19 listopada 1942 |
U nas najmilej!
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role teatr: Teatr Maska, Warszawa
|
17 grudnia 1942 |
Gwiazdy na gwiazdkę
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role teatr: Teatr Maska, Warszawa
|
16 stycznia 1943 |
Moja panna żona
Halina Rapacka
postać: Pawełek reżyseria: Zdzitowiecki Witold teatr: Teatr Maska, Warszawa
|
11 marca 1943 |
Jego trzy miłości
Halina Rapacka
forma twórczości: role reżyseria: Zdzitowiecki Witold teatr: Teatr Maska, Warszawa
|
4 maja 1943 |
To nie ja - to ona!
Halina Rapacka
postać: Baron Wiktoryn reżyseria: Zdzitowiecki Witold teatr: Teatr Maska, Warszawa
|
4 maja 1943 |
To nie ja - to ona!
Halina Rapacka
forma twórczości: role reżyseria: Zdzitowiecki Witold teatr: Teatr Maska, Warszawa
|
8 czerwca 1943 |
Buchalteria miłości
Halina Rapacka
forma twórczości: role reżyseria: Zdzitowiecki Witold teatr: Teatr Maska, Warszawa
|
7 lipca 1943 |
Młodość, miłość, awantura
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Julicz Wacław teatr: Teatr Rozmaitości Jar, Warszawa
|
27 sierpnia 1943 |
Przez góry i morza
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Daniłowicz Stanisław teatr: Teatr Rozmaitości Jar, Warszawa
|
26 września 1943 |
Król włóczęgów
Rudolf Friml
forma twórczości: role reżyseria: Daniłowicz Stanisław teatr: Teatr Rozmaitości Jar, Warszawa
|
12 czerwca 1944 |
Wielkie fantastyczne widowisko
Spektakl baletowy/ruchowy
postać: Połowczanin reżyseria: Winter Marian teatr: Teatr Rozmaitości Jar, Warszawa
|
12 czerwca 1944 |
Wielkie fantastyczne widowisko
Spektakl baletowy/ruchowy
forma twórczości: role reżyseria: Winter Marian teatr: Teatr Rozmaitości Jar, Warszawa
|
28 listopada 1944 |
Codziennie o piątej
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Zdzitowiecki Witold teatr: Teatr Powszechny, Kraków
|
15 czerwca 1945 |
Penelopa
Morstin Ludwik Hieronim
postać: Telemak reżyseria: Frycz Karol teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
10 sierpnia 1945 |
Hrabina
Stanisław Moniuszko
forma twórczości: role reżyseria: Trzciński Teofil teatr: Opera Towarzystwa Przyjaciół Opery, Kraków
|
22 listopada 1947 |
Faust
Charles Gounod
forma twórczości: role reżyseria: Popławski Adolf teatr: Opera Katowicka, Bytom
|
10 kwietnia 1948 |
Pan Twardowski
Ludomir Różycki
postać: Diabeł teatr: Opera Katowicka, Bytom
|
26 lutego 1949 |
Swantewit
Perkowski Piotr
postać: Piękny chłopiec reżyseria: Miszczyk Stanisław teatr: Opera Katowicka, Bytom
|
13 maja 1949 |
Rigoletto
Verdi Giuseppe
forma twórczości: choreografia reżyseria: Fotygo-Folański Bolesław teatr: Opera Katowicka, Bytom
|
24 lutego 1951 |
Planie dobrodzieju
Program składany
forma twórczości: choreografia reżyseria: Rudzki Kazimierz teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
5 listopada 1951 |
Swobodny wiatr
Izaak Dunajewski
forma twórczości: choreografia reżyseria: Poreda Eugeniusz teatr: Teatr Nowy (Scena Komediowo-Muzyczna), Warszawa
|
10 stycznia 1952 |
To się pokaże
Program składany
forma twórczości: choreografia reżyseria: Rudzki K., Szpakowicz Cz. teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
26 stycznia 1952 |
To się pokaże ...
