4 grudnia 1953 |
Młoda gwardia
Aleksander Fadiejew
postać: Adiutant reżyseria: Dobrowolski Andrzej teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
19 marca 1954 |
Igraszki z diabłem
Jan Drda
postać: Ojciec Scholastyk reżyseria: Dobrowolski Andrzej teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
17 lipca 1954 |
Wesele Figara
Beaumarchais Pierre de
postać: Bazylio reżyseria: Aniszczenko Eugeniusz teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
11 grudnia 1954 |
Tania
Aleksiej Arbuzow
postać: German reżyseria: Misiurewicz Sławomir teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
26 lutego 1955 |
Wilki w nocy
Tadeusz Rittner
postać: Jan Morwicz reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
1 grudnia 1955 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Fon Kostryn reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
21 kwietnia 1956 |
Romeo i Julia
William Shakespeare
postać: Escalus reżyseria: Szurmiej Szymon teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
26 października 1957 |
Pan Damazy
Józef Bliziński
postać: Seweryn reżyseria: Godlewski Marian teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
31 grudnia 1957 |
Achilles i panny
Artur Maria Swinarski
postać: Likomedes reżyseria: Bohdanowicz Romana teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
1 stycznia 1958 |
Mazepa
Juliusz Słowacki
postać: Król Jan Kazimierz reżyseria: Bay-Rydzewski Franciszek teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
21 czerwca 1958 |
Śmierć przychodzi co miesiąc
Wilczyński Karol
postać: Major reżyseria: Godlewski Marian teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
13 grudnia 1958 |
Przemysław Drugi
Roman Brandstaetter
postać: Kasztelan rogoźnieński reżyseria: Ursyn Maria teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
21 marca 1959 |
Mirandolina
Goldoni Carlo
postać: Kawaler di Ripafratta reżyseria: Jaszkowski Stanisław teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
10 grudnia 1959 |
Lilla Weneda
Juliusz Słowacki
postać: Święty Gwalbert reżyseria: Nowakowski Wacław teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
11 marca 1961 |
Oj mężczyźni, mężczyźni
Kazimierz Zalewski
postać: Antoni Bisturkiewicz reżyseria: Przystawski Tadeusz teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
6 maja 1961 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Hoppe reżyseria: Mirecki Wiesław teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
3 czerwca 1961 |
Dziady (fragmenty poematu)
Adam Mickiewicz
postać: Guślarz I reżyseria: Siwy Jerzy teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
3 czerwca 1961 |
Dziady (fragmenty poematu)
Adam Mickiewicz
postać: Ksiądz Piotr reżyseria: Siwy Jerzy teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
28 października 1961 |
Wojna i pokój
Lew Tołstoj
postać: Karatajew reżyseria: Babel Irena, Przystawski Tadeusz teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
10 lutego 1962 |
Wieczór Trzech Króli
Shakespeare William
postać: Sir Andrzej Chudogęba reżyseria: Dąbrowski B., Przystawski T. teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
29 czerwca 1962 |
Pan Jowialski
Aleksander Fredro
postać: Pan Jowialski reżyseria: Mierzejewski Bolesław teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
2 marca 1963 |
Kowal, pieniądze i gwiazdy
Szaniawski Jerzy
postać: Alojzy reżyseria: Długosz Aleksander teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
9 czerwca 1963 |
Madame Sans-Gêne
Victorien Sardou
postać: Fouché reżyseria: Konic Andrzej teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
5 października 1963 |
Grube ryby
Michał Bałucki
postać: Pagatowicz reżyseria: Stoma Władysław teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
1 grudnia 1963 |
W pustyni i w puszczy
Henryk Sienkiewicz
postać: Beduin reżyseria: Gąssowski Aleksander teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
1 grudnia 1963 |
W pustyni i w puszczy
Henryk Sienkiewicz
postać: Rawlison reżyseria: Gąssowski Aleksander teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
30 kwietnia 1964 |
Biała zaraza
Karol Čapek
postać: Baron Krüg reżyseria: Gąssowski Aleksander teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
30 kwietnia 1964 |
Biała zaraza
Karol Čapek
postać: Generał reżyseria: Gąssowski Aleksander teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
20 lipca 1964 |
Pierwsza miłość
Bartelski Lesław
postać: Jan Sadurski reżyseria: Gąssowski Aleksander teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
6 grudnia 1964 |
Przypadki Robinsona Cruzoe
Defoe Daniel wg
postać: Pearson reżyseria: Gąssowski Aleksander teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
17 stycznia 1965 |
Mazepa
Słowacki Juliusz
postać: Król Jan Kazimierz reżyseria: Brodzikowski Kazimierz teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
5 listopada 1965 |
Żywy trup
Lew Tołstoj
postać: Sergiusz Dmitriewicz Abriezkow reżyseria: Gąssowski Aleksander teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
9 listopada 1965 |
Placówka
Prus Bolesław
postać: Dziedzic, Grzyb reżyseria: Gąssowski Aleksander teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
19 marca 1966 |
Profesja pani Warren
George Bernard Shaw
postać: Praed reżyseria: Modrzewska Zofia teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
7 listopada 1966 |
Czarniecki i jego żołnierze
Kazimierz Korcelli
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Gąssowski Aleksander teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
7 listopada 1966 |
Czarniecki i jego żołnierze
Kazimierz Korcelli
postać: Biskup Gembicki reżyseria: Gąssowski Aleksander teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
7 listopada 1966 |
Czarniecki i jego żołnierze
Kazimierz Korcelli
postać: Budzisz reżyseria: Gąssowski Aleksander teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
7 listopada 1966 |
Czarniecki i jego żołnierze
Kazimierz Korcelli
postać: Oxentierna reżyseria: Gąssowski Aleksander teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
13 grudnia 1966 |
Nowe szaty króla
Aleksander Maliszewski
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Gąssowski Aleksander teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
