 1955 |
Czterdzieści dyń
Pedro Antonio Alarcón
postać: Czterdzieści dyń reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 marca 1955 |
Kociołek z Greenock
Hanna Januszewska
postać: Głos przemawiającego na stacji Darlington reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 kwietnia 1955 |
Baśń o rumaku zaklętym
Bolesław Leśmian
postać: Czarnoksiężnik reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 kwietnia 1955 |
Niedźwiedź
Frank Tashlin
postać: Dyrektor reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 maja 1955 |
Ożenić się nie mogę
Aleksander Fredro
postać: Pan Milder reżyseria: Melina Michał teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 maja 1955 |
Imieniny pana dyrektora
Zdzisław Skowroński, Józef Słotwiński
postać: Hipolit Dobek reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 czerwca 1955 |
Przycisk
Théophile Gautier
postać: Faraon reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 listopada 1955 |
Zniknięcie aktora Bendy
Karol Čapek
postać: Korbel reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 grudnia 1955 |
Ostatnia zagadka
Arthur Conan Doyle
postać: Moriarty reżyseria: Melina Michał teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 grudnia 1955 |
O człowieku, który stracił cień
Adalbert Chamisso von
forma twórczości: role reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 grudnia 1955 |
Rzeczpospolita zapłaci
Halina Auderska
postać: Radziwiłł reżyseria: Melina Michał teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 grudnia 1955 |
W pustyni i w puszczy
Henryk Sienkiewicz
postać: Kapitan Glen reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 grudnia 1955 |
W pustyni i w puszczy
Henryk Sienkiewicz
postać: Kapitan Glen reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 stycznia 1956 |
Lutnia Villona
Julia Hartwig
postać: Rycerz reżyseria: Melina Michał teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 lutego 1956 |
Najlepsze skrzydło Brazylii
Tadeusz Kwiatkowski
postać: Rodriguez reżyseria: Melina Michał teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 maja 1956 |
Niewidzialna szata
Włodzimierz Perzyński
postać: Minister finansów reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 czerwca 1956 |
Błękitny ptak
Maurice Maeterlinck
postać: Czas reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 czerwca 1956 |
Błękitny ptak
Maurice Maeterlinck
postać: Czas reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 czerwca 1956 |
Jedna ojczyzna
Michał Rusinek
postać: Książę Maurycy de Nessau reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 września 1956 |
Wrogowie
Maksym Gorki
postać: Bobojedow reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 października 1956 |
Omfala. Historia w stylu rokoko
Théophile Gautier
postać: Stryj reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 listopada 1956 |
Kłamstwo polityczne
Vercors (Bruller Jean)
postać: Jorge des Reis reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 stycznia 1957 |
Metamorfozy
Lucjusz Apulejusz
forma twórczości: role reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 stycznia 1957 |
Opowieść starego człowieka
Ray Bradbury
forma twórczości: role reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 marca 1957 |
Pasażer bez bagażu
Jean Anouilh
postać: Zarządzający domem rodziny Renaud reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 kwietnia 1957 |
Kongres we Florencji
Jarosław Iwaszkiewicz
postać: Radca Maliński reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 czerwca 1957 |
Śmiejąca się płyta
Bronisław Gubała
postać: Szymon reżyseria: Dardziński Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 czerwca 1957 |
Klasówka z arytmetyki
Jean Forets, Jacques Perret
postać: Nauczyciel reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 czerwca 1957 |
Proces
Franz Kafka
forma twórczości: role reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 lipca 1957 |
Zacznijcie się śmiać
Henryk Bardijewski
postać: Urzędnik reżyseria: Wasowski Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 sierpnia 1957 |
Wasz dzień jest moją nocą
Kazimierz Strzałka
forma twórczości: role reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 września 1957 |
Historia, której nie było
Edward John Dunsany, Richard Hughes
postać: Prowodyr reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 stycznia 1958 |
Faraon
Bolesław Prus
postać: Kapłan Mentezufis/ Patrokles reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 stycznia 1958 |
Faraon
Bolesław Prus
postać: Kapłan Mentezufis reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 stycznia 1958 |
Opowieść o dwóch braciach
Anonim
postać: Anupu reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 lutego 1958 |
Wierna rzeka
Stefan Żeromski
postać: Doktor reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 lutego 1958 |
Eurydyka
Jean Anouilh
postać: Vincent reżyseria: Dardziński Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 lutego 1958 |
Dafnis drzewem bobkowym
Samuel Twardowski
forma twórczości: role reżyseria: Kierst Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 lutego 1958 |
Człowiek za burtą
Bronisław Gubała
forma twórczości: role reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 maja 1958 |
Mirosław w klatce
Jan Nowicki, Bronisław Wiernik
postać: Giesztyński reżyseria: Wiernik Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 maja 1958 |
Pasterka i kominiarczyk
Marcin Wroński
postać: Generał reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 maja 1958 |
Trójkąt na wyspie Rodos
Agatha Christie
postać: Douglas Gold reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 czerwca 1958 |
Brutus na wagarach
Claude Denys, Pierre Nivollet
postać: Komendant żandarmerii reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 grudnia 1958 |
Doktor Watson i Hamlet
Antoni Stański
forma twórczości: role reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 stycznia 1959 |
Opowieść starego człowieka
Ray Bradbury
forma twórczości: role reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 stycznia 1959 |
A działo się to...