Program składany
forma twórczości: choreografia z Danutą Kwapiszewską reżyseria: Szpakowicz Cz.,K.Rudzki teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
1 maja 1952 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
forma twórczości: choreografia reżyseria: Ordyński Ryszard teatr: Teatr Nowy (Scena Komediowo-Muzyczna), Warszawa
|
20 lipca 1952 |
Konkurenci
Tokajew Aszach
postać: Starzec I,Solo taneczne reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Nowy (Scena Komediowo-Muzyczna), Warszawa
|
20 lipca 1952 |
Konkurenci
Tokajew Aszach
forma twórczości: ewolucje taneczne reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Nowy (Scena Komediowo-Muzyczna), Warszawa
|
17 września 1952 |
Biuro docinków
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: ewolucje taneczne reżyseria: Pawłowski Kazimierz teatr: Teatr Satyryków, Warszawa
|
23 maja 1953 |
Niespokojne szczęście
Milutin Jurij
forma twórczości: opracowanie choreograficzne reżyseria: Wyszomirski Józef teatr: Teatr Nowy (Scena Komediowo-Muzyczna), Warszawa
|
31 maja 1953 |
Halka
Moniuszko Stanisław
forma twórczości: role reżyseria: Schiller Leon teatr: Opera, Warszawa
|
18 lipca 1953 |
Wesoły przegląd
Program składany
forma twórczości: choreografia reżyseria: Zespół teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
9 września 1953 |
Coppelia
Léo Delibes
postać: Franciszek reżyseria: Wójcikowski Leon teatr: Opera, Warszawa
|
9 września 1953 |
Dyl Sowizdrzał
Richard Strauss
postać: Dyl reżyseria: Wójcikowski Leon teatr: Opera, Warszawa
|
1 maja 1954 |
Nareszcie otwarcie
Program składany
forma twórczości: choreografia reżyseria: Wyszomirski Józef teatr: Teatr na Żoliborzu, Warszawa
|
22 maja 1954 |
Romeo i Julia
Prokofiew Sergiusz
postać: Romeo reżyseria: Gogół Jerzy teatr: Opera, Warszawa
|
26 lipca 1955 |
Dama pikowa
Piotr Czajkowski
forma twórczości: asystent baletmistrza reżyseria: Brégy Wiktor teatr: Opera, Warszawa
|
7 sierpnia 1955 |
Rigoletto
Verdi Giuseppe
forma twórczości: układ tańca reżyseria: Jankowski Bolesław teatr: Opera (Scena Objazdowa), Warszawa
|
6 marca 1956 |
Od piosenki do sukienki
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: choreografia reżyseria: Szpakowicz Czesław teatr: Teatr Estrada na Skarpie, Warszawa
|
14 kwietnia 1956 |
Jezioro łabędzie
Piotr Czajkowski
forma twórczości: asystent baletmistrza teatr: Opera, Warszawa
|
14 kwietnia 1956 |
Jezioro łabędzie
Piotr Czajkowski
postać: Książę Zygfryd teatr: Opera, Warszawa
|
30 października 1956 |
Dziewczyna z dzbanem
Lope de Vega
forma twórczości: choreografia reżyseria: Grywińska Irena teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
17 stycznia 1957 |
Szwejk
Bertolt Brecht
forma twórczości: układ choreograficzny reżyseria: René Ludwik teatr: Teatr Domu Wojska Polskiego, Warszawa
|
19 stycznia 1957 |
Pan Twardowski
Ludomir Różycki
forma twórczości: asystent baletmistrza teatr: Opera, Warszawa
|
19 stycznia 1957 |
Pan Twardowski
Ludomir Różycki
postać: Pan Twardowski teatr: Opera, Warszawa
|
25 stycznia 1957 |
Czekając na Godota
Samuel Beckett
forma twórczości: układ tańca reżyseria: Kreczmar Jerzy teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
5 kwietnia 1957 |
Halka
Moniuszko Stanisław
