17 lutego 1961 |
Brat marnotrawny
Oscar Wilde
postać: Marriman reżyseria: Kaniewska Maria teatr: Teatr Powszechny w Łodzi, Łódź
|
5 maja 1961 |
Karykatury
Jan August Kisielewski
postać: Witoldyński reżyseria: Kanicki Ireneusz teatr: Teatr Powszechny w Łodzi, Łódź
|
22 października 1961 |
Fantazy, czyli Nowa Dejanira
Juliusz Słowacki
postać: Hrabia Fantazy Dafnicki reżyseria: Kubalski Tadeusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
22 października 1961 |
Fantazy, czyli Nowa Dejanira
Juliusz Słowacki
postać: Kajetan reżyseria: Kubalski Tadeusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
20 stycznia 1962 |
Zasada
Jarosław Abramow-Newerly
postać: Roman Załęski reżyseria: Bessert Zbigniew teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
21 marca 1962 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Dziennikarz reżyseria: Kubalski Tadeusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
8 czerwca 1962 |
Gwałtu, co się dzieje!
Aleksander Fredro
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Kubalski Tadeusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
8 czerwca 1962 |
Gwałtu, co się dzieje!
Aleksander Fredro
postać: Kasper reżyseria: Kubalski Tadeusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
6 września 1962 |
Eugenia Grandet
Honore de Balzac
postać: Sędzia Cruchot de Bonfons reżyseria: Kubalski Tadeusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
17 listopada 1962 |
Wujaszek Wania
Czechow Antoni
postać: Iwan Wojnicki reżyseria: Kubalski Tadeusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
16 lutego 1964 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: II Młodzieniec reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
26 kwietnia 1964 |
Nocna opowieść
Krzysztof Choiński
postać: Kierowca reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
13 czerwca 1964 |
Burza
William Shakespeare
postać: Francisco reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
10 października 1964 |
Pani prezesowa
Hennequin Maurice,Veber Pierre
postać: Biennasis reżyseria: Chojnacka Jadwiga teatr: Teatr 7.15, Łódź
|
13 lutego 1965 |
Przygody dzielnego wojaka Szwejka
Jaroslav Hašek
postać: Palivec reżyseria: Waldenowa Stefania, Walden Jerzy teatr: Teatr 7.15, Łódź
|
13 lutego 1965 |
Przygody dzielnego wojaka Szwejka
Jaroslav Hašek
postać: Kolejarz reżyseria: Waldenowa Stefania, Walden Jerzy teatr: Teatr 7.15, Łódź
|
13 lutego 1965 |
Przygody dzielnego wojaka Szwejka
Jaroslav Hašek
postać: Doktor Grünstein reżyseria: Waldenowa Stefania, Walden Jerzy teatr: Teatr 7.15, Łódź
|
14 listopada 1965 |
Pogranicze południk 15
Bratkowski Stefan
postać: Narrator pierwszy; Wielki C reżyseria: Obidniak Alina teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
15 stycznia 1966 |
Troilus i Kresyda
William Shakespeare
postać: Ulisses reżyseria: Czaykowska Irma teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
11 marca 1966 |
Fizycy
Friedrich Dürrenmatt
postać: Ernest Henryk Ernesti reżyseria: Obidniak Alina teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
8 maja 1966 |
Parady. Intermedia
Jan Potocki
postać: Doktor reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
16 marca 1967 |
Romeo i Julia
William Shakespeare
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Stokalska Jitka teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
16 marca 1967 |
Romeo i Julia
William Shakespeare
postać: Ojciec Laurenty reżyseria: Stokalska Jitka teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
27 maja 1967 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Smith reżyseria: Skotnicki Jan teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
25 listopada 1967 |
Warszawianka 44
Krzysztof Gruszczyński
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Ziębiński Andrzej teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
25 listopada 1967 |
Warszawianka 44
Krzysztof Gruszczyński
postać: Powstaniec II reżyseria: Ziębiński Andrzej teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
25 listopada 1967 |
Warszawianka
Stanisław Wyspiański
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Ziębiński Andrzej teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
25 listopada 1967 |
Warszawianka 44
Gruszczyński Krzysztof
postać: Powstaniec II reżyseria: Ziębiński Andrzej teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
25 listopada 1967 |
Warszawianka
Stanisław Wyspiański
postać: Skrzynecki reżyseria: Ziębiński Andrzej teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
28 stycznia 1968 |
Wkrótce nadejdą bracia
Krasiński Janusz
postać: Konus reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
28 stycznia 1968 |
Wkrótce nadejdą bracia
Krasiński Janusz
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
23 listopada 1968 |
Proces
Bożena Winnicka
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Błeszyński Jan teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
23 listopada 1968 |
Proces
Bożena Winnicka
postać: Franciszek Łęczycki reżyseria: Błeszyński Jan teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
2 stycznia 1969 |
Czerwony Kapturek
Eugeniusz Szwarc
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
2 stycznia 1969 |
Czerwony Kapturek
Eugeniusz Szwarc
postać: Straż Leśna reżyseria: Gawęda Kazimierz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
15 marca 1969 |
Życie jest snem
Pedro Calderon de la Barca
postać: Basilio reżyseria: Bugajski Stanisław teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
25 października 1969 |
Świętoszek
Molière
postać: Tartufe reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
14 lutego 1970 |
Edward II
Christopher Marlowe
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Błeszyński Jan teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
14 lutego 1970 |
Edward II
Christopher Marlowe
postać: Kent reżyseria: Błeszyński Jan teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
14 lutego 1970 |
Edward II
Christopher Marlowe
postać: Lightborne reżyseria: Błeszyński Jan teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
31 maja 1970 |
Czarna komedia
Peter Shaffer
postać: Harold Gorringe reżyseria: Przybylski Andrzej teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
5 grudnia 1970 |
Edyp król
Sofokles
postać: Teirezjasz reżyseria: Przybylski Andrzej teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
27 marca 1971 |
Don Juan
Molière
postać: Don Luis reżyseria: Błeszyński Jan teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
15 maja 1971 |
Król Agis
Juliusz Słowacki
postać: Amfares reżyseria: Krygier Waldemar teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
26 września 1971 |
Karen z Krainy Czarów
Hans Christian Andersen
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
22 stycznia 1972 |
Córeczki pod klucz
Bernard Miles
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Ziębiński Andrzej teatr: Teatr Nowy (filia Teatru Polskiego), Poznań
|
22 stycznia 1972 |
Córeczki pod klucz
Bernard Miles
postać: Worthy reżyseria: Ziębiński Andrzej teatr: Teatr Nowy (filia Teatru Polskiego), Poznań
|
20 lutego 1972 |
Ktoś nowy
Domański Marek
postać: Daciak reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr Nowy (filia Teatru Polskiego), Poznań
|
22 kwietnia 1972 |
Sługa dwóch panów
Carlo Goldoni
postać: Doktor Lombardi reżyseria: Meissner Krystyna teatr: Teatr Nowy (filia Teatru Polskiego), Poznań
|
8 lipca 1972 |
Było niegdyś miasteczko
Berger J., Szurmiej Sz., ...
