20 listopada 1948 |
Budowali most
Gabriela Pauszer-Klonowska
postać: Robotnik w hucie reżyseria: Ładosz Henryk, Szereszewska Izabella teatr: Teatr Dzieci Warszawy, Warszawa
|
26 lutego 1949 |
O Basi beksie
Billiżanka Maria
forma twórczości: role reżyseria: Bończa-Tomaszewski Zygmunt teatr: Teatr Dzieci Warszawy, Warszawa
|
26 maja 1949 |
Opowieść o Chopinie
Januszewska Hanna
postać: Konstanty Gaszyński reżyseria: Zespół teatr: Teatr Dzieci Warszawy, Warszawa
|
10 września 1949 |
Placówka
Prus Bolesław
postać: Fryc Hammer reżyseria: Chmurkowski Feliks teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
3 listopada 1949 |
Przyjaciel przyjdzie wieczorem
Jacques Companeez, Ivan Noe
postać: Robert reżyseria: Koczanowicz Zbigniew teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
8 grudnia 1949 |
Wesele Fonsia
Ryszard Ruszkowski
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Koczanowicz Zbigniew teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
8 grudnia 1949 |
Wesele Fonsia
Ryszard Ruszkowski
postać: I Sekundant reżyseria: Koczanowicz Zbigniew teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
16 lutego 1950 |
Tu mówi Tajmyr
Aleksander Galicz, Konstanty Isajew
postać: Griszko reżyseria: Zarzycki Lech teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
18 maja 1950 |
Śluby panieńskie
Aleksander Fredro
postać: Albin reżyseria: Leszczyński Jerzy teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
5 sierpnia 1950 |
Dobry człowiek
Krzysztof Gruszczyński
forma twórczości: role reżyseria: Koweszko Witold teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
5 sierpnia 1950 |
Dobry człowiek
Krzysztof Gruszczyński
postać: Majster I reżyseria: Koweszko Witold teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
2 grudnia 1950 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Iwan Łazariewicz Rastakowski reżyseria: Koweszko Witold teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
2 grudnia 1950 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Swistunow reżyseria: Koweszko Witold teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
3 marca 1951 |
Wodewil warszawski
Zdzisław Gozdawa, Wacław Stępień
postać: Robert Jelonek reżyseria: Zbyszewska Stanisława teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
16 czerwca 1951 |
Próba sił
Jerzy Lutowski
postać: Piotr Sielawa reżyseria: Proskurnicki Bogdan teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
10 listopada 1951 |
Kalinowy gaj
Aleksander Korniejczuk
postać: Sergiusz Batura reżyseria: Poraska Joanna teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
2 lutego 1952 |
Wzgórze 35
Jerzy Lutowski
postać: Franciszek Buła reżyseria: Bohdanowicz Romana teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
3 maja 1952 |
Ożenek
Mikołaj Gogol
postać: Starikow reżyseria: Poraska Joanna teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
22 lipca 1952 |
Pociąg do Marsylii
Krzysztof Gruszczyński
postać: Charron reżyseria: Stojowska Ewa teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
16 stycznia 1954 |
Fircyk w zalotach
Franciszek Zabłocki
postać: Świstak reżyseria: Szpakowicz Czesław teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
6 listopada 1954 |
Imieniny pana dyrektora
Zdzisław Skowroński, Józef Słotwiński
postać: Kalita reżyseria: Janiak Zdzisław teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
18 grudnia 1954 |
Wesele Figara
Beaumarchais Pierre de
postać: Łapowy reżyseria: Wyszomirski Józef teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
14 maja 1955 |
Żeglarz
Jerzy Szaniawski
postać: Rzeźbiarz reżyseria: Swinarski Konrad teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
28 czerwca 1955 |
Sługa dwóch panów
Carlo Goldoni
postać: Florindo reżyseria: Orzechowski Stefan teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
1 października 1955 |
Pigmalion
George Bernard Shaw
postać: Fred reżyseria: Winkler Mieczysław teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
29 listopada 1955 |
Spazmy modne