forma twórczości: role reżyseria: Merunowicz Jerzy teatr: za granicą
|
11 maja 1957 |
Sługa dwóch panów
Carlo Goldoni
forma twórczości: choreografia reżyseria: Sawan Zbigniew teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
11 lipca 1957 |
Gbury
Carlo Goldoni
forma twórczości: układ tańca reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
24 lipca 1957 |
Muchy
Sartre Jean-Paul
forma twórczości: choreografia reżyseria: Axer Erwin teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
31 października 1957 |
Maski Marii Dominiki
Jerzy Zawieyski
forma twórczości: choreografia reżyseria: Zawistowski Roman teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
8 marca 1958 |
Wieczór baletowy
Claude Debussy
postać: Faun reżyseria: Wójcikowski Leon, Wójcikowski Leon, Wójcikowski Leon teatr: Opera, Warszawa
|
8 marca 1958 |
Wieczór baletowy
Igor Strawiński
postać: Pietruszka reżyseria: Wójcikowski Leon, Wójcikowski Leon, Wójcikowski Leon teatr: Opera, Warszawa
|
26 kwietnia 1958 |
Maskarada
Michał Lermontow
forma twórczości: układ tańca reżyseria: Zawistowski Roman teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
9 lipca 1958 |
Obrona Ksantypy
Ludwik Hieronim Morstin
forma twórczości: układ tańca reżyseria: Hańcza Władysław teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
6 września 1958 |
Wariatka z Chaillot
Giraudoux Jean
forma twórczości: współpraca choreograficzna reżyseria: Korzeniewski Bohdan teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
25 października 1958 |
Mazepa
Słowacki Juliusz
forma twórczości: układ tańca reżyseria: Zawistowski Roman teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
27 listopada 1958 |
Mazepa
Szeligowski Tadeusz
postać: Król reżyseria: Miszczyk Stanisław teatr: Opera, Warszawa
|
29 listopada 1958 |
Parady
Jan Potocki
forma twórczości: pantomima reżyseria: Bonacka Ewa teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
29 stycznia 1959 |
Hamlet
William Shakespeare
forma twórczości: układ pantomimy reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
5 marca 1959 |
Pan Twardowski
Ludomir Różycki
postać: Król teatr: Opera, Warszawa
|
15 marca 1959 |
Bal z Fanfanem
Jerzy Gaczek
forma twórczości: choreografia reżyseria: Lindner Sławomir teatr: Operetka Warszawska, Warszawa
|
28 maja 1959 |
Sędzia w potrzasku
Fielding Henry
forma twórczości: choreografia reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
9 lipca 1959 |
Król włóczęgów
Rudolf Friml
forma twórczości: choreografia reżyseria: Warnecki Janusz, Turska Elwira teatr: Operetka Warszawska, Warszawa
|
10 lipca 1959 |
Pośredniczka matrymonialna
Thornton Wilder
forma twórczości: układ tańca reżyseria: Kreczmar Jerzy teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
19 marca 1960 |
Giselle
Adolphe Adam
postać: Książę Kurlandii reżyseria: Jean Coralli, Marius Petipa teatr: Opera, Warszawa
|
28 września 1960 |
Król włóczęgów
Rudolf Friml
forma twórczości: choreografia reżyseria: Bujański Jerzy Ronard teatr: Operetka, Szczecin
|
20 października 1960 |
Hajże na stolicę
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: choreografia reżyseria: Krukowski Kazimierz teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
25 października 1960 |
Kogut zawinił...
Sean O'Casey
forma twórczości: współpraca choreograficzna reżyseria: Hübner Zygmunt teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
29 października 1960 |
Nigdy nie można przewidzieć
Shaw Bernard
forma twórczości: układ tańca reżyseria: Bonacka Ewa teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
17 grudnia 1960 |
Aida
Giuseppe Verdi
forma twórczości: choreografia reżyseria: Grubowski Józef teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
12 stycznia 1961 |
Jezioro łabędzie
Piotr Czajkowski
forma twórczości: asystent baletmistrza reżyseria: Włodzimierz Burmejster, Lew Iwanow teatr: Opera, Warszawa
|
12 stycznia 1961 |
Jezioro łabędzie
Piotr Czajkowski
forma twórczości: role reżyseria: Włodzimierz Burmejster, Lew Iwanow teatr: Opera, Warszawa
|
13 marca 1961 |
Carmen
Georges Bizet
forma twórczości: choreografia reżyseria: Grubowski Józef teatr: Opera Objazdowa, Warszawa
|
24 marca 1961 |
Słomkowy kapelusz
Eugène Labiche
forma twórczości: choreografia reżyseria: Sempoliński Ludwik teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
24 września 1961 |
Don Juan
Wolfgang Amadeusz Mozart
forma twórczości: choreografia reżyseria: Brégy Wiktor teatr: Opera, Warszawa
|
15 października 1961 |
Kamienny kwiat
Sergiusz Prokofiew
postać: Sewerian reżyseria: Tomski Aleksander teatr: Opera, Warszawa
|
15 października 1961 |
Kamienny kwiat
Sergiusz Prokofiew
postać: Cygan reżyseria: Tomski Aleksander teatr: Opera, Warszawa
|
15 października 1961 |
Kamienny kwiat
Sergiusz Prokofiew
forma twórczości: asystent choreografa reżyseria: Tomski Aleksander teatr: Opera, Warszawa
|
7 lutego 1962 |
Wierchy
Artur Malawski
forma twórczości: asystent choreografa reżyseria: Papliński Eugeniusz teatr: Teatr Wielki, Warszawa
|
15 lutego 1962 |
Matka Courage i jej dzieci
Bertolt Brecht
forma twórczości: układ tańca reżyseria: Sawan Zbigniew teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
27 czerwca 1962 |
Opowieści Hoffmanna
Offenbach Jakub
forma twórczości: choreografia reżyseria: Horowicz Bronisław teatr: Teatr Wielki, Warszawa
|
26 lipca 1962 |
Don Kichot
Minkus Ludwik
forma twórczości: choreografia (Teatr Saddlers` Wells Londyn) teatr: za granicą
|
15 października 1962 |
Bal w Savoyu
Paul Ábrahám
forma twórczości: choreografia reżyseria: Grey Xenia teatr: Operetka, Lublin
|
26 października 1962 |
Maskarada
Michał Lermontow
forma twórczości: układ tańca reżyseria: Zawistowski Roman teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
24 listopada 1962 |
Białowłosa
Henryk Czyż
postać: Korda reżyseria: Bielicki Wowo teatr: Teatr Wielki, Warszawa
|
25 stycznia 1963 |
Jego ekscelencja
Zdzisław Gozdawa, Wacław Stępień
forma twórczości: choreografia reżyseria: Dziewoński Edward teatr: Teatr Buffo „Syrena”, Warszawa
|
23 marca 1963 |
Aida
Giuseppe Verdi
forma twórczości: choreografia reżyseria: Grubowski Józef teatr: Opera im. Stanisława Moniuszki, Poznań
|
6 czerwca 1963 |
Romeo i Julia
Prokofiew Sergiusz
forma twórczości: reżyseria i insc.,choreogr.,adapt.libr. teatr: Opera im. Stanisława Moniuszki, Poznań
|
6 czerwca 1963 |
Romeo i Julia
Prokofiew Sergiusz
forma twórczości: układ pojedynków reżyseria: Borkowski Witold teatr: Opera im. Stanisława Moniuszki, Poznań
|
27 czerwca 1963 |
Dziewiąty sprawiedliwy
Jerzy Jurandot
forma twórczości: układ tańca reżyseria: René Ludwik teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
17 lipca 1963 |
Romeo i Julia
William Shakespeare
forma twórczości: układ tańca reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
15 grudnia 1963 |
Joanna d'Arc
Mikołaj Piejko
forma twórczości: choreografia, reżyseria, układ pojedynków reżyseria: Borkowski Witold teatr: Opera, Wrocław
|
8 lutego 1964 |
Szach-mat
Bliss A.
