17 września 1936 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
forma twórczości: kapelmistrz reżyseria: Pobóg-Kielanowski Leopold teatr: Teatr Polski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
10 marca 1938 |
Książę Niezłomny
Juliusz Słowacki
forma twórczości: kapelmistrz reżyseria: Pobóg-Kielanowski Leopold teatr: Teatr Polski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
16 października 1946 |
Traviata
Verdi Giuseppe
forma twórczości: kierownictwo muzyczne reżyseria: Popiel Jan teatr: Opera Dolnośląska, Wrocław
|
18 grudnia 1946 |
Straszny dwór
Moniuszko Stanisław
forma twórczości: kierownictwo chóru reżyseria: Drabik Stanisław teatr: Opera Dolnośląska, Wrocław
|
19 lutego 1947 |
Tosca
Puccini Giacomo
forma twórczości: kierownictwo muzyczne reżyseria: Popiel Jan teatr: Opera Dolnośląska, Wrocław
|
23 czerwca 1947 |
Halka
Stanisław Moniuszko
forma twórczości: kierownictwo muzyczne reżyseria: Drabik Stanisław teatr: Opera Dolnośląska, Wrocław
|
22 lipca 1947 |
Pije Kuba do Jakuba
Wierciak Zygmunt jr
forma twórczości: kierownictwo muzyczne reżyseria: Marciniak Józef teatr: Opera Dolnośląska, Wrocław
|
22 lipca 1947 |
Z krakowiakiem do Wrocławia
Wierciak Zygmunt jr
forma twórczości: kierownictwo muzyczne reżyseria: Patkowski Zygmunt teatr: Opera Dolnośląska, Wrocław
|
27 września 1947 |
Cyrulik sewilski czyli daremna przezorność
Pierre A. Beaumarchais
forma twórczości: dyrygent reżyseria: Walden Jerzy teatr: Teatr Dolnośląski, Wrocław
|
23 października 1947 |
Traviata
Verdi Giuseppe
forma twórczości: kierownictwo muzyczne reżyseria: Popiel Jan teatr: Opera Dolnośląska, Wrocław
|
2 kwietnia 1949 |
Romans z wodewilu
Władysław Krzemiński
forma twórczości: kierownictwo muzyczne reżyseria: Broniewska Maryna teatr: Teatry Dolnośląskie , Wrocław
|
14 lipca 1951 |
Bunt żaków
Szeligowski Tadeusz
forma twórczości: przygotowanie solistów reżyseria: Chaberski Emil,Popławski Adolf teatr: Opera, Wrocław
|
26 lipca 1952 |
Cyganeria
Puccini Giacomo
forma twórczości: przygotowanie solistów reżyseria: Drabik Stanisław, Popiel Jan teatr: Opera, Wrocław
|
3 października 1952 |
Madame Butterfly
Puccini Giacomo
forma twórczości: przygotowanie solistów reżyseria: Popławski Adolf teatr: Opera, Wrocław
|
14 listopada 1952 |
Janek
Żeleński Władysław
forma twórczości: przygotowanie solistów reżyseria: Popiel Jan teatr: Opera, Wrocław
|
14 listopada 1952 |
Verbum nobile
Moniuszko Stanisław
forma twórczości: przygotowanie solistów reżyseria: Popiel Jan teatr: Opera, Wrocław
|
6 listopada 1953 |
Rodzina Tarasa
Kabalewski Dymitr
forma twórczości: przygotowanie solistów reżyseria: Kwaskowski Włodzimierz teatr: Opera, Wrocław
|
31 grudnia 1953 |
Jenufa
Leoš Janáček
forma twórczości: przygotowanie solistów reżyseria: Romejko Jan teatr: Opera, Wrocław
|
24 czerwca 1954 |
Hrabina
Stanisław Moniuszko
forma twórczości: przygotowanie solistów reżyseria: Kwaskowski Włodzimierz teatr: Opera, Wrocław
|
31 grudnia 1954 |
Don Pasquale
Donizetti Gaetano
forma twórczości: przygotowanie solistów reżyseria: Zespół teatr: Opera, Wrocław
|
23 stycznia 1955 |
Rusałka
Dworzak Antoni
forma twórczości: przygotowanie solistów reżyseria: Majak Antoni teatr: Opera, Wrocław
|
9 lutego 1955 |
Ijola
Rytel Piotr
forma twórczości: przygotowanie solistów reżyseria: Urbanowicz Karol teatr: Opera, Wrocław
|
29 września 1956 |
Faust
Charles Gounod
forma twórczości: przygotowanie solistów reżyseria: Majak Antoni teatr: Opera, Wrocław
|
31 maja 1957 |
Łucja z Lammermoor
Gaetano Donizetti
forma twórczości: przygotowanie solistów reżyseria: Biliński Zygmunt teatr: Opera, Wrocław
|
9 lutego 1958 |
Gioconda
Amilcare Ponchielli
forma twórczości: przygotowanie solistów reżyseria: Biliński Zygmunt teatr: Opera, Wrocław
|
8 lipca 1958 |
Carmen
Georges Bizet
forma twórczości: przygotowanie solistów reżyseria: Drabik Stanisław teatr: Opera, Wrocław
|
11 grudnia 1958 |
Fra Diavolo
Daniel François Esprit Auber
forma twórczości: przygotowanie solistów reżyseria: Drabik Stanisław teatr: Opera, Wrocław
|
25 lipca 1959 |
Dama pikowa
Piotr Czajkowski
forma twórczości: przygotowanie solistów reżyseria: Rotbaumówna Lia teatr: Opera, Wrocław
|
10 czerwca 1960 |
Traviata
Giuseppe Verdi
forma twórczości: przygotowanie solistów reżyseria: Biliński Zygmunt teatr: Opera, Wrocław
|
15 kwietnia 1961 |
Manru
Jan Ignacy Paderewski
forma twórczości: przygotowanie solistów reżyseria: Rotbaumówna Lia teatr: Opera, Wrocław
|
27 października 1961 |
Czterech gburów
Ermanno Wolf-Ferrari
forma twórczości: przygotowanie solistów reżyseria: Biliński Zygmunt teatr: Opera, Wrocław
|
17 lutego 1962 |
Cyrulik sewilski
Gioacchino Rossini
forma twórczości: przygotowanie solistów reżyseria: Biliński Zygmunt teatr: Opera, Wrocław
|
12 maja 1962 |
Trubadur
Giuseppe Verdi
forma twórczości: przygotowanie solistów reżyseria: Rotbaumówna Lia teatr: Opera, Wrocław
|
27 czerwca 1962 |
Łucja z Lammermoor
Gaetano Donizetti
forma twórczości: przygotowanie solistów reżyseria: Biliński Zygmunt teatr: Opera, Wrocław
|
26 stycznia 1963 |
Żydówka
Halevy Jacques Fromental Elie
forma twórczości: przygotowanie solistów reżyseria: Biliński Zygmunt teatr: Opera, Wrocław
|