forma twórczości: role reżyseria: Berger Juliusz teatr: Teatr Żydowski im. Ester Rachel Kamińskiej, Warszawa
|
10 października 1973 |
Dybuk (Na pograniczu dwóch światów)
Szymon An-ski
postać: Uszer reżyseria: Szurmiej Szymon teatr: Teatr Żydowski im. Ester Rachel Kamińskiej, Warszawa
|
10 października 1973 |
Dybuk (Na pograniczu dwóch światów)
Szymon An-ski
forma twórczości: role reżyseria: Szurmiej Szymon teatr: Teatr Żydowski im. Ester Rachel Kamińskiej, Warszawa
|
10 października 1973 |
Dybuk (Na pograniczu dwóch światów)
Szymon An-ski
postać: Gość weselny reżyseria: Szurmiej Szymon teatr: Teatr Żydowski im. Ester Rachel Kamińskiej, Warszawa
|
10 października 1973 |
Dybuk (Na pograniczu dwóch światów)
Szymon An-ski
postać: Michoel reżyseria: Szurmiej Szymon teatr: Teatr Żydowski im. Ester Rachel Kamińskiej, Warszawa
|
10 października 1973 |
Dybuk (Na pograniczu dwóch światów)
Szymon An-ski
postać: Chasyd reżyseria: Szurmiej Szymon teatr: Teatr Żydowski im. Ester Rachel Kamińskiej, Warszawa
|
18 stycznia 1975 |
Śmierć komiwojażera
Arthur Miller
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Szurmiej Szymon teatr: Teatr Żydowski im. Ester Rachel Kamińskiej, Warszawa
|
10 maja 1975 |
Dzban pełen słońca
Perec Hirszbejn
postać: Der Nyster reżyseria: Szurmiej Szymon teatr: Teatr Żydowski im. Ester Rachel Kamińskiej, Warszawa
|
1 stycznia 1976 |
Komedianci
Szymon Szurmiej, Michał Szwejlich
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Szurmiej Szymon teatr: Teatr Żydowski im. Ester Rachel Kamińskiej, Warszawa
|
17 stycznia 1976 |
Zmierzch
Izaak Babel
postać: Fomin reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatr Żydowski im. Ester Rachel Kamińskiej, Warszawa
|
20 listopada 1976 |
Dwaj Kunie-Lemł
Abraham Goldfaden
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Szurmiej Szymon teatr: Teatr Żydowski im. Ester Rachel Kamińskiej, Warszawa
|
20 listopada 1976 |
Dwaj Kunie-Lemł
Abraham Goldfaden
postać: Policjant reżyseria: Szurmiej Szymon teatr: Teatr Żydowski im. Ester Rachel Kamińskiej, Warszawa
|
19 marca 1977 |
Spadkobiercy
Szołem ALejchem
postać: Chaim reżyseria: Rotbaum Jakub teatr: Teatr Żydowski im. Ester Rachel Kamińskiej, Warszawa
|
19 kwietnia 1977 |
W noc zimową
Diamant Szymon
postać: Wasyl reżyseria: Szurmiej Szymon teatr: Teatr Żydowski im. Ester Rachel Kamińskiej, Warszawa
|
19 kwietnia 1977 |
W noc zimową
Diamant Szymon
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Szurmiej Szymon teatr: Teatr Żydowski im. Ester Rachel Kamińskiej, Warszawa
|
7 maja 1983 |
Toto
Bryll E., Goraj M.
forma twórczości: praca nad słowem reżyseria: Machulska Halina teatr: Teatr Ochoty - Ośrodek Kultury Teatralnej, Warszawa
|
25 września 1985 |
Stachura - szedłem prosto dalej
Edward Stachura
forma twórczości: praca nad słowem reżyseria: Machulska Halina teatr: Teatr Ochoty - Ośrodek Kultury Teatralnej, Warszawa
|
10 grudnia 1989 |
Zemsta
Aleksander Fredro
forma twórczości: praca nad słowem reżyseria: Grochoczyński Tomasz teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
28 marca 1998 |
Katarzyna Groniec. Koncert
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: praca nad słowem reżyseria: Józefowicz Janusz teatr: Teatr Studio Buffo, Warszawa
|
27 lutego 2000 |
Piotruś Pan
James Matthew Barrie
forma twórczości: praca nad słowem reżyseria: Józefowicz Janusz teatr: Teatr Muzyczny „Roma”, Warszawa
|