forma twórczości: reżyseria teatr: Opera, Wrocław
|
7 maja 1964 |
Czarujący Giulio
Gorni Kramer
forma twórczości: choreografia reżyseria: Artemska Beata teatr: Operetka, Lublin
|
25 września 1964 |
Stańczyk
Kiesewetter Tomasz
forma twórczości: reżyseria i inscenizacja, choreografia teatr: Opera Śląska, Bytom
|
1 marca 1965 |
Diabelska robota
Jerzy Gaczek
forma twórczości: choreografia reżyseria: Artemska Beata, Danielewski Bogusław teatr: Operetka Dolnośląska, Wrocław
|
3 kwietnia 1965 |
Dziady
Adam Mickiewicz
forma twórczości: choreografia reżyseria: Sykała Roman teatr: Teatr Powszechny w Łodzi, Łódź
|
6 kwietnia 1965 |
Janek
Władysław Żeleński
forma twórczości: choreografia reżyseria: Majak Antoni teatr: Opera Łódzka, Łódź
|
28 sierpnia 1965 |
Fra Diavolo
Daniel François Esprit Auber
forma twórczości: choreografia reżyseria: Nedomansky Leo teatr: Opera Łódzka, Łódź
|
10 kwietnia 1966 |
My Fair Lady
Lerner A.J.,Loewe F.
forma twórczości: choreografia reżyseria: Sykała Roman teatr: Teatr Powszechny w Łodzi, Łódź
|
19 stycznia 1967 |
Halka
Stanisław Moniuszko
forma twórczości: choreografia reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Wielki, Łódź
|
20 stycznia 1967 |
Kniaź Igor
Aleksander Borodin
forma twórczości: choreografia reżyseria: Sykała Roman teatr: Teatr Wielki, Łódź
|
22 stycznia 1967 |
Carmen
Georges Bizet
forma twórczości: choreografia reżyseria: Nedomansky Leo teatr: Teatr Wielki, Łódź
|
23 czerwca 1967 |
Dzień i noc
Szymon An-ski
forma twórczości: choreografia reżyseria: Buzgan Chewel teatr: Teatr Żydowski im. Ester Rachel Kamińskiej, Warszawa
|
23 czerwca 1967 |
Godzina dobroczyńców
Jerzy Lutowski
forma twórczości: choreografia reżyseria: Buzgan Chewel teatr: Teatr Żydowski im. Ester Rachel Kamińskiej, Warszawa
|
24 czerwca 1967 |
Pan Twardowski
Ludomir Różycki
forma twórczości: choreografia i inscenizacja, reżyseria reżyseria: Borkowski Witold teatr: Teatr Wielki, Łódź
|
24 czerwca 1967 |
Pan Twardowski
Ludomir Różycki
postać: Król Zygmunt August reżyseria: Borkowski Witold teatr: Teatr Wielki, Łódź
|
5 listopada 1967 |
Dama pikowa
Piotr Czajkowski
forma twórczości: choreografia reżyseria: Rotbaumówna Lia teatr: Teatr Wielki, Łódź
|
30 grudnia 1967 |
Zemsta nietoperza
Johann II Strauss
forma twórczości: choreografia reżyseria: Baduszkowa Danuta teatr: Teatr Wielki, Łódź
|
17 marca 1968 |
Apel
Velimir B. Subotić
forma twórczości: układ tańca reżyseria: Walczak Jerzy teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
18 maja 1968 |
Jezioro łabędzie
Piotr Czajkowski
forma twórczości: choreografia i inscenizacja, reżyseria reżyseria: Borkowski Witold teatr: Teatr Wielki, Łódź
|
28 sierpnia 1968 |
Pan Twardowski
Ludomir Różycki
forma twórczości: choreografia, libretto reżyseria: Snarska Monika teatr: Teatr Lalek Guliwer, Warszawa
|
23 listopada 1968 |
Rzecz listopadowa
Ernest Bryll
forma twórczości: choreografia reżyseria: Sykała Roman teatr: Teatr Powszechny w Łodzi, Łódź
|
6 grudnia 1968 |
Parady
Jan Potocki
forma twórczości: pantomima reżyseria: Bonacka Ewa teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
30 stycznia 1969 |
Papieżyca Joanna
Stojanow Weselin
