29 stycznia 1913 |
Irydion
Zygmunt Krasiński
postać: Euforion reżyseria: Szyfman Arnold teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
29 stycznia 1913 |
Irydion
Zygmunt Krasiński
postać: Heliogabal reżyseria: Szyfman Arnold teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
20 lutego 1913 |
Nowe Ateny
Adolf Nowaczyński
postać: Jakub Stradomski reżyseria: Sosnowski Józef teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
8 marca 1913 |
Zabobon, czyli Krakowiacy i Górale
Jan Nepomucen Kamiński
postać: Janek reżyseria: Węgrzyn Maksymilian teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
28 czerwca 1913 |
Gromiwoja
Arystofanes
postać: Strymodoros reżyseria: Zelwerowicz Aleksander teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
29 lipca 1913 |
Grzegorz Dandin
Molière
postać: Pan De Sotenville reżyseria: Węgrzyn Maksymilian teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
29 lipca 1913 |
Lekarz mimo woli
Molière
postać: Walery reżyseria: Węgrzyn Maksymilian teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
14 sierpnia 1913 |
Panny
Gaston Leroux, Piotr Wolff
postać: Cernay reżyseria: Zelwerowicz Aleksander teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
4 września 1913 |
Burza
William Shakespeare
postać: Gonzalo reżyseria: Sosnowski Józef teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
25 września 1913 |
Wąsy i peruka
Józef Korzeniowski
postać: Maciej reżyseria: Zelwerowicz Aleksander teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
22 listopada 1913 |
Sprawiedliwość
John Galsworthy
postać: Clements reżyseria: Węgrzyn Maksymilian teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
12 grudnia 1913 |
Gwiazda
Hermann Bahr
postać: Coch reżyseria: Sosnowski Józef teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
9 stycznia 1914 |
Juliusz Cezar
William Shakespeare
postać: Artemidorus reżyseria: Zelwerowicz Aleksander teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
24 stycznia 1914 |
Szopka warszawska
Artur Oppman (Or-Ot)
postać: Chłopek reżyseria: Węgrzyn Maksymilian teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
24 stycznia 1914 |
Szopka warszawska
Artur Oppman (Or-Ot)
postać: Dzwonnik reżyseria: Węgrzyn Maksymilian teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
24 stycznia 1914 |
Szopka warszawska
Artur Oppman (Or-Ot)
postać: Kujawiak reżyseria: Węgrzyn Maksymilian teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
18 lutego 1914 |
Dzieje Józefa
Włodzimierz Perzyński
postać: Mecenas Wołomiński reżyseria: Sosnowski Józef teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
4 kwietnia 1914 |
Mezalians
Mirosław Poznański, Kazimierz Wroczyński
postać: Maksymilian Hamburg reżyseria: Zelwerowicz Aleksander teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
28 listopada 1914 |
Trzy pokolenia
Bennett A., Knoblauch E.
postać: Wiktor Sibley reżyseria: Szyfman Arnold teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
11 grudnia 1914 |
Napaść
Henri Bernstein
postać: Garancier reżyseria: Wroczyński Kazimierz teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
22 stycznia 1915 |
Dwie kaczki
Alfred Athis, Tristan Bernard
postać: Moreