28 maja 1964 |
Kucharki
Nora Szczepańska
postać: Strażnik reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: PWST, Kraków
|
19 września 1964 |
Otello
Shakespeare William
postać: Kasjo reżyseria: Bleicherówna Danuta teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
10 października 1964 |
Stworzenie świata
Jerzy Janicki
postać: Piotrowski reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
11 czerwca 1965 |
Henryk VI na łowach
Wojciech Bogusławski
postać: Milord Rydyng reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
29 stycznia 1966 |
Bohater bez chorągwi
Stanisław Piętak
postać: Andrzej Łętowski reżyseria: Koszutska Olga teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
15 kwietnia 1966 |
Paryski Gavroche
Szczepan Gąssowski
postać: Mariusz reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
25 czerwca 1966 |
Stanisław i Bogumił
Maria Dąbrowska
postać: Bolesław Śmiały reżyseria: Zieliński Przemysław teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
5 października 1966 |
Pan Geldhab
Aleksander Fredro
postać: Książę Rodosław reżyseria: Ciecierski Jan teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
11 marca 1967 |
Matka Courage
Bertolt Brecht
postać: Eilif reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
14 stycznia 1968 |
Zielony Gil
Tirso Molina de
postać: Don Ricardo reżyseria: Turska Elwira teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
20 stycznia 1968 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Laertes reżyseria: Bieliński Stanisław teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
20 kwietnia 1968 |
Tango
Sławomir Mrożek
postać: Artur reżyseria: Winter Stefan teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
11 lipca 1968 |
Dwaj
Julius Barc-Ivan
postać: Mauro reżyseria: Pleśniarowicz Jerzy teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
20 października 1968 |
Gracze
Mikołaj Gogol
postać: Głow, junior reżyseria: Bieliński Stanisław teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
27 kwietnia 1969 |
Jadzia wdowa
Ryszard Ruszkowski
postać: Piszczalski reżyseria: Bieliński Stanisław teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
15 listopada 1969 |
Pan Jowialski
Aleksander Fredro
postać: Janusz reżyseria: Wróblewski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
31 stycznia 1970 |
Świętoszek
Molière
postać: Pan Zgoda reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
10 kwietnia 1970 |
Szósty lipca
Michał Szatrow
postać: Gorbunow reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
6 września 1970 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Drugi młodzieniec reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
6 września 1970 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Spiskowy reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
27 września 1970 |
Czasu jutrzennego
Józef Czechowicz
postać: Kapitan reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
10 grudnia 1970 |
Poskromienie złośnicy
William Shakespeare
postać: Petruccio reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
21 lutego 1971 |
Antygona
Sofokles
postać: Tyrezjasz reżyseria: Jasielski Józef teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
28 lutego 1971 |
Oko
Kofta Jonasz
postać: Hien reżyseria: Miczka Marian teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
31 grudnia 1971 |
Różowa Róża
Charbonnier Claire-Lise
postać: Michel Mesure reżyseria: Kayat Guy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
20 kwietnia 1972 |
Pożądanie w cieniu wiązów
Eugene O'Neill
postać: Piotr reżyseria: Aleksy Aleksander teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
13 maja 1972 |
Pokojówki
Jean Genet
postać: Claire reżyseria: Jasielski Józef teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
21 października 1972 |
Niespodzianka
Karol Hubert Rostworowski
postać: Felek reżyseria: Ziembiński Krzysztof teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
22 grudnia 1972 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Kopet reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
22 grudnia 1972 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Turoń reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
22 grudnia 1972 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Wół reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
20 grudnia 1973 |
A jak królem, a jak katem będziesz
Tadeusz Nowak
postać: Stach reżyseria: Nyczak Janusz teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
31 marca 1974 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Tygrys-Brown reżyseria: Zermeno Raul teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
31 marca 1974 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Zermeno Raul teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