forma twórczości: reżyseria (Opera Sofia) teatr: za granicą
|
13 września 1969 |
Romeo i Julia
Prokofiew Sergiusz
postać: Parys reżyseria: Borkowski Witold teatr: Teatr Wielki, Łódź
|
13 września 1969 |
Romeo i Julia
Prokofiew Sergiusz
forma twórczości: reżyseria i choreogr.,insc.,ukł.pojedyn. teatr: Teatr Wielki, Łódź
|
1 października 1969 |
Romeo i Julia
Prokofiew Sergiusz
forma twórczości: choreografia (Den Norske Opera Oslo) teatr: za granicą
|
18 października 1969 |
Faust
Charles Gounod
forma twórczości: choreografia reżyseria: Majak Antoni teatr: Teatr Wielki, Łódź
|
14 marca 1970 |
Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków
Bogdan Pawłowski
forma twórczości: choreografia i inscenizacja, libretto, reżyseria reżyseria: Borkowski Witold teatr: Teatr Wielki, Łódź
|
21 maja 1970 |
Orfeusz w piekle
Jacques Offenbach
forma twórczości: choreografia reżyseria: Baduszkowa Danuta teatr: Teatr Wielki, Łódź
|
1 czerwca 1970 |
Don Kichot
Minkus Ludwik
forma twórczości: choreografia (London Festival Ballet Trust) teatr: za granicą
|
24 października 1970 |
Wieczór baletów polskich
Fryderyk Chopin
forma twórczości: choreografia, choreografia, opracowanie libretta, reżyseria, reżyseria reżyseria: Borkowski Witold, Jarzynówna-Sobczak Janina, Jarzynówna-Sobczak Janina, Borkowski Witold teatr: Teatr Wielki, Łódź
|
23 listopada 1970 |
Pomsta Jontkowa
Bolesław Wallek-Walewski
postać: Góral reżyseria: Biliński Zygmunt teatr: Opera, Wrocław
|
19 grudnia 1970 |
Aida
Giuseppe Verdi
forma twórczości: choreografia reżyseria: Sykała Roman teatr: Teatr Wielki, Łódź
|
11 marca 1971 |
Bolero
Maurice Ravel
forma twórczości: choreografia, reżyseria reżyseria: Borkowski Witold teatr: Teatr Wielki, Warszawa
|
11 marca 1971 |
Danse Sacree - Danse Profane
Claude Debussy
forma twórczości: choreografia, reżyseria reżyseria: Borkowski Witold teatr: Teatr Wielki, Warszawa
|
11 marca 1971 |
Symfonia fantastyczna
Berlioz Hector
forma twórczości: reżyseria i choreografia, inscenizacja teatr: Teatr Wielki, Warszawa
|
2 października 1971 |
Białowłosa
Henryk Czyż
forma twórczości: choreografia reżyseria: Baduszkowa Danuta teatr: Teatr Wielki, Łódź
|
8 kwietnia 1972 |
Człowiek z La Manchy
Mitch Leigh
forma twórczości: choreografia reżyseria: Sykała Roman teatr: Teatr Wielki, Łódź
|
13 maja 1972 |
Królewna Śnieżka
Pawłowski Bogdan
forma twórczości: choreografia (Teatr w Wilnie) teatr: za granicą
|
20 maja 1972 |
Dafnis i Chloe
Maurice Ravel
forma twórczości: choreografia, inscenizacja, opracowanie libretta, reżyseria reżyseria: Borkowski Witold teatr: Teatr Wielki, Łódź
|
12 października 1972 |
Halka
Stanisław Moniuszko
forma twórczości: choreografia reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Wielki, Łódź
|
24 marca 1973 |
Szach mat
Bliss Arthur
forma twórczości: reżyseria i choreografia, inscenizacja teatr: Teatr Wielki, Łódź
|
31 maja 1973 |
Królewna Śnieżka
Pawłowski Bogdan
forma twórczości: reżyseria (Teatr w Brnie) teatr: za granicą
|
22 grudnia 1973 |
Filenis
Roman Statkowski
forma twórczości: choreografia reżyseria: Majak Antoni teatr: Teatr Wielki, Łódź
|
14 czerwca 1974 |
Królewna Śnieżka
Bogdan Pawłowski
