29 maja 1924 |
Stare Miasto
Franciszek Dominik
forma twórczości: role teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
3 lipca 1931 |
Warszawski poganin
Tadeusz Sęp-Orłowski
forma twórczości: role teatr: Mignon, Warszawa
|
28 sierpnia 1931 |
Mignon w kwiatach
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role teatr: Mignon, Warszawa
|
11 marca 1942 |
Do Mirażu dla kurażu
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role teatr: Teatr Miraż (Nowy Miraż), Warszawa
|
3 czerwca 1942 |
Cyk pod rzodkiewkę
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: układ tańca teatr: Teatr Miraż (Nowy Miraż), Warszawa
|
3 czerwca 1942 |
Cyk pod rzodkiewkę
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role teatr: Teatr Miraż (Nowy Miraż), Warszawa
|
3 czerwca 1943 |
Eliksir miłości
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role teatr: Teatr Miraż (Nowy Miraż), Warszawa
|
2 października 1943 |
Figle jesienne
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: baletmistrz reżyseria: Horski Bolesław teatr: Teatr Kometa, Warszawa
|
2 października 1943 |
Figle jesienne
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Horski Bolesław teatr: Teatr Kometa, Warszawa
|
25 października 1943 |
Noc miłości
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: baletmistrz reżyseria: Horski Bolesław teatr: Teatr Kometa, Warszawa
|
25 października 1943 |
Noc miłości
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Horski Bolesław teatr: Teatr Kometa, Warszawa
|
16 listopada 1943 |
Co może morze
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: baletmistrz reżyseria: Horski Bolesław teatr: Teatr Kometa, Warszawa
|
16 listopada 1943 |
Co może morze
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Horski Bolesław teatr: Teatr Kometa, Warszawa
|
16 maja 1944 |
Chata za wsią
Józef Ignacy Kraszewski
postać: Badylak reżyseria: Mieczyński Mieczysław, Junosza Jerzy teatr: Teatr Kometa, Warszawa
|
16 maja 1944 |
Chata za wsią
Józef Ignacy Kraszewski
postać: Mikuń reżyseria: Mieczyński Mieczysław, Junosza Jerzy teatr: Teatr Kometa, Warszawa
|
16 maja 1944 |
Chata za wsią
Józef Ignacy Kraszewski
forma twórczości: role reżyseria: Mieczyński Mieczysław, Junosza Jerzy teatr: Teatr Kometa, Warszawa
|
13 lipca 1944 |
Baron Kimmel
Walter Kollo
forma twórczości: role reżyseria: Woliński Tadeusz teatr: Teatr Miraż (Nowy Miraż), Warszawa
|
8 stycznia 1946 |
Ciocia U.N.R.R.A.
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Piotrowski Aleksander teatr: Praski Teatr Rewii, Warszawa
|
8 stycznia 1946 |
Ciocia U.N.R.R.A.
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: choreografia reżyseria: Piotrowski Aleksander teatr: Praski Teatr Rewii, Warszawa
|
8 stycznia 1946 |
Ciocia U.N.R.R.A.
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Piotrowski Aleksander teatr: Praski Teatr Rewii, Warszawa
|
29 czerwca 1948 |
Gdybym miał milion
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Nawrocki Mieczysław teatr: Teatr „Wróbelek Warszawski”, Warszawa
|
25 stycznia 1950 |
Zapora
Janusz Teodor Dybowski
postać: Jan reżyseria: Maśliński Józef teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
20 lipca 1950 |
Pan Geldhab
Aleksander Fredro
postać: Piórko reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
2 grudnia 1950 |
Rozbitki
Józef Bliziński
postać: Michałek reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
24 lutego 1951 |
Awans
Wanda Żółkiewska
postać: Kotlarczyk reżyseria: Sawan Zbigniew teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
22 września 1951 |
Zgubiony list
Ion Luca Caragiale
postać: Agamemnon Dandanache reżyseria: Borowski Karol, Chmielewski Tadeusz teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
22 września 1951 |
Zgubiony list
Ion Luca Caragiale
postać: Ionescu reżyseria: Borowski Karol, Chmielewski Tadeusz teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
3 grudnia 1951 |
Powrót
Rybarski Leopold
postać: Borkowski reżyseria: Biegański Wiktor teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
30 czerwca 1952 |
Rodzinka
Jurandot Jerzy
postać: Horacy Perrault reżyseria: Pawłowski Kazimierz teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
30 września 1952 |
Igraszki trafu i miłości
Pierre de Marivaux
postać: Paskin reżyseria: Jabłonkówna Maria Leonia teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
18 października 1952 |
Zgubiony list
Caragiale Ion Luca
postać: Agamemnin Dandanache reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
13 czerwca 1953 |
Proces
Krystyna Berwińska
postać: Alphonse Trouille reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
31 grudnia 1953 |
Niezwykła historia
Goldoni Carlo
postać: Ryszard reżyseria: Pietraszkiewicz D.,Borowski K. teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
14 marca 1954 |
Imieniny pana dyrektora
Zdzisław Skowroński, Józef Słotwiński
postać: Hipolit Dobek reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
18 listopada 1954 |
Synalek szlachecki
Fonwizin Denis
postać: Blagman reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
17 maja 1955 |
Lokator
Czechow Antoni
postać: Brykowicz reżyseria: Wołyńczyk Mikołaj teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
17 maja 1955 |
Niedźwiedź
Czechow Antoni
postać: Łukasz reżyseria: Pietraszkiewicz Danuta teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
4 lutego 1956 |
Złota kareta
Leonow Leonid
postać: Chłop I reżyseria: Szletyński Henryk teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
31 marca 1956 |
Grzegorz Dyndała czyli Mąż pognębiony
Molière
postać: Pietrek reżyseria: Pietraszkiewicz Danuta teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
19 maja 1956 |
Suchy kraj
Hołuj Tadeusz
postać: Castucha reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
8 września 1956 |
Filomena Marturano
Eduardo De Filippo
postać: Kelner reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
19 stycznia 1957 |
Podróż po Warszawie
