20 lipca 1946 |
Nad morzem
Heijermans Herman
postać: Van Dalen reżyseria: Rychłowski Franciszek teatr: Teatr Dramatyczny Marynarki Wojennej (Teatr Domu Marynarza), Gdynia
|
25 kwietnia 1947 |
Ciotka Karola
Brandon Thomas
postać: Brasset reżyseria: Kassowski Bronisław teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
3 lipca 1947 |
Poskromienie złośnicy
Shakespeare William
postać: Grumio reżyseria: Białkowski Tadeusz teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
21 października 1947 |
Obrona Ksantypy
Ludwik Hieronim Morstin
postać: Niewolnik I reżyseria: Błońska Gustawa teatr: Teatr Miejski, Bydgoszcz
|
19 listopada 1947 |
Szelmostwa Skapena
Molière
postać: Sylwester reżyseria: Muskat Tadeusz teatr: Teatr Miejski, Bydgoszcz
|
6 listopada 1948 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Piotr Iwanowicz Bobczyński reżyseria: Barwiński Henryk teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Toruń
|
26 stycznia 1949 |
Klub kawalerów
Michał Bałucki
postać: Wygodnicki reżyseria: Wielicz Mieczysław teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Toruń
|
16 marca 1949 |
Igraszki z diabłem
Drda Jan
forma twórczości: choreografia reżyseria: Rodziewicz Aleksander teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Toruń
|
16 marca 1949 |
Igraszki z diabłem
Jan Drda
postać: Belzebub reżyseria: Rodziewicz Aleksander teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Toruń
|
5 maja 1949 |
Szklanka wody
Scribe Eugene
forma twórczości: choreografia reżyseria: Rodziewicz Aleksander teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Toruń
|
17 maja 1949 |
Romans z wodewilu
Władysław Krzemiński
forma twórczości: ewolucje taneczne reżyseria: Obidowicz Janusz teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Toruń
|
22 grudnia 1949 |
Ojciec debiutantki
Bondy Aleksander
postać: Siniczkin reżyseria: Krotke Tadeusz teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
21 września 1950 |
Złote niedole
Krzemiński Władysław
forma twórczości: choreografia reżyseria: Obidowicz Janusz teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
7 czerwca 1951 |
Otwarte drzwi
Domański Marek
postać: Szumielewicz reżyseria: Rodziewicz Aleksander teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
22 grudnia 1951 |
Konkurenci
Aszach Tokajew
forma twórczości: choreografia reżyseria: Walden Jerzy teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
8 marca 1952 |
Wyrok krasnoludka Pawia
Crook F.A.
forma twórczości: choreografia reżyseria: Olszewski Henryk teatr: Pomorski Teatr Młodego Widza, Bydgoszcz
|
5 kwietnia 1952 |
Wieczór Trzech Króli
Shakespeare William
postać: Malwolio; Fabian reżyseria: Walden Jerzy teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
7 października 1952 |
Pociąg do Marsylii
Krzysztof Gruszczyński
postać: Crottin reżyseria: Walden Jerzy teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
15 czerwca 1954 |
Bosman z "Bajki"
Roman Długosz, Edward Maszewski
forma twórczości: choreografia reżyseria: Czaykowska Irma teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
19 czerwca 1954 |
Balik gospodarski
Franciszek Zabłocki
forma twórczości: choreografia reżyseria: Szczepkowska Malwina teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
5 grudnia 1954 |
Imieniny pana dyrektora
Zdzisław Skowroński, Józef Słotwiński
postać: Więckowski reżyseria: Strzelecki Czesław teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
29 stycznia 1955 |
Krzyż i Jaszczurka
Helena Bychowska, Tadeusz Petrykowski
postać: Jan Świnka reżyseria: Czaykowska Irma teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
31 grudnia 1955 |
Otello
William Shakespeare
postać: Senator I reżyseria: Winter Stefan teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
19 kwietnia 1956 |
Maturzyści
Zdzisław Skowroński
postać: Wójcik Antoni reżyseria: Czaykowska Irma teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
18 października 1956 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Dyndalski reżyseria: Winter Stefan teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
6 czerwca 1957 |
Wiele hałasu o nic
William Shakespeare
postać: Kwasek reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
10 października 1957 |
Don Juan Tenorio
Jose Zorilla
postać: Krzysztof Butarelli reżyseria: Turska Elwira teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
16 stycznia 1958 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Ksiądz reżyseria: zespół teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
10 marca 1958 |
Adwokat i róże
Jerzy Szaniawski
postać: Jakub reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
21 czerwca 1958 |
Tak jest, jak wam się wydaje
Luigi Pirandello
postać: Prefekt reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
26 grudnia 1958 |
Pastorałka
Leon Schiller
forma twórczości: układ tańca reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Popularny, Grudziądz
|
14 lutego 1959 |
Opowieść zimowa
William Shakespeare
postać: Autolik reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
14 lutego 1959 |
Opowieść zimowa
William Shakespeare
postać: Sługa pasterza reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
30 kwietnia 1959 |
Nasze miasto
Thornton Wilder
postać: Howie Newsome reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
3 października 1959 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Czarownica reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
3 października 1959 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Szlachcic reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
23 kwietnia 1960 |
Ucieczka
Bułhakow Michaił
postać: Artur,król karaluchów reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
19 października 1960 |
Ptak
Szaniawski Jerzy
postać: Anzelm reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
3 marca 1961 |
Becket, czyli honor Boga
Jean Anouilh
postać: Biskup Oxfordu reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
14 czerwca 1961 |
Królowa przedmieścia
Krumłowski Konstanty
postać: Majcherek; Panoptikarz reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
17 marca 1962 |
Psie czasy, sierżancie
Levin Ira, Hyman Mac
postać: Tata Stockdale reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
24 maja 1962 |
Poskromienie złośnicy
Shakespeare William
postać: Grumio reżyseria: Poręba Bohdan teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
12 lipca 1962 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Śpiewak podwórzowy reżyseria: Swinarski Konrad, Witek Barbara teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
12 lipca 1962 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Żebrak I reżyseria: Swinarski Konrad, Witek Barbara teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
14 grudnia 1962 |
Czarodziejski flet
Stanisław Bugajski
postać: Strażnik I reżyseria: Czechak Bohdan teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
6 stycznia 1963 |
Popas króla jegomości
Grzymała-Siedlecki Adam
postać: Błażej reżyseria: Wielicz Mieczysław teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
25 maja 1963 |
Dziewiąty sprawiedliwy
Jerzy Jurandot
postać: Lot reżyseria: Czechak Bohdan teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
27 sierpnia 1963 |
Porwanie Sabinek
Julian Tuwim
postać: Leonard Strzyga-Strzycki reżyseria: Aleksandrowicz Tadeusz teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
6 listopada 1963 |
Wojna i pokój
Lew Tołstoj
postać: Ranny reżyseria: Aleksandrowicz Tadeusz teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
30 kwietnia 1964 |
Mąż i żona
Aleksander Fredro
postać: Lokaj reżyseria: Mikulska Zofia teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
14 kwietnia 1966 |
Mój brat niepoprawny
Oscar Wilde
postać: Merriman reżyseria: Wojdan Zygmunt teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|