forma twórczości: libretto, reżyseria reżyseria: Borkowski Witold teatr: Teatr Muzyczny, Gdynia
|
5 października 1974 |
Kniaź Igor
Aleksander Borodin
forma twórczości: choreografia reżyseria: Majak Antoni teatr: Teatr Wielki, Łódź
|
9 grudnia 1974 |
Pan Twardowski
Różycki Ludomir
forma twórczości: reżyseria (T.Mello, Hawana, Kuba) teatr: za granicą
|
3 maja 1975 |
Carmen
Georges Bizet
forma twórczości: choreografia reżyseria: Sistig Alfred E. teatr: Teatr Wielki, Łódź
|
9 grudnia 1975 |
Don Kichot
Minkus Ludwik
forma twórczości: choreografia (zespół London Festival Ballet teatr: za granicą
|
15 grudnia 1975 |
Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków
Bogdan Pawłowski
forma twórczości: libretto reżyseria: Gruszkówna Krystyna teatr: Opera i Operetka, Bydgoszcz
|
13 listopada 1976 |
Harnasie
Karol Szymanowski
forma twórczości: choreografia i inscenizacja, opracowanie libretta teatr: Teatr Wielki, Łódź
|
5 grudnia 1977 |
Królewna Śnieżka
Bogdan Pawłowski
forma twórczości: libretto teatr: Krakowski Teatr Muzyczny, Kraków
|
1 stycznia 1978 |
Twoi chłopcy Polsko
Widowisko muzyczne
forma twórczości: choreografia reżyseria: Grubowski Józef teatr: Zespół Pieśni i Tańca Wojska Polskiego, Warszawa
|
3 lutego 1978 |
Ballada łomżyńska
Ernest Bryll
forma twórczości: układ tekstu reżyseria: Kowalczyk August teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
30 listopada 1978 |
Dziady kowieńskie
Adam Mickiewicz
forma twórczości: choreografia reżyseria: Kreczmar Jerzy teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
15 stycznia 1979 |
Dno nieba (Show - remizowy)
Jarosław Abramow-Newerly
forma twórczości: choreografia reżyseria: Szymański Tomasz teatr: Estrada Stołeczna, Warszawa
|
16 czerwca 1979 |
Celestyna
Fernando de Rojas
forma twórczości: układ tańca reżyseria: Różewicz Stanisław teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
6 grudnia 1979 |
Szopka krakowska
Estreicher Stanisław i Tadeusz
forma twórczości: choreografia reżyseria: Radkowski Bohdan teatr: Teatr Lalka, Warszawa
|
8 grudnia 1979 |
Hrabina
Stanisław Moniuszko
forma twórczości: choreografia reżyseria: Boratyński Wojciech teatr: Teatr Wielki, Łódź
|
13 marca 1981 |
Pan Tadeusz
Adam Mickiewicz
forma twórczości: układ tańca reżyseria: Kowalczyk August teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
9 października 1981 |
Pan Twardowski
Ludomir Różycki
forma twórczości: choreografia, libretto reżyseria: Snarska Monika teatr: Teatr Lalek Guliwer, Warszawa
|
14 listopada 1981 |
Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków
Bogdan Pawłowski
forma twórczości: choreografia i inscenizacja, libretto, reżyseria reżyseria: Borkowski Witold teatr: Teatr Wielki, Łódź
|
25 stycznia 1982 |
Zemsta nietoperza
Johann II Strauss
forma twórczości: kompozycja ruchu reżyseria: Czechak Bohdan teatr: Opera, Bydgoszcz
|
26 czerwca 1982 |
Hrabina
Stanisław Moniuszko
forma twórczości: choreografia reżyseria: Fołtyn Maria teatr: Teatr Wielki, Warszawa
|
20 grudnia 1982 |
Hrabina
Stanisław Moniuszko
forma twórczości: choreografia, reżyseria reżyseria: Borkowski Witold teatr: Opera, Bydgoszcz
|
13 stycznia 1983 |
Targ na dziewczęta
Tomaszewski Jan
