28 października 1984 |
Szewczyk Dratewka
Maria Kownacka
forma twórczości: role reżyseria: Kwieciński Grzegorz teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
4 kwietnia 1985 |
Panto i Pantamto
Bardijewski Henryk
postać: Panto; Pantamto reżyseria: Kwieciński Grzegorz teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
5 kwietnia 1986 |
Królewna Śnieżka
Jerzy Rakowiecki, Jerzy Wittlin
postać: Papluś reżyseria: Kwieciński Grzegorz teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
31 maja 1987 |
O Kasi, co gąski zgubiła
Maria Kownacka
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Kwieciński Grzegorz teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
31 maja 1987 |
O Kasi, co gąski zgubiła
Maria Kownacka
postać: Czarownica reżyseria: Kwieciński Grzegorz teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
22 maja 1988 |
Skrzydełka
Jokiel Małgorzata
postać: Tatuś reżyseria: Kwieciński Grzegorz teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
5 listopada 1988 |
Kubuś Puchatek
Alan Alexander Milne
postać: Kłapouchy reżyseria: Proszkowska Anna teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
26 listopada 1989 |
Pietrucha
Jerzy Romanowski
forma twórczości: opracowanie muzyczne reżyseria: Magdeczko-Capote Honorata teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
10 czerwca 1990 |
Kto i jak na czym gra
Hurnik Ilja
forma twórczości: role reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
2 grudnia 1990 |
Żywoty diabelskie
Abramowicz Mieczysław
postać: Wielgusz reżyseria: Abramowicz Mieczysław teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
1 czerwca 1991 |
Pietruszka
Anonim
forma twórczości: opracowanie muzyczne reżyseria: Cichy Wiesław teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
12 października 1991 |
Golem
Gustaw Meyrink
postać: Prokop, Policjant, Czamrda reżyseria: Kobyłka Krystian teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
26 stycznia 1992 |
Psia ballada czyli
Toeplitz Krzysztof T.
forma twórczości: role reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
28 września 1992 |
Król malowany
Kozioł Urszula
postać: Ufoida; Uchol reżyseria: Czarnota Leszek teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
1 stycznia 1993 |
Plugawy ptak nocy
José Donoso
forma twórczości: role reżyseria: Kobyłka Krystian teatr: Teatr Kalong, Błotnica Strzelecka/Wrocław
|
24 stycznia 1993 |
Jabłka młodości (bajka cygańska)
Jarmila Čermàkovà
postać: Członek kapeli cygańskiej reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
3 października 1993 |
Bajka o księciu Pipo, o koniu Pipo i o księżniczce
Pierre Gripari
postać: Sierżant reżyseria: Nosálek Petr teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
12 czerwca 1994 |
Cuda i dziwy
Julian Tuwim
forma twórczości: role reżyseria: Czarnota Leszek teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
4 grudnia 1994 |
Kopciuszek
Szwarc E.wg scenar.Koterla E.
forma twórczości: przygotowanie wokalne reżyseria: Czarnota Leszek teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
4 grudnia 1994 |
Kopciuszek
Szwarc Eugeniusz wg
forma twórczości: role reżyseria: Czarnota Leszek teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
26 lutego 1995 |
Arlekin i Kolombina
Petr Nosálek
forma twórczości: role reżyseria: Nosálek Petr teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
28 października 1995 |
Bajka o dobrym smoku
Ladislav Dvorsky
postać: Smok reżyseria: Nosálek Petr teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
3 marca 1996 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Nosálek Petr teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
3 marca 1996 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Grabiec reżyseria: Nosálek Petr teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
8 września 1996 |
Misterium drogo Św.Wojciecha
Nosalek Petr scenariusz
postać: Bolesław Chrobry reżyseria: Nosalek Petr teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
2 marca 1997 |
Strachy i straszyska ...
Szumiec Paweł
postać: Kaliban reżyseria: Szumiec Paweł teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
2 marca 1997 |
Strachy i straszyska ...
