28 kwietnia 1946 |
Głuszec
Stefan Krzywoszewski
postać: Siarczyński reżyseria: Ścibor Wacław teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Opole
|
15 maja 1946 |
Madame Sans-Gene
Victorien Sardou
postać: Hrabia Neiperg reżyseria: Ścibor Wacław teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Opole
|
21 września 1946 |
Dożywocie
Aleksander Fredro
postać: Doktór Hugo reżyseria: Rychter Jerzy teatr: Teatr Miejski, Sosnowiec
|
15 marca 1947 |
Mariusz
Marcel Pagnol
postać: Pan Brun reżyseria: Wasilewski Ryszard teatr: Teatr Miejski, Sosnowiec
|
12 kwietnia 1947 |
Ostatnia kraksa
Aleksander Baumgardten, Józef Prutkowski
postać: Robert Stanford reżyseria: Przystawski Tadeusz teatr: Teatr Miejski, Sosnowiec
|
7 maja 1947 |
Świętoszek
Molière
postać: Walery reżyseria: Bujański Jerzy Ronard teatr: Teatr Miejski, Sosnowiec
|
25 października 1947 |
Lekkomyślna siostra
Włodzimierz Perzyński
postać: Olszewski reżyseria: Zbyszewska Stanisława teatr: Teatr Miejski, Sosnowiec
|
15 listopada 1947 |
Matura
Laszlo Fodor
postać: Radca dr Stefan Nowak reżyseria: Biegański Wiktor teatr: Teatr Miejski, Sosnowiec
|
4 lutego 1948 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Kirkor reżyseria: Zbyszewska Stanisława teatr: Teatr Miejski, Sosnowiec
|
8 maja 1948 |
Wyrok
Bohdan Pepłowski
postać: Dr Mikosz reżyseria: Wasilewski Ryszard teatr: Teatr Miejski, Sosnowiec
|
23 września 1948 |
Dom pod Oświęcimiem
Tadeusz Hołuj
postać: Więzień III reżyseria: Kwiatkowski Artur teatr: Teatry Miejskie, Częstochowa
|
10 grudnia 1948 |
Pan inspektor przyszedł
John Boynton Priestley
postać: Artur Birling reżyseria: Biernacki Kazimierz teatr: Teatr Miejski, Rzeszów
|
28 sierpnia 1951 |
Ojciec debiutantki
Bondy Aleksander
postać: Łukasz reżyseria: Rychter Witold teatr: Ludowy Teatr Muzyczny, Warszawa
|
19 kwietnia 1952 |
Ożenić się nie mogę
Aleksander Fredro
postać: Maciej reżyseria: Broniewska Maryna teatr: Ludowy Teatr Muzyczny, Warszawa
|
7 lutego 1953 |
Rodzinka
Jerzy Jurandot
postać: Boswell reżyseria: Gulska Irma teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
13 czerwca 1953 |
30 srebrników
Fast Howard
postać: Dawid Graham reżyseria: Laskowska Wanda teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
11 września 1954 |
Dziewczyna z północy
Konstanty Paustowski
postać: Basziłow reżyseria: Lityński Wiktor teatr: Państwowy Teatr, Gniezno
|
11 września 1954 |
Oświadczyny
Czechow Antoni
postać: Stiepan Stiepanowicz Czubukow reżyseria: Lityński Wiktor teatr: Państwowy Teatr, Gniezno
|
5 lutego 1955 |
Pociąg można zatrzymać
Mac Coll Evan
postać: Maillard; Głos ostrzegawczy reżyseria: Jakubowska Alina teatr: Państwowy Teatr, Gniezno
|
4 czerwca 1955 |
Świecznik
Musset Alfred
postać: Imć Andrzej reżyseria: D`Alphonse Maria teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
4 czerwca 1955 |
Świecznik
Musset Alfred
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: D`Alphonse Maria teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
22 grudnia 1957 |
Śpiąca Królewna
Płonka-Fiszer Stanisław
postać: Król reżyseria: Śnieżko-Szafnaglowa Eugenia teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
25 stycznia 1959 |
Dziewczęta w zasłonach
Uzeir Hadżibekow
postać: Sułtanbej reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
2 kwietnia 1960 |
Lilla Weneda
Juliusz Słowacki
postać: Wódz I reżyseria: Błońska-Kondratowa Gustawa teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
26 listopada 1960 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Nos reżyseria: Bugajski Stanisław teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
4 listopada 1961 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Cześnik Raptusiewicz reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
7 grudnia 1961 |
Książę Złotej Muszli
Bernstein E., Oleksik J.