Schober Feliks
postać: Pasażer II,Szewc reżyseria: Broniewska Maryna teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
29 czerwca 1957 |
Wojna i pokój
Lew Tołstoj
postać: Ałpatycz reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
8 maja 1958 |
Bartłomiejowy jarmark
Ben Jonson
postać: Szczecina reżyseria: Kilkowska Barbara teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
10 października 1958 |
Elżbieta królowa Anglii
Ferdinand Bruckner
postać: Gospodarz reżyseria: Szletyński Henryk teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
10 października 1958 |
Elżbieta królowa Anglii
Ferdinand Bruckner
postać: Marynarz reżyseria: Szletyński Henryk teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
29 stycznia 1959 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Grabarz II reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
25 czerwca 1959 |
Pod mlecznym lasem
Dylan Thomas
postać: Jack Black reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
10 października 1959 |
Gromiwoja
Arystofanes
postać: Wartownik reżyseria: zespołowa teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
24 lutego 1960 |
Nie ma nieznanych wysp
Stampfl Stanisław
postać: Mleczarz reżyseria: Szczęk Jacek teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
1 maja 1960 |
Kaukaskie kredowe koło
Bertolt Brecht
postać: Żebrak i petent reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
1 maja 1960 |
Kaukaskie kredowe koło
Bertolt Brecht
postać: II Chłop bogacz, Suru reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
1 maja 1960 |
Kaukaskie kredowe koło
Bertolt Brecht
postać: Stajenny reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
1 maja 1960 |
Kaukaskie kredowe koło
Bertolt Brecht
postać: Chłop I reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
1 lipca 1960 |
Król w kraju rozkoszy
Franciszek Zabłocki
postać: Hortulan reżyseria: Laskowska Wanda teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
25 lutego 1961 |
Zmartwychwstanie
Lew Tołstoj
postać: Lekarz reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
25 lutego 1961 |
Zmartwychwstanie
Lew Tołstoj
postać: Woźny sądowy reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
3 października 1961 |
Eurydyka
Jean Anouilh
postać: Kelner reżyseria: Szczęk Jacek teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
10 kwietnia 1962 |
Heloiza i Abelard
Roger Vailland
postać: III Mieszczanin reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
10 października 1962 |
Skandal w Hellbergu
Broszkiewicz Jerzy
postać: Johann Roder reżyseria: Szczęk Jacek teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
1 grudnia 1962 |
Cyd pod Zamorą
Guillen Castro de
postać: Wódz naczelny Alfonsa reżyseria: Byrska Irena, Byrski Tadeusz teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
1 grudnia 1962 |
Cyd pod Zamorą
Guillen Castro de
postać: Żołnierz I reżyseria: Byrska Irena, Byrski Tadeusz teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
11 maja 1963 |
Trzej muszkieterowie
Dumas Aleksander
postać: Backson;Mężczyzna z konduktu reżyseria: Babel Irena, Szczęk Jacek teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
26 października 1963 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Dziad reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
9 kwietnia 1964 |
Zbrodnia i kara
Fiodor Dostojewski
postać: Koch reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
19 czerwca 1964 |
Stefan
Jarecki A., Rakowski M.F.
postać: Szofer Karola reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
27 października 1964 |
Przedwiośnie
Stefan Żeromski
postać: Maciejunio reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
22 grudnia 1964 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Chłopek reżyseria: Wilkowski Jan, Kilian Adam teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
22 grudnia 1964 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Grześ reżyseria: Wilkowski Jan, Kilian Adam teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
22 grudnia 1964 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Lajkonik II reżyseria: Wilkowski Jan, Kilian Adam teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
3 kwietnia 1965 |
Kolumbowie rocznik 20
Roman Bratny
postać: Ciurluk, milicjant reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
16 października 1965 |
Don Juan
Molière
postać: Żebrak reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
23 marca 1966 |
Koriolan
William Shakespeare
postać: Obywatel V reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
13 sierpnia 1966 |
Wesele Figara
Beaumarchais Pierre de
postać: Antonio reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
13 stycznia 1967 |
Pan Wokulski
Bolesław Prus
postać: Rozenblum reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
23 listopada 1967 |
Fantazy
Juliusz Słowacki
postać: Ksiądz Loga reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
29 lutego 1968 |
Śmierć Dantona
Georg Büchner
postać: Simon reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
20 marca 1969 |
Nieboska komedia
Zygmunt Krasiński
postać: Rzemieślnik reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
8 maja 1969 |
Ryszard III
William Shakespeare
postać: Obywatel I reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
28 listopada 1969 |
Becket, czyli honor Boga
Jean Anouilh
postać: Pachołek II reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
11 lutego 1970 |
Czajka
Antoni Czechow
postać: Kucharz reżyseria: Minc Tadeusz teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
16 kwietnia 1970 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Prologus reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
15 sierpnia 1970 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Żebrak reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
9 października 1970 |
Norwid
Cyprian Kamil Norwid
forma twórczości: role reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|