8 września 1945 |
Wesoła wdówka
Franz Lehár
forma twórczości: role reżyseria: Horski Bolesław teatr: Teatr Wielki, Poznań
|
6 grudnia 1945 |
Kraina uśmiechu
Franz Lehár
forma twórczości: role reżyseria: Horski Bolesław teatr: Teatr Wielki, Poznań
|
6 kwietnia 1946 |
Bagatela
Strauss Johann
postać: Burmistrz reżyseria: Kapliński Jerzy teatr: Teatr Wielki, Poznań
|
18 maja 1946 |
Faust
Charles Gounod
forma twórczości: role reżyseria: Janowska-Kopczyńska Maria teatr: Teatr Wielki, Poznań
|
26 czerwca 1947 |
Moja żona Penelopa
Zdzisław Gozdawa, Wacław Stępień
forma twórczości: układ tańca reżyseria: Olędzki Aleksander teatr: Teatr Nowy (scena Komedia Muzyczna), Poznań
|
23 lipca 1947 |
Pani prezesowa
Hennequin Maurice,Veber Pierre
forma twórczości: ewolucje taneczne reżyseria: Strzelecki Czesław teatr: Teatr Nowy (scena Komedia Muzyczna), Poznań
|
2 października 1947 |
Król włóczęgów
Justin Huntley Mac Carthy
forma twórczości: układ tańca reżyseria: Szczerbowski Zbigniew teatr: Teatr Nowy (scena Komedia Muzyczna), Poznań
|
11 października 1947 |
Halka
Moniuszko Stanisław
forma twórczości: role reżyseria: Urbanowicz Karol teatr: Teatr Wielki, Poznań
|
21 listopada 1947 |
Księżniczka czardasza
Emmerich Kálmán
forma twórczości: choreografia reżyseria: Szczerbowski Zbigniew teatr: Teatr Nowy (scena Komedia Muzyczna), Poznań
|
18 września 1948 |
Jadzia wdową
Ryszard Ruszkowski
forma twórczości: baletmistrz reżyseria: Sawan Zbigniew teatr: Teatr Nowy (scena Komedia Muzyczna), Poznań
|
25 września 1948 |
Chory z urojenia
Molière
forma twórczości: układ ewolucji reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
13 listopada 1948 |
Goplana
Władysław Żeleński
postać: Stworzenie nadwodne reżyseria: Trzciński Teofil teatr: Teatr Wielki, Poznań
|
26 listopada 1948 |
Słomkowy kapelusz
Eugène Labiche
forma twórczości: baletmistrz reżyseria: Młodnicki Artur teatr: Teatr Nowy (scena Komedia Muzyczna), Poznań
|
2 lipca 1949 |
Skalmierzanki
Jan Nepomucen Kamiński
forma twórczości: choreografia reżyseria: Szczerbowski Zbigniew teatr: Teatr Nowy (scena Komedia Muzyczna), Poznań
|
22 stycznia 1950 |
Halka
Stanisław Moniuszko
forma twórczości: role reżyseria: Merunowicz Jerzy teatr: Opera im. Stanisława Moniuszki, Poznań
|
9 maja 1950 |
Borys Godunow
Modest Musorgski
forma twórczości: role reżyseria: Urbanowicz Karol teatr: Opera im. Stanisława Moniuszki, Poznań
|
3 lipca 1952 |
Noc na Łysej Górze
Musorgski Modest
postać: Chłop reżyseria: Wójcikowski Leon teatr: Opera im. Stanisława Moniuszki, Poznań
|
3 lipca 1952 |
Coppelia
Léo Delibes
postać: Aptekarz reżyseria: Wójcikowski Leon teatr: Opera im. Stanisława Moniuszki, Poznań
|
3 lipca 1952 |
Coppelia
Léo Delibes
forma twórczości: asystent baletmistrza reżyseria: Wójcikowski Leon teatr: Opera im. Stanisława Moniuszki, Poznań
|
5 lipca 1953 |
Jezioro łabędzie
Piotr Czajkowski
forma twórczości: asystent baletmistrza reżyseria: Miszczyk Stanisław teatr: Opera im. Stanisława Moniuszki, Poznań
|
5 lipca 1953 |
Jezioro łabędzie
Piotr Czajkowski
postać: Mistrz ceremonii reżyseria: Miszczyk Stanisław teatr: Opera im. Stanisława Moniuszki, Poznań
|
19 marca 1954 |
Pieśń miłosna Schuberta
Schubert Franciszek
forma twórczości: choreografia reżyseria: Perz Jan teatr: Teatry Dramatyczne (Komedia Muzyczna), Poznań
|
27 października 1955 |
Pan Twardowski
Ludomir Różycki
forma twórczości: asystent choreografa reżyseria: Parnell Feliks teatr: Opera im. Stanisława Moniuszki, Poznań
|
27 października 1955 |
Pan Twardowski
Ludomir Różycki
postać: Mistrz ceremonii reżyseria: Parnell Feliks teatr: Opera im. Stanisława Moniuszki, Poznań
|
27 października 1955 |
Pan Twardowski
Ludomir Różycki
postać: Szlachcic reżyseria: Parnell Feliks teatr: Opera im. Stanisława Moniuszki, Poznań
|
27 października 1955 |
Pan Twardowski
Ludomir Różycki
postać: Twardowski (stary) reżyseria: Parnell Feliks teatr: Opera im. Stanisława Moniuszki, Poznań
|
29 grudnia 1956 |
Śpiąca królewna
Piotr Czajkowski
forma twórczości: asystent baletmistrza teatr: Opera im. Stanisława Moniuszki, Poznań
|
29 grudnia 1956 |
Śpiąca królewna
Piotr Czajkowski
postać: Król teatr: Opera im. Stanisława Moniuszki, Poznań
|
31 grudnia 1958 |
Fontanna Bachczysaraju
Borys Asafiew
postać: Stolnik reżyseria: Patkowski Zygmunt teatr: Opera im. Stanisława Moniuszki, Poznań
|
6 czerwca 1959 |
Nowa Odysea
Bruns Victor, Burkat Albert
postać: Cieśla reżyseria: Gruber Lilo teatr: Opera im. Stanisława Moniuszki, Poznań
|
17 stycznia 1960 |
Eugeniusz Oniegin
Piotr Czajkowski
forma twórczości: role reżyseria: Urbanowicz Karol teatr: Opera im. Stanisława Moniuszki, Poznań
|
30 stycznia 1960 |
Jezioro łabędzie
Piotr Czajkowski
postać: Mistrz ceremonii reżyseria: Miszczyk Stanisław teatr: Opera im. Stanisława Moniuszki, Poznań
|
10 czerwca 1961 |
Bursztynowa panna
Adam Świerzyński
postać: Kapłan reżyseria: Miszczyk Stanisław teatr: Opera im. Stanisława Moniuszki, Poznań
|
6 czerwca 1963 |
Romeo i Julia
Prokofiew Sergiusz
postać: Montecchi;Laurenty;Capuletti reżyseria: Borkowski Witold teatr: Opera im. Stanisława Moniuszki, Poznań
|
20 sierpnia 1964 |
Cnotliwa Zuzanna
Jean Gilbert
forma twórczości: pedagog baletu reżyseria: Hoffmann Jerzy teatr: Operetka Poznańska, Poznań
|