Irena Dobosz
forma twórczości: role reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 lutego 1959 |
Królewska korona
Halina Auderska
postać: Muskata reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 kwietnia 1959 |
Życie Galileusza
Bertolt Brecht
postać: Inkwizytor reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 maja 1959 |
Cud w Piotrawinie
Tadeusz Łopalewski
postać: Paweł reżyseria: Łopalewski Tadeusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 września 1959 |
Kopernik
Roman Brandstaetter
postać: Kaspar von Schwallbach reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 października 1959 |
Spotkanie w pociągu
Wolfgang Hildesheimer
postać: Prezes Rady Ministrów reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 stycznia 1960 |
Krzyk
Robert Graves
forma twórczości: role reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 stycznia 1960 |
Adonis, czyli skamieniały kochanek
George Bernard Dublin
forma twórczości: role reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 stycznia 1960 |
Dramat Jana Czarowica
Stefan Żeromski
forma twórczości: role reżyseria: Łopalewski Tadeusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 lutego 1960 |
Biła właśnie dwunasta
Włodzimierz Odojewski
postać: Alfred Morton reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 września 1960 |
Pokoje pełne gości
Henryk Bardijewski
postać: Hotelarz reżyseria: Przybora Jeremi teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 października 1960 |
Sąd idzie
Georges Courteline
postać: Prokurator reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 grudnia 1960 |
Dług honorowy
Bruno Winawer
postać: Husiatyński reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 lutego 1961 |
Płaszcz
Mikołaj Gogol
postać: Ryżow reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 kwietnia 1961 |
Za kulisami
Włodzimierz Odojewski
forma twórczości: role reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 maja 1961 |
Państwo stugłowe
Andrzej Nowicki
forma twórczości: role reżyseria: Wiktorczyk Zenon teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 czerwca 1961 |
Dziwne przygody małego Murzynka
Claude Aveline, Hanna Januszewska
postać: Dyrektor reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 listopada 1961 |
Broni się Głogów
Halina Auderska
postać: Krzykała reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 listopada 1961 |
Przechadzka czarodzieja
Václav Řezáč
postać: Czarodziej reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 grudnia 1961 |
Nasz człowiek w Hawanie
Graham Greene
postać: Doktor Hasselbacher reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 grudnia 1962 |
Perła Adalminy
Zacharias Topelius
postać: Król reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 kwietnia 1963 |
Tor
Jan Paweł Gawlik
forma twórczości: role reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 kwietnia 1963 |
Spisek
Zbigniew Byrski
postać: Minister III reżyseria: Markuszewski Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 lipca 1963 |
Chłopiec z Georgii
Erskine Caldwell
postać: Ned Stroup reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 września 1963 |
Leonardo i gwiazdy
Halina Auderska
postać: Ojciec Leonarda reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 września 1963 |
Nad Nilem
Anna Świderkówna
forma twórczości: role reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 listopada 1963 |
Aureola
Jeremi Przybora
postać: Kryminalista reżyseria: Przybora Jeremi teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 lutego 1964 |
O królu Arturze i Rycerzach Okrągłego Stołu
Jadwiga Żylińska
postać: Balwin reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 kwietnia 1964 |
Czarodziejskie znaki
Ewa Nowacka
postać: Król reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 lipca 1964 |
Porwanie Europy
Edward Fiszer
postać: Dyrektor reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 stycznia 1965 |
Góra Kościuszki
Anna Lisowska-Niepokólczycka
postać: Gubernator George Gipps reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 marca 1965 |
Nie pozwalam
Hanna Januszewska
forma twórczości: role reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 września 1965 |
Żółta szafa
Halina Pietrusiewicz
postać: Jerwis Hopkins reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 listopada 1965 |
Ballada o zatopionym mieście
Stefan Majchrowski
postać: Król Gradlon reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 listopada 1965 |
Antrepryza narodowa
Zofia Orszulska
forma twórczości: role reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 marca 1966 |
O królu Popielu i Ziemowicie
Jadwiga Żylińska
postać: Niklon reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 października 1966 |
Pierścień Wielkiej Damy
Cyprian Kamil Norwid
postać: Komisarz policji reżyseria: Łomnicki Tadeusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 lutego 1967 |
Bolek
Antoni Gołubiew
forma twórczości: role reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 czerwca 1967 |
Pani Bovary
Gustaw Flaubert
postać: Notariusz reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 czerwca 1967 |
Kroki
Ardi Liives
postać: Redaktor Naczelny reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 października 1967 |
Matka i córka
Anna Komornicka
postać: Hades reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 grudnia 1967 |
Zabójstwo w galerii
Anna Kowalska, Jerzy Kowalski
forma twórczości: role reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 grudnia 1967 |
