17 stycznia 1929 |
Murzyn warszawski
Antoni Słonimski
forma twórczości: role reżyseria: Perzanowska Stanisława teatr: Teatr Reduta, Wilno
|
26 stycznia 1932 |
Róża (fragmenty)
Stefan Żeromski
postać: Zagozda reżyseria: Gall Iwo teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Warszawa
|
5 kwietnia 1932 |
Widowisko rybałtowskie
Leon Schiller
forma twórczości: role teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Warszawa
|
2 maja 1932 |
Sobowtór
Janina Morawska
forma twórczości: role reżyseria: Osterwa Juliusz teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Warszawa
|
26 czerwca 1932 |
Białe fartuszki
Konstanty Krumłowski
forma twórczości: role reżyseria: Gołaszewski Jerzy teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Warszawa
|
13 lutego 1933 |
Panowie w nowych kapeluszach
Ryszard Kiersnowski, S. Żdżarski
postać: Pitagoras reżyseria: Poreda Eugeniusz teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Warszawa
|
20 marca 1933 |
Strajk zbrodni
Stanisław Bohdan Kulesza
forma twórczości: role reżyseria: Poreda Eugeniusz teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Warszawa
|
31 maja 1933 |
Boston
Bernhard Blume
postać: II świadek w śledztwie teatr: Studio Teatralne im. Stefana Żeromskiego, Warszawa
|
31 maja 1933 |
Boston
Bernhard Blume
postać: Lola Andrews teatr: Studio Teatralne im. Stefana Żeromskiego, Warszawa
|
31 maja 1933 |
Boston
Bernhard Blume
postać: Pirota teatr: Studio Teatralne im. Stefana Żeromskiego, Warszawa
|
24 grudnia 1933 |
Królewna Pokrzywka
Adolf Walewski
postać: Zorzyk reżyseria: Jejde Tadeusz teatr: Teatr Narodowy, Toruń
|
27 stycznia 1934 |
Perełka
Ludwik Wiszniewski
postać: Sąsiad reżyseria: Jejde Tadeusz teatr: Teatr Narodowy, Toruń
|
19 marca 1934 |
Legiony w pieśni
.
forma twórczości: role reżyseria: Mazanek Janusz teatr: Teatr Narodowy, Toruń
|
12 lipca 1934 |
Precz z mężczyznami
Aleksander Engel, Julius Horst
postać: Ryszard Amorowski reżyseria: Cornobis Józef teatr: Teatr Narodowy, Toruń
|
22 lipca 1934 |
Urlop małżeński
Julius Horst
postać: Doktor Henryk Mayer reżyseria: Cornobis Józef teatr: Teatr Narodowy, Toruń
|
14 września 1934 |
Ułani księcia Józefa
L. Mazur
postać: Janusz Kierski reżyseria: Biegański Wiktor teatr: Teatr Ateneum, Warszawa
|
14 września 1934 |
Pani X
Alexandre Bisson
postać: Raymond reżyseria: Biegański Wiktor teatr: Teatr Ateneum, Warszawa
|
9 marca 1935 |
Kordian i Cham
Leon Kruczkowski
postać: Pan Ksawery reżyseria: Poreda Eugeniusz teatr: Teatr Comoedia, Warszawa
|
9 marca 1935 |
Kordian i Cham
Leon Kruczkowski
postać: Peterek reżyseria: Poreda Eugeniusz teatr: Teatr Comoedia, Warszawa
|
14 czerwca 1935 |
Bohater naszych czasów
Leon Kruczkowski
postać: Burmistrz Hincke teatr: Teatr Comoedia, Warszawa
|
28 listopada 1936 |
Intryga i miłość
Friedrich Schiller
forma twórczości: role reżyseria: Zelwerowiczówna Helena teatr: Stołeczny Teatr Powszechny, Warszawa
|
3 listopada 1945 |
Królowa przedmieścia
Krumłowski Konstanty
postać: Kantek reżyseria: Bielicz Jan,Block Jerzy teatr: Teatr Comoedia (MTD), Warszawa
|
3 listopada 1945 |
Królowa przedmieścia
Krumłowski Konstanty
