3 października 1947 |
Świętoszek
Moliere
postać: Żołnierz Gwardii reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Polski, Poznań
|
15 listopada 1947 |
Zagadnienie rosyjskie
Konstantin Simonow
postać: Tragarz reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Polski, Poznań
|
10 marca 1948 |
Wesele pani du Barry
Grzymała-Siedlecki Adam
postać: Lametz reżyseria: Trzciński Teofil teatr: Teatr Polski, Poznań
|
25 maja 1948 |
Dom pod Oświęcimiem
Tadeusz Hołuj
postać: "Lis" reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Polski, Poznań
|
27 lipca 1948 |
Pan Benet
Aleksander Fredro
postać: Stefan reżyseria: Neubelt Władysław teatr: Teatr Polski, Poznań
|
8 października 1948 |
Nadzieja
Heijermans Herman
postać: Barend; Żandarm II reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Powszechny w Łodzi, Łódź
|
1 listopada 1948 |
Lew na placu
Erenburg Ilja
postać: Gaston; Głos II i VI reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Powszechny w Łodzi, Łódź
|
30 marca 1949 |
Dwa teatry
Jerzy Szaniawski
postać: Monter reżyseria: Grywińska Irena teatr: Teatr Powszechny w Łodzi, Łódź
|
10 lutego 1951 |
Sprawa Pawła Eszteraga
Gergely Sandor
postać: Timar; Bokor reżyseria: Biernacki Kazimierz teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
7 kwietnia 1951 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Urzędnik policji reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
7 kwietnia 1951 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Willi reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
30 września 1951 |
Komedie
Aleksander Fredro
postać: Barski reżyseria: Pietraszkiewicz Danuta teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
31 grudnia 1952 |
Pan Damazy
Bliziński Józef
postać: Jan reżyseria: Filus Zbigniew teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
12 maja 1953 |
Dwie blizny
Aleksander Fredro
postać: Kapitan Barski reżyseria: Dobrowolski Władysław Józef teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
20 maja 1954 |
Magazyn Małgorzaty Charette
Januszewska Hanna
postać: Walenty Nawrocki; Powstaniec reżyseria: Gall Iwo teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
17 grudnia 1955 |
Opowieść zimowa
William Shakespeare
postać: Autolikus reżyseria: Gall Iwo teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
17 grudnia 1955 |
Opowieść zimowa
William Shakespeare
postać: Woźny reżyseria: Gall Iwo teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
15 maja 1956 |
Krzesiwo
Andersen Hans Christian
postać: Marszałek dworu; Księżyc reżyseria: Billiżanka Maria teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
11 czerwca 1957 |
Pocieszne wykwintnisie
Molière
postać: I Tragarz reżyseria: Billiżanka Maria teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
30 sierpnia 1957 |
Komedia omyłek
William Shakespeare
postać: Zbir reżyseria: Daszewski Mieczysław teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
28 lutego 1965 |
Fizycy
Friedrich Dürrenmatt
postać: Pielęgniarz reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
18 lipca 1965 |
Świętoszek
Molière
postać: Tartufe reżyseria: Barnaś Kazimierz teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
5 listopada 1965 |
Stara baśń
Józef Ignacy Kraszewski
postać: Mściwoj reżyseria: Ziemińska Jolanta teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
5 listopada 1965 |
Stara baśń
Józef Ignacy Kraszewski
postać: Wizun reżyseria: Ziemińska Jolanta teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
12 lutego 1966 |
Osobliwe zdarzenie
Carlo Goldoni
postać: Filibert reżyseria: Barnaś Kazimierz teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
21 lipca 1966 |
Robinson Kruzoe
Defoe Daniel
postać: Achmet; Marynarz I reżyseria: Ziętarski Wojciech teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
18 listopada 1966 |
Potop
Henryk Sienkiewicz
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Barnaś Kazimierz teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
18 listopada 1966 |
Potop
Henryk Sienkiewicz
postać: Zagłoba reżyseria: Barnaś Kazimierz teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
28 kwietnia 1967 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Gefreiter reżyseria: Stojowska Ewa teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
28 kwietnia 1967 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Hoppe reżyseria: Stojowska Ewa teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
21 lipca 1967 |
Odprawa posłów greckich
Jan Kochanowski
postać: Ulisses reżyseria: Barnaś Kazimierz teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
8 grudnia 1967 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Gospodarz reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
18 maja 1968 |
Przedwiośnie
Stefan Żeromski
postać: Ksiądz Anastazy reżyseria: Barnaś Kazimierz teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
19 stycznia 1969 |
Pan Jowialski
Aleksander Fredro
postać: Pan Jowialski reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
3 maja 1969 |
Przygody zbója Madeja
Ludomir Legut
postać: Zbój Madej reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
14 czerwca 1969 |
Dom pod Oświęcimiem
Tadeusz Hołuj
postać: Alojz reżyseria: Barnaś Kazimierz teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
27 lipca 1969 |
Uciekła mi przepióreczka
Stefan Żeromski
postać: Wilkosz reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
5 grudnia 1969 |
Bądźmy poważni na serio
Oscar Wilde
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Szczerski Marian teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
5 grudnia 1969 |
Bądźmy poważni na serio
Oscar Wilde
postać: Dr Chausuble reżyseria: Szczerski Marian teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
28 lutego 1970 |
Ożenek
Mikołaj Gogol
postać: Koczkariew reżyseria: Wojciechowski Lech teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
21 kwietnia 1970 |
Szósty lipca
Michał Szatrow
postać: Karelin reżyseria: Kuźmiński Zbigniew teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
20 czerwca 1970 |
Gwałtu, co się dzieje!
Aleksander Fredro
postać: Ludwik reżyseria: Komarnicki Lech teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
5 grudnia 1970 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Archanioł Michał reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
5 grudnia 1970 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Herod reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
3 kwietnia 1971 |
Czerwony Kapturek
Eugeniusz Szwarc
postać: Wilk reżyseria: Krzywka Julian teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
25 września 1971 |
Czapa
Janusz Krasiński
postać: Skazaniec reżyseria: Smożewski Ryszard teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
4 lutego 1972 |
Rewizor
Gogol Mikołaj
postać: Stiepan Uchowiertow reżyseria: Korsan Noemi teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|