31 marca 1974 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Goniec królewski reżyseria: Zermeno Raul teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
21 czerwca 1974 |
Wacława dzieje
Stefan Garczyński
postać: Mężczyzna reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
21 czerwca 1974 |
Wacława dzieje
Stefan Garczyński
postać: Oficer reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
21 czerwca 1974 |
Wacława dzieje
Stefan Garczyński
forma twórczości: role reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
9 listopada 1974 |
Na dnie
Maksym Gorki
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Cywińska Izabella teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
9 listopada 1974 |
Na dnie
Maksym Gorki
postać: Krzywa Szyjka reżyseria: Cywińska Izabella teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
30 grudnia 1974 |
Jak wam się podoba
William Shakespeare
postać: Oliver reżyseria: Nyczak Janusz teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
18 maja 1975 |
Szkoła Błaznów
Michel de Ghelderode
postać: Kuprodor reżyseria: Drzewiecki Conrad teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
19 grudnia 1975 |
Garbus
Sławomir Mrożek
postać: Garbus reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
9 maja 1976 |
Małe kroki, wielkie kroki
Karpiński Maciej
postać: Janunio reżyseria: Karpiński Maciej teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
22 stycznia 1977 |
Żołnierz Królowej Madagaskaru
Julian Tuwim
postać: Kelner II reżyseria: Grzegorzewski Jerzy teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
22 stycznia 1977 |
Żołnierz Królowej Madagaskaru
Julian Tuwim
postać: Pan Hilary reżyseria: Grzegorzewski Jerzy teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
26 listopada 1977 |
Operetka
Witold Gombrowicz
postać: Szarm (gościnnie) reżyseria: Prus Maciej teatr: Teatr Muzyczny, Słupsk
|
22 kwietnia 1978 |
W mrokach złotego pałacu, czyli Bazylissa Teofanu
Tadeusz Miciński
postać: Choerina reżyseria: Hebanowski Stanisław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
8 września 1978 |
Przedstawienie "Hamleta" we wsi Głucha Dolna
Ivo Brešan
postać: Mačak (Laertes) reżyseria: Kutz Kazimierz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
20 stycznia 1979 |
Wychowanka
Aleksander Fredro
postać: Piotr reżyseria: Hebanowski Stanisław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
16 czerwca 1979 |
Ożenek
Mikołaj Gogol
postać: Anuczkin reżyseria: Major Ryszard teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
28 listopada 1979 |
Dostojewski według Braci Karamazow
Fiodor Dostojewski
postać: Dymitr reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
7 lutego 1980 |
...i Dekameron
Giovanni Boccaccio
postać: Mulnik reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
30 stycznia 1981 |
Samuel Zborowski
Juliusz Słowacki
postać: Duch II reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
16 maja 1981 |
Romeo i Julia
William Shakespeare
postać: Aptekarz reżyseria: Peryt Ryszard teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
26 listopada 1981 |
Do Damaszku
August Strindberg
postać: Żebrak reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
6 lutego 1982 |
Opętani
Witold Gombrowicz
postać: Handrycz reżyseria: Minc Tadeusz teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
6 lutego 1982 |
Opętani
Witold Gombrowicz
postać: Szulk reżyseria: Minc Tadeusz teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
27 marca 1982 |
Pan Tadeusz
Adam Mickiewicz
postać: Brzytwa reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
27 marca 1982 |
Pan Tadeusz
Adam Mickiewicz
postać: Oficer reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
9 czerwca 1982 |
Horsztyński
Juliusz Słowacki
postać: Republikant reżyseria: Peryt Ryszard teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
5 listopada 1982 |
Uśmiech wilka
Michaił Bułhakow
postać: Dyrektor Teatru "Variete" reżyseria: Dangel Paweł teatr: Teatr Nowy, Warszawa
|
27 marca 1983 |
Mroki
Schaeffer Bogusław
postać: Matoll reżyseria: Cybulski Bohdan teatr: Teatr Nowy, Warszawa
|
7 października 1983 |
Operetka
Witold Gombrowicz
postać: Pan reżyseria: Prus Maciej teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
22 października 1983 |
Zabawa
Sławomir Mrożek
forma twórczości: role reżyseria: Krygier Waldemar teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
26 stycznia 1984 |
Święta Joanna
Shaw George Bernard
postać: Kapelan Jan de Stogumber reżyseria: Śmigasiewicz Waldemar teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
15 lutego 1986 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Macheath zwany Mackie Majcher (gościnnie) reżyseria: Rozhin Andrzej teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
13 września 1986 |
Okapi
Grochowiak Stanisław
postać: Trot reżyseria: Czajkowski Bogdan teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|