forma twórczości: reżyseria z Janem Bieliczem teatr: Teatr Comoedia (MTD), Warszawa
|
31 stycznia 1946 |
Dom otwarty
Michał Bałucki
postać: Fujarkiewicz reżyseria: Bielicz Jan teatr: Teatr Comoedia (MTD), Warszawa
|
11 marca 1946 |
Dom otwarty
Michał Bałucki
postać: Fujarkiewicz reżyseria: Bielicz Jan teatr: Teatr Powszechny (MTD), Warszawa
|
19 maja 1946 |
Droga do świtu
Bohdan Pepłowski
postać: Grabek reżyseria: Bończa-Tomaszewski Zygmunt teatr: Teatr Comoedia (MTD), Warszawa
|
17 września 1946 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Pan Młody reżyseria: Wilamowski Kazimierz teatr: Teatr Miejski na Scenie Muzyczno-Operowej, Warszawa
|
11 stycznia 1947 |
Dwa teatry
Jerzy Szaniawski
postać: Dyrektor drugi reżyseria: Kochanowicz Jan teatr: Teatr Powszechny (MTD), Warszawa
|
12 lutego 1947 |
Przyjaciel przyjdzie wieczorem
Companeez Jacques, Noe Yvan
postać: Jakób reżyseria: Block Jerzy teatr: Teatr Powszechny (MTD), Warszawa
|
12 lutego 1947 |
Przyjaciel przyjdzie wieczorem
Companeez Jacques,Noe Yvan
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Powszechny (MTD), Warszawa
|
8 listopada 1947 |
Miniatury
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Block Jerzy, Ciecierski Jan teatr: Teatr Miniatury (MTD), Warszawa
|
8 listopada 1947 |
Miniatury
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: inscenizacja, reżyseria reżyseria: Block Jerzy, Ciecierski Jan teatr: Teatr Miniatury (MTD), Warszawa
|
8 listopada 1947 |
Miniatury
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Block Jerzy, Ciecierski Jan teatr: Teatr Miniatury (MTD), Warszawa
|
8 listopada 1947 |
Oświadczyny
Czechow Antoni
postać: (pr.skł.pt wsp.tyt."Miniaury" reżyseria: Block Jerzy,Ciecierski Jan teatr: Teatr Miniatury (MTD), Warszawa
|
30 kwietnia 1948 |
Romans z ojczyzną
Łopalewski Tadeusz
postać: Koachim Lelewel reżyseria: Poreda Eugeniusz teatr: Teatr Rozmaitości (MTD), Warszawa
|
24 stycznia 1949 |
Nowy Don Kiszot
Aleksander Fredro
postać: Karol reżyseria: Byrska Irena teatr: Teatry Śląsko-Dąbrowskie (Scena Opolska), Opole
|
11 czerwca 1949 |
Gwiazda profesora Stevensona
Donald Ogden Stewart
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatry Śląsko-Dąbrowskie (scena Sosnowiec), Sosnowiec
|
19 listopada 1949 |
W pewnym mieście
Sofronow Anatol
postać: Aleksander Gorbaczow reżyseria: Drewicz Stefan teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Nowy), Poznań
|
26 marca 1950 |
Zielony Gil
Tirso Molina de
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatry Dramatyczne (Komedia Muzyczna), Poznań
|
12 maja 1950 |
Doktor Dolittle i jego zwierzęta
Hugh Lofting
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Młodego Widza, Poznań
|
30 lipca 1951 |
Poemat pedagogiczny
Antoni Makarenko
postać: Czernienko reżyseria: Jabłonkówna Maria Leonia teatr: Teatr Nowej Warszawy, Warszawa
|
28 maja 1952 |
Ożenek
Mikołaj Gogol
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
16 października 1952 |
Zbiegowie
Auderska Halina
postać: Bicz reżyseria: Byrski Tadeusz teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
22 października 1952 |
Stefan Czarniecki i jego ...