Szumiec Paweł
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Szumiec Paweł teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
8 czerwca 1997 |
Ballady i romanse
Adam Mickiewicz
postać: Brat I reżyseria: Jun Irena teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
8 czerwca 1997 |
Ballady i romanse
Adam Mickiewicz
postać: Pan(i) Twardowski(a) reżyseria: Jun Irena teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
8 czerwca 1997 |
Ballady i romanse
Adam Mickiewicz
postać: Poeta reżyseria: Jun Irena teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
8 czerwca 1997 |
Ballady i romanse
Adam Mickiewicz
postać: Śpiewak reżyseria: Jun Irena teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
8 czerwca 1997 |
Ballady i romanse
Adam Mickiewicz
postać: Zbój reżyseria: Jun Irena teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
28 września 1997 |
Pan Twardowski
Nosalek Petr
postać: Król reżyseria: Nosalek Petr teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
1 marca 1998 |
Kot w butach
Brzechwa Jan
postać: Kot w butach reżyseria: Lisowski Zbigniew teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
24 maja 1998 |
Kubuś Puchatek
Alan Alexander Milne
postać: Kłapouchy, Królik reżyseria: Proszkowska Anna teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
18 października 1998 |
La Kukaracza
Karasińska-Fluks Żywia
postać: Comendante reżyseria: Kobyłka Krystian teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
19 grudnia 1998 |
Dzisiaj w Betlejem
Petr Nosálek
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Nosálek Petr teatr: przedstawienie impresaryjne
|
19 grudnia 1998 |
Dzisiaj w Betlejem
Petr Nosálek
forma twórczości: role reżyseria: Nosálek Petr teatr: przedstawienie impresaryjne
|
12 września 1999 |
Sen
Smandzik Zygmunt
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Smandzik Zygmunt teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
12 września 1999 |
Sen
Smandzik Zygmunt
forma twórczości: role reżyseria: Smandzik Zygmunt teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
5 grudnia 1999 |
Królowa krainy śniegu
Zbigniew Lisowski
postać: Białoksiężnik reżyseria: Lisowski Zbigniew teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
5 grudnia 1999 |
Królowa krainy śniegu
Zbigniew Lisowski
postać: Członek orkiestry miejskiej reżyseria: Lisowski Zbigniew teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
5 grudnia 1999 |
Królowa krainy śniegu
Zbigniew Lisowski
postać: Kruk reżyseria: Lisowski Zbigniew teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
5 grudnia 1999 |
Królowa krainy śniegu
Zbigniew Lisowski
postać: Ren reżyseria: Lisowski Zbigniew teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
20 lutego 2000 |
Trzej muszkieterowie
Dumas Aleksander
postać: Książę Buckingham; Kat; ... reżyseria: Nosalek Petr teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
15 października 2000 |
Wybryki Tygryska. Kubusia Puchatka cz. II
Alan Alexander Milne
postać: Kłapouchy reżyseria: Proszkowska Anna teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
4 listopada 2000 |
Dziad i baba czyli Bajka o złotej rybce
Aleksander Puszkin
forma twórczości: reżyseria, scenariusz reżyseria: Lach Barbara, Mikosza Andrzej teatr: przedstawienie impresaryjne
|
4 listopada 2000 |
Dziad i baba czyli Bajka o złotej rybce
Aleksander Puszkin
forma twórczości: role reżyseria: Lach Barbara, Mikosza Andrzej teatr: przedstawienie impresaryjne
|
11 lutego 2001 |
Król malowany (wznowienie)
Kozioł Urszula
postać: Minister Hukupuku; Ufoida reżyseria: Czarnota Leszek teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
6 maja 2001 |
Czy mogę stworzyć świat?
Pierre Gripari
postać: Ojciec reżyseria: Kobyłka Krystian teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
6 maja 2001 |
Czy mogę stworzyć świat?
Pierre Gripari
postać: Woda-Ryba reżyseria: Kobyłka Krystian teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
2 września 2001 |
Szewczyk Dratewka
Maria Kownacka
postać: Smok reżyseria: Maksymiak Aleksander teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
21 kwietnia 2002 |
Smok Kuba
Kozubek Mariusz
postać: Narrator; Rycerz Brumbrun reżyseria: Chojnacki Lech teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
8 września 2002 |
O rudej lisicy i ognistym ...
Jilek Jan
postać: Stary król reżyseria: Nosalek Petr teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
16 marca 2003 |
Byczek Fernando
Munro Leaf
postać: Śpiewak, Pan w kapeluszu reżyseria: Jun Irena teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
25 maja 2003 |
Jak Matołusz poszedł szukać olbrzyma
Tankred Dorst, Ursula Ehler
postać: Jeż Nowak reżyseria: Kobyłka Krystian teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
15 lutego 2004 |
Bestia i Piękna
Stanisław Grochowiak
postać: Kupiec reżyseria: Maksymiak Aleksander teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
15 lutego 2004 |
Bestia i Piękna
Stanisław Grochowiak
forma twórczości: role reżyseria: Maksymiak Aleksander teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
29 lutego 2004 |
Misterium drogi św.Wojciecha
postać: Nil,Dytmar,Bolesław Chrobry reżyseria: Nosalek Petr teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
25 kwietnia 2004 |
Bajka o szczęściu
Izabela Degórska
postać: Staruszek reżyseria: Ryl-Krystianowski Janusz teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
23 stycznia 2005 |
Kopciuszek
Perrault Ch./Grimm bracia wg
postać: Ojciec reżyseria: Nosalek Petr teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
12 czerwca 2005 |