forma twórczości: choreografia reżyseria: Artemska Beata teatr: Teatr Muzyczny, Lublin
|
20 marca 1983 |
Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków
Bogdan Pawłowski
forma twórczości: choreografia i inscenizacja, libretto, reżyseria reżyseria: Borkowski Witold teatr: Opera, Bydgoszcz
|
24 października 1983 |
Orfeusz w piekle
Jacques Offenbach
forma twórczości: choreografia reżyseria: Artemska Beata teatr: Opera, Bydgoszcz
|
15 grudnia 1983 |
Królewna Śnieżka i siedem krasnoludków
Bogdan Pawłowski
forma twórczości: libretto reżyseria: Traczewski Włodzimierz teatr: Teatr Muzyczny, Szczecin
|
4 maja 1985 |
Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków
Bogdan Pawłowski
forma twórczości: choreografia i inscenizacja, libretto, reżyseria reżyseria: Borkowski Witold teatr: Operetka Warszawska, Warszawa
|
31 maja 1986 |
Don Kichot
Ludwig Alois Minkus
forma twórczości: choreografia, reżyseria reżyseria: Borkowski Witold teatr: Teatr Wielki, Łódź
|
9 lutego 1987 |
Ptasznik z Tyrolu
Zeller Karl
forma twórczości: choreografia reżyseria: Borkowski Witold teatr: Opera, Bydgoszcz
|
9 lutego 1987 |
Ptasznik z Tyrolu
Zeller Karl
forma twórczości: reżyseria i choreografia teatr: Opera, Bydgoszcz
|
14 lutego 1990 |
"Śnieżka" - jak wystawić Śnieżkę?
Spektakl baletowy/ruchowy
forma twórczości: libretto reżyseria: Wojtkowiak Jerzy teatr: Teatr Muzyczny, Poznań
|
1 grudnia 1992 |
Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków
Bogdan Pawłowski
forma twórczości: libretto reżyseria: Gruszkówna Krystyna teatr: Teatr Muzyczny, Poznań
|
19 grudnia 1992 |
Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków
Bogdan Pawłowski
forma twórczości: choreografia i inscenizacja, libretto, reżyseria reżyseria: Borkowski Witold teatr: Teatr Wielki, Łódź
|
29 maja 1993 |
Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków
Bogdan Pawłowski
forma twórczości: libretto teatr: Opera, Wrocław
|
21 maja 1994 |
Królewna Śnieżka
Bogdan Pawłowski
forma twórczości: libretto teatr: Opera Śląska, Bytom
|
22 listopada 1994 |
Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków
Bogdan Pawłowski
forma twórczości: libretto reżyseria: Gruszkówna Krystyna teatr: Teatr Muzyczny-Operetka Wrocławska, Wrocław
|
8 lutego 1997 |
Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków
Bogdan Pawłowski
forma twórczości: libretto teatr: Państwowa Opera Bałtycka, Gdańsk
|
2 grudnia 2000 |
Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków
Bogdan Pawłowski
forma twórczości: libretto teatr: Opera Nova, Bydgoszcz
|
2 czerwca 2005 |
Królewna Śnieżka
Bogdan Pawłowski
forma twórczości: libretto reżyseria: Towarnicka Alina teatr: Opera Krakowska, Kraków
|
11 czerwca 2006 |
Królewna Śnieżka
Bogdan Pawłowski
forma twórczości: libretto reżyseria: Suska Violetta teatr: Teatr Muzyczny, Lublin
|
1 czerwca 2008 |
Kot w butach
Bogdan Pawłowski
forma twórczości: libretto reżyseria: Suska Violetta teatr: Teatr Muzyczny, Poznań
|
28 stycznia 2011 |
Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków
Bogdan Pawłowski
forma twórczości: choreografia, inscenizacja, reżyseria reżyseria: Borkowski Witold teatr: Teatr Wielki, Łódź
|