13 grudnia 1966 |
Nowe szaty króla
Aleksander Maliszewski
postać: Minister I reżyseria: Gąssowski Aleksander teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
29 marca 1967 |
Odwety
Leon Kruczkowski
postać: Okulicz reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
10 czerwca 1967 |
Trudna miłość
Morstin Ludwik Hieronim
postać: Sekretarz gminy reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
19 lipca 1967 |
Barbara Radziwiłłówna
Alojzy Feliński
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
19 lipca 1967 |
Barbara Radziwiłłówna
Alojzy Feliński
postać: Kmita reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
26 października 1967 |
Mieszczanie
Maksym Gorki
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
26 października 1967 |
Mieszczanie
Maksym Gorki
postać: Tietieriew reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
25 stycznia 1968 |
Romeo i Julia
William Shakespeare
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Koenig Joanna teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
25 stycznia 1968 |
Romeo i Julia
William Shakespeare
postać: Kapulet reżyseria: Koenig Joanna teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
20 kwietnia 1968 |
Godzien litości
Aleksander Fredro
postać: Dormund reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
6 lipca 1968 |
Wodewil warszawski
Zdzisław Gozdawa, Wacław Stępień
postać: Pan Robert reżyseria: Głuszczak Bohdan teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
26 października 1968 |
Bomba wybuchnie o dziewiątej
Andrzej Zbych (Safjan,Szypulski)
postać: Otto reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
25 października 1969 |
Dzidziuś
Maurice Hennequin
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
25 października 1969 |
Dzidziuś
Maurice Hennequin
postać: Filip Serin reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
6 listopada 1970 |
Krzysztofie, nie szalej!
Baranga Aurel
postać: Krzysztof Bellea reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
3 czerwca 1971 |
Mirandolina
Goldoni Carlo
postać: Kawaler di Ripafratta reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
3 czerwca 1971 |
Mirandolina
Goldoni Carlo
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
6 listopada 1971 |
Wesele na całą Europę
Arkanow A., Gorin G.
postać: Jerzy Sedych reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
6 listopada 1971 |
Wesele na całą Europę
Arkanow A., Gorin G.
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
21 stycznia 1972 |
Nora czyli Dom lalki
Henrik Ibsen
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
21 stycznia 1972 |
Nora czyli Dom lalki
Henrik Ibsen
postać: Torwald Helmer reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
24 marca 1972 |
Gwałtu, co się dzieje!
Aleksander Fredro
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
24 marca 1972 |
Gwałtu, co się dzieje!
Aleksander Fredro
postać: Tobiasz reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
20 maja 1972 |
Perła
Camoletti Marc
postać: Bernard reżyseria: Czaykowska Irma teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
20 maja 1972 |
Perła
Camoletti Marc
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Czaykowska Irma teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
21 stycznia 1973 |
Mizantrop
Molière
postać: Akast reżyseria: Kozłowski Janusz teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
2 marca 1974 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Hetman reżyseria: Bogdański Zbigniew teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
16 listopada 1974 |
Przedwiośnie
Stefan Żeromski
postać: Mężczyzna grzebiący trupy III reżyseria: Bogdański Zbigniew teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
3 maja 1975 |
Hutnicy
Giennadij Bokariow
postać: Robotnik z huty reżyseria: Hoffmann Jerzy teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
5 września 1975 |
Książę Niezłomny
Juliusz Słowacki
postać: Niewolnik reżyseria: Kaliszewski Jerzy teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
26 marca 1976 |
Anna Karenina
Lew Tołstoj
postać: Gość na balu reżyseria: Zamkow Lidia teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
15 maja 1976 |
Nie ma konia dla Maryny
Dobrowolska Halina
postać: Mężczyzna II reżyseria: Wojciechowski Lech teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
18 września 1976 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Ojciec reżyseria: Para Józef teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
18 września 1976 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Robotnik reżyseria: Para Józef teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
20 lutego 1981 |
Barbara Radziwiłłówna
Alojzy Feliński
postać: Senator reżyseria: Sycz Jan teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
29 listopada 1981 |
Noc listopadowa
Stanisław Wyspiański
postać: Chłopicki reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
27 maja 1982 |
Kolonia wyzwolenia
Stanisław Brejdygant
forma twórczości: role reżyseria: Brejdygant Stanisław teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
7 października 1982 |
Antygona
Sofokles
postać: Poseł reżyseria: Sycz Jan teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
19 grudnia 1982 |
Popiół i diament
Jerzy Andrzejewski
postać: Robotnik II reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
12 maja 1984 |
Amadeusz
Peter Shaffer
postać: Kapelmistrz reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
12 października 1984 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Spiskowy reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
12 października 1984 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Szlachcic reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
31 stycznia 1985 |
Jałta
Ryszard Frelek
postać: Doradca brytyjski reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
23 maja 1985 |
Król IV
Grochowiak Stanisław
postać: Sekretarz reżyseria: Markowska Ewa teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
17 listopada 1985 |
Ostatnia podróż Jonathana Swifta
Grigorij Gorin
forma twórczości: role reżyseria: Tosza Bogdan teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|