Azef
Paweł Szczegolew, Aleksiej Tołstoj
postać: Raczkowski reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 lutego 1968 |
Agent z Vaduz
Andrzej Szypulski
postać: Krall reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 marca 1968 |
Dzwonnik z Notre Dame
Wiktor Hugo
postać: Król Ludwik XI reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 marca 1968 |
Tristan i Izolda
Joseph Bédier
postać: Głos reżyseria: Kierst Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 stycznia 1969 |
Drwal, diabeł i dziedzic
Roman Zmorski
postać: Lucyfer reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 lipca 1969 |
Wyprawa na Moaternspitz
Jaroslav Hašek
forma twórczości: role reżyseria: Zelnik Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 grudnia 1969 |
Wieczór Trzech Króli albo co chcecie
William Shakespeare
postać: Malwolio reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 stycznia 1970 |
Wiatr z księżyca
Eric Linklater
postać: Prokurator Hobson reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 lipca 1971 |
Naszyjnik z korali
Włodzimierz Odojewski
postać: Horacy Bodkin reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 września 1971 |
Kapitan Blood
Rafael Sabatini
forma twórczości: role reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 września 1971 |
Kapitan Blood
Rafael Sabatini
forma twórczości: role reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 listopada 1971 |
Lalka
Bolesław Prus
postać: Baron reżyseria: Łapicki Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 grudnia 1971 |
Bez oręża
Zofia Kossak-Szczucka
postać: Hrabia Tybald reżyseria: Bratkowski Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 grudnia 1972 |
Tam, gdzie rosną poziomki
Ingmar Bergman
postać: Jakub reżyseria: Nardelli Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 kwietnia 1973 |
Sposób na Alcybiadesa
Edmund Niziurski
postać: Dyrektor zwany Dyrem reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 kwietnia 1973 |
Żarłoki
Bengt Anderberg
postać: Stary baron reżyseria: Bardini Aleksander teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 kwietnia 1973 |
Sposób na Alcybiadesa
Edmund Niziurski
postać: Dyrektor zwany Dyrem reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 kwietnia 1973 |
Sposób na Alcybiadesa
Edmund Niziurski
postać: Dyrektor zwany Dyrem reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 lipca 1973 |
W tobie cała nadzieja
Jurij Sotnik
forma twórczości: role reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 września 1973 |
Obrona pracy doktorskiej z archeologii
Jerzy Janicki
postać: Komornik reżyseria: Nardelli Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 grudnia 1973 |
Pałka, zapałka, dwa kije
Andrzej Szypulski
forma twórczości: role reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 stycznia 1974 |
Popioły
Stefan Żeromski
postać: Generał Kamieniecki reżyseria: Świderski Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 stycznia 1974 |
Niepokój
Miklos Gyarfas
postać: Staruszek reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 lipca 1974 |
Diabły
Tadeusz Nowak
postać: Profesor Marek reżyseria: Nardelli Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 grudnia 1974 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Literat reżyseria: Nardelli Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 lutego 1975 |
Kawaler de Lagardére
Paul Féval
postać: Markiz de Segre reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 lutego 1976 |
Z życia awanturnika
Józef Ignacy Kraszewski
postać: Ksiądz Jeremi reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 kwietnia 1976 |
Zjazd rodzinny
Krzysztof Gutowski, Małgorzata Petrynianka
forma twórczości: role reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 lipca 1976 |
Mrówkojad
Jadwiga Skotnicka
postać: Kolega Zenobia reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 stycznia 1977 |
Lalka
Bolesław Prus
forma twórczości: role reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
31 października 1977 |
Karolcia
Maria Krüger
forma twórczości: role reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 stycznia 1978 |
Gorgonowa i uczeni mężowie
Jerzy Uśpieński
postać: Sędzia przysięgły K. reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 stycznia 1978 |
Gorgonowa i uczeni mężowie
Jerzy Uśpieński
postać: Sędzia przysięgły K. reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 lutego 1978 |
Gorgonowa i uczeni mężowie
Jerzy Uśpieński
postać: Sędzia przysięgły K. reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 czerwca 1978 |
Start aniołów
Andrzej Mularczyk
postać: Sąsiad reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 czerwca 1978 |
Porfirion Osiełek
Konstanty Ildefons Gałczyński
postać: Kapitan reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 września 1978 |
Łgarz
Montaque Rhodes James
postać: Dawid Ashmore reżyseria: Grotowska Stanisława teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 marca 1979 |
Akupunktura
Frank Sisk, Ewa Szumańska
postać: Głos reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 stycznia 1981 |
Dwa motywy włoskie
Julian Wołoszynowski
postać: Pantalone reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
31 maja 1981 |
Sroka na szubienicy
Michel de Ghelderode
postać: Karlo reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
|
Szpaki w trawie
Jerzy Kierst
postać: Faun reżyseria: Kierst Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|