Korcelli Kazimierz
postać: Biskup Gembicki reżyseria: Rene Ludwik teatr: Teatr Domu Wojska Polskiego, Warszawa
|
23 sierpnia 1953 |
Zagłada eskadry
Korniejczuk Aleksander
postać: Komisarz reżyseria: Rene Ludwik teatr: Teatr Domu Wojska Polskiego, Warszawa
|
19 września 1954 |
Rok 1944
Kuśmierek Józef
postać: Chłop reżyseria: Krasnowiecki Władysław teatr: Teatr Domu Wojska Polskiego, Warszawa
|
8 października 1955 |
Odwiedziny
Kruczkowski Leon
postać: Brożek reżyseria: Wyrzykowski Marian teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
25 lutego 1956 |
Klucz od przepaści
Gruszczyński Krzysztof
postać: Mnich reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
22 grudnia 1956 |
Cyrulik sewilski, czyli daremna przezorność
Pierre A. Beaumarchais
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
12 kwietnia 1958 |
Nie igra się z miłością
Alfred de Musset
postać: Bridaine reżyseria: Modrzewska Zofia teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
8 marca 1959 |
Romulus Wielki
Friedrich Dürrenmatt
postać: Achilles reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Teatr Rozmaitości, Wrocław
|
15 maja 1959 |
Gdyby nie Wenus
Dorris Nitbol Breck
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Rozmaitości, Wrocław
|
8 lipca 1961 |
Halka
Stanisław Moniuszko
forma twórczości: reżyseria teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
14 kwietnia 1964 |
Święta Joanna
George Bernard Shaw
postać: Kanonik Courcelles reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatr Rozmaitości, Wrocław
|
11 lipca 1964 |
Wyprawa po skarby Liczyrzepy
Broński Bronisław
postać: Chytrosz-Kłusownik reżyseria: Broński Bronisław teatr: Teatr Rozmaitości, Wrocław
|
7 października 1965 |
Henryk IV
William Shakespeare
postać: Henryk Percy-Hrabia Northumberland reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Teatr Rozmaitości, Wrocław
|
17 grudnia 1965 |
Nosorożec
Eugène Ionesco
postać: Staruszek reżyseria: Skaruch Witold teatr: Teatr Rozmaitości, Wrocław
|
20 listopada 1966 |
Namiestnik
Rolf Hochhuth
postać: Generał zakonu reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatr Rozmaitości, Wrocław
|
15 kwietnia 1967 |
Maliniarz
Hochwalder Fritz
postać: Doktor Schnopf reżyseria: Strokowski Aleksander teatr: Teatr Rozmaitości, Wrocław
|
15 października 1967 |
Pluskwa
Włodzimierz Majakowski
postać: Sprzedawca galanterii, Gość I reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego, Wrocław
|
15 października 1967 |
Pluskwa
Włodzimierz Majakowski
postać: Starzec reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego, Wrocław
|
10 stycznia 1968 |
Róża
Stefan Żeromski
postać: Agent Lejba reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego, Wrocław
|
10 stycznia 1968 |
Róża
Stefan Żeromski
postać: Postać Skazańca z Goyi reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego, Wrocław
|
8 marca 1968 |
Człowiek, zwierzę i cnota
Luigi Pirandello
postać: Toto reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego, Wrocław
|
16 lipca 1971 |
Leonce i Lena
Georg Büchner
postać: Król Piotr reżyseria: Tomaszewski Henryk teatr: Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego, Wrocław
|
4 marca 1972 |
Hyde-Park
Adam Kreczmar
postać: Pan w ciemnych okularach reżyseria: Dzieduszycka Halina teatr: Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego, Wrocław
|
7 grudnia 1972 |
Młoda Gwardia
Fadiejew Aleksander
postać: Ignat Fomin reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego, Wrocław
|
30 grudnia 1973 |
Pan Wokulski
Bolesław Prus
postać: Książę reżyseria: Para Józef teatr: Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego, Wrocław
|
9 maja 1974 |
Król i aktor
Roman Brandstaetter
postać: Kiciński reżyseria: Para Józef teatr: Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego, Wrocław
|
8 września 1974 |
Janulka, córka Fizdejki
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Haberboaz reżyseria: Para Józef teatr: Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego, Wrocław
|
16 kwietnia 1977 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Ksiądz zakonny reżyseria: Axer Erwin teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
3 czerwca 1978 |
Przebudzenie wiosny
Frank Wedekind
postać: Pastor Kalbauch reżyseria: Zaleski Krzysztof teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
23 października 1983 |
Dwa teatry
Jerzy Szaniawski
postać: Ojciec (gościnnie) reżyseria: Wróblewska Wanda teatr: Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra
|
31 stycznia 1984 |
Walka karnawału z postem
Janusz Wiśniewski
postać: Valet dawno zapomniany w garderobie damskiej reżyseria: Wiśniewski Janusz teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|