Bogusławski Wojciech
postać: Hrabia Modnicki reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
20 stycznia 1956 |
Romeo i Julia
William Shakespeare
postać: Parys reżyseria: Walden Jerzy teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
22 marca 1956 |
Profesja pani Warren
George Bernard Shaw
postać: Pread reżyseria: Winkler Mieczysław teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
26 maja 1956 |
Lekkomyślna siostra
Włodzimierz Perzyński
postać: Henryk Topolski reżyseria: Winkler Mieczysław teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
18 sierpnia 1956 |
Neapol miasto milionerów
Eduardo De Filippo
postać: Erico "Settebelizze" reżyseria: Walden Jerzy teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
12 lutego 1959 |
Mąż i żona
Aleksander Fredro
postać: Hrabia Wacław reżyseria: Biegański Wiktor teatr: Teatr Objazdowy (PPIE), Warszawa
|
30 grudnia 1959 |
Wojny trojańskiej nie będzie
Jean Giraudoux
postać: Abneos reżyseria: Sawan Zbigniew teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
31 stycznia 1960 |
Poskromienie złośnicy
Shakespeare William
postać: Lord; Hortentio reżyseria: Sawan Zbigniew teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
26 marca 1960 |
Jadzia wdowa
Ryszard Ruszkowski
postać: Basiński reżyseria: Sawan Zbigniew teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
15 czerwca 1960 |
Z przeszłości. Tryptyk dramatyczny
Maria Konopnicka
postać: Vulpianus reżyseria: Sawan Zbigniew teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
11 października 1960 |
Dziś u nas inaczej (program kabaretowy)
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Sawan Zbigniew teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
17 grudnia 1960 |
Henryk VI na łowach
Wojciech Bogusławski
postać: Strzelec II reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
19 lutego 1961 |
Śmierć komiwojażera
Arthur Miller
postać: Howard Wagner reżyseria: Błońska Gustawa teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
6 maja 1961 |
Jegor Bułyczow i inni
Maksym Gorki
postać: Mokrousow reżyseria: Chmielewski Zygmunt teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
26 grudnia 1961 |
Romans z wodewilu
Władysław Krzemiński
postać: Przechodzień reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
15 grudnia 1966 |
Osiem lalek i jeden miś
Jurgielewiczowa Irena
postać: Strażak reżyseria: Bujalska Halina teatr: Teatr „Agatka” Stołeczna Estrada, Warszawa
|
25 listopada 1967 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Diabeł reżyseria: Dejmek Kazimierz teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
25 listopada 1967 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Gość na balu reżyseria: Dejmek Kazimierz teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
25 stycznia 1975 |
Sprawa Dantona
Stanisława Przybyszewska
postać: Piekarz reżyseria: Wajda Andrzej teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
25 stycznia 1975 |
Sprawa Dantona
Stanisława Przybyszewska
postać: Tallien reżyseria: Wajda Andrzej teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
17 października 1975 |
Bel-Ami i jego sobowtór
Luciano Codignola
postać: Biskup Mermillod ((gościnnie)) reżyseria: Pampiglione Giovanni teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
10 listopada 1979 |
Sprawa Andersonville
Saul Levitt
postać: Pułkownik Allcock ((gościnnie)) reżyseria: Tobiasz Zdzisław teatr: Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza, Warszawa
|
17 stycznia 1981 |
Polonez
Jerzy S. Sito
postać: Feliks Grodzicki (gościnnie) reżyseria: Warmiński Janusz teatr: Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza, Warszawa
|
23 listopada 1985 |
Szkoła kobiet
Bogusławski Wojciech
forma twórczości: teksty piosenek reżyseria: Nowakowski Marek Tadeusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
23 czerwca 1989 |
Sprawa Romana K
Korpolewski Zbigniew
forma twórczości: teksty piosenek z Marią Czubaszek reżyseria: Bukowski Janusz teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|