Mr Scrooge
Dickens Karol
postać: Ebenezer Scrooge reżyseria: Pecko Marian teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
5 lutego 2006 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Nosálek Petr teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
5 lutego 2006 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Pustelnik, Popiel wygnany reżyseria: Nosálek Petr teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
29 marca 2006 |
Krucy-tyrk
Morcinek Gustaw wg
postać: Opowiadacz, Pustelnik reżyseria: Hołdys Wiesław teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
11 lutego 2007 |
Ondyna
Giraudoux Jean
postać: Król Wodników reżyseria: Pecko Marian teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
13 kwietnia 2007 |
Spowiedź w drewnie. Żywoty świętych
Jan Wilkowski
postać: Świątkarz reżyseria: Kobyłka Krystian teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
23 września 2007 |
Idziemy po skarb
Janosch
postać: Miś reżyseria: Maciejewski Ireneusz teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
3 lutego 2008 |
Dzieje sławnego Rodryga
Monika Milewska
postać: Annalista, Opowiadacz reżyseria: Pecko Marián teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
4 października 2008 |
Żyć za wszelką cenę
Siergiej Woropajew
postać: Nikołaj reżyseria: Czernik Andrzej teatr: Eko-Studio, Opole
|
30 listopada 2008 |
Burza
William Shakespeare
postać: Prospero reżyseria: Maksymiak Aleksander teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
8 lutego 2009 |
O mniejszych braciszkach Św.Franciszka
Marta Guśniowska
postać: Św.Franciszek, Osioł, Wieśniak II reżyseria: Nosálek Petr teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
24 maja 2009 |
Iwona, księżniczka Burgunda
Witold Gombrowicz
postać: Król Ignacy reżyseria: Pecko Marián teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
20 września 2009 |
Miłość do trzech pomarańczy
Joanna Walter
postać: Pantalone reżyseria: Aigner Paweł teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
14 lutego 2010 |
Piotruś Pan
Marta Guśniowska
postać: Pirat, Meduza, Kałamarnica reżyseria: Pawłowska Julia teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
25 września 2010 |
Pod-Grzybek
Marta Guśniowska
postać: Stary Lis reżyseria: Nosálek Petr teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
27 lutego 2011 |
Cudowna lampa Aladyna
Jan Wilkowski
postać: Czarnoksiężnik Roeoender reżyseria: Chojnacki Lech teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
10 września 2011 |
Psiakość. Musical o zwierzęcej miłości
Marta Guśniowska
postać: Lis, Bóbr, Wędkarz, Staruszek, Kura, Szczur Szef, Szczur Kark reżyseria: Ordak-Świątkiewicz Mariola teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
5 lutego 2012 |
O wampirze W.
Marta Guśniowska
postać: Vlad reżyseria: Nosálek Petr teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
2 września 2012 |
Ropuszy dwór
Kenneth Grahame
postać: Borsuk reżyseria: Nosálek Petr teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
28 kwietnia 2013 |
W 80 dni dookoła świata po stu latach
Jerzy Bielunas
postać: Lord Sulivan, Hindus, Armator, Pastor reżyseria: Bielunas Jerzy teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
7 września 2013 |
Szanowny Pan Chrabollini i inn dziwadła
Marián Pecko
forma twórczości: role reżyseria: Pecko Marián teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
15 marca 2014 |
Bajka o szczęściu
Izabela Degórska
postać: Staruszek reżyseria: Ryl-Krystianowski Janusz teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
7 września 2014 |
Szpak Fryderyk
Rudolf Herfurtner
postać: Pan Huber reżyseria: Aigner Paweł teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
14 marca 2015 |
[ˈdʑadɨ]
Adam Mickiewicz
postać: Ojciec Święty reżyseria: Passini Paweł teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
12 września 2015 |
Na Arce o ósmej
Ulrich Hub
postać: Pierwszy Pingwin reżyseria: Pecko Marián teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
10 września 2016 |
Idziemy po skarb
Janosch
postać: Miś reżyseria: Maciejewski Ireneusz teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
24 września 2016 |
Kolorowi ludzie
Honorata Mierzejewska-Mikosza
forma twórczości: role reżyseria: Mierzejewska-Mikosza Honorata teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
18 marca 2017 |
Szelmostwa Skapena
Molière
postać: Argant reżyseria: Aigner Paweł teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
9 września 2017 |
Hokus pokus, czary mary... i Król
Marta Guśniowska
postać: Król reżyseria: Aigner Paweł teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
10 lutego 2018 |
Marvin
Marta Guśniowska
postać: Dinozaur Marvin reżyseria: Aigner Paweł teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
9 lutego 2019 |
Dziennik Anne Frank
Anna Frank
forma twórczości: role reżyseria: Pecko Marián teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
14 września 2019 |
Niedoparki
Pavel Šrut
postać: Profesor reżyseria: Aigner Paweł teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
26 czerwca 2021 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Pustelnik reżyseria: Dworakowski Konrad teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
19 lutego 2022 |
Prastare opowieści
Honorata Mierzejewska-Mikosza
forma twórczości: role reżyseria: Mierzejewska-Mikosza Honorata teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
5 listopada 2022 |
Szkice z Becketta
Samuel Beckett
forma twórczości: role reżyseria: Maksymiak Aleksander teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|