postać: Ojciec reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
6 czerwca 1962 |
Burzliwe życie Lejzorka Rojtszwańca
Ilja Erenburg
postać: Goldbruch reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
6 czerwca 1962 |
Burzliwe życie Lejzorka Rojtszwańca
Ilja Erenburg
postać: Gerszanowicz reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
23 lutego 1963 |
Nagi król
Eugeniusz Szwarc
postać: Mer reżyseria: Pieńkiewicz Jowita teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
15 czerwca 1963 |
Piąta kolumna
Hemingway Ernest
postać: Generał reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
7 grudnia 1963 |
Uwaga:durnie!...
Danił Al, Lew Rakow
postać: Konstantypow reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
4 listopada 1964 |
Operacja trwa
Samuel Aloszyn
postać: Profesor reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
19 grudnia 1964 |
Sułkowski
Stefan Żeromski
postać: Żołnierz reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
22 maja 1965 |
Antygona
Sofokles
postać: Terezjasz reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
18 listopada 1965 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Lokaj reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
18 listopada 1965 |
Dziady
Adam Mickiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
26 marca 1966 |
Mazepa
Juliusz Słowacki
postać: Chmara reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
4 czerwca 1966 |
Ktoś nowy
Marek Domański
postać: Daciak reżyseria: Hussakowski Bogdan teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
8 września 1966 |
Gwiazda Sewilli
Lope de Vega
postać: Don Manuel reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
21 lutego 1968 |
Brat marnotrawny
Oscar Wilde
postać: Merriman reżyseria: Bessert Zbigniew teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
5 września 1968 |
Panna mężatka
Józef Korzeniowski
postać: Jakub reżyseria: Dobrowolski Andrzej teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
13 lutego 1969 |
Wkrótce nadejdą bracia
Janusz Krasiński
postać: Czlowiek z charakterem reżyseria: Mak Zbigniew teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
10 maja 1969 |
Matka Courage i jej dzieci
Bertolt Brecht
postać: Inny wachmistrz reżyseria: Wawrzyniak Mirosław teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
5 października 1969 |
Życie jest snem
Pedro Calderon de la Barca
postać: Dworzanin I reżyseria: Wilhelm Waldemar teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
24 października 1970 |
Czarna komedia
Peter Shaffer
postać: Georg Bamberger reżyseria: Bessert Zbigniew teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
3 stycznia 1971 |
W pustyni i w puszczy
Henryk Sienkiewicz
postać: Tarkowski reżyseria: Jaszkowski Stanisław teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
7 grudnia 1971 |
Zbrodnia i kara
Fiodor Dostojewski
postać: Stróż II reżyseria: Orlicz Bronisław teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
19 lutego 1972 |
Klub kawalerów
Michał Bałucki
postać: Antoś reżyseria: Kwapisz Jan teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
11 maja 1972 |
Szatan z siódmej klasy
Kornel Makuszyński
postać: Ksiądz reżyseria: Orlicz Bronisław teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
26 października 1972 |
Ich czworo
Gabriela Zapolska
postać: Dorożkarz reżyseria: Orlicz Bronisław teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
8 marca 1973 |
Dożywocie
Aleksander Fredro
postać: Mieszczanin reżyseria: Mak Zbigniew teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
21 września 1974 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Prezes, Chłop reżyseria: Rozen Henryk teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
28 stycznia 1975 |
Mąż i żona
Aleksander Fredro
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Orlicz Bronisław teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
28 stycznia 1975 |
Mąż i żona
Aleksander Fredro
postać: Lokaj reżyseria: Orlicz Bronisław teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
25 maja 1975 |
Nie-Boska komedia
Zygmunt Krasiński
postać: Lokaj reżyseria: Wawrzyniak Mirosław teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
22 sierpnia 1975 |
Świętoszek
Molière
postać: Urzędnik Królewski reżyseria: Choińska Alicja teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
21 kwietnia 1976 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Perełka reżyseria: Kubiak Ryszard teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
17 lutego 1978 |
Owca
Stanisław Stratijew
postać: Chłop II reżyseria: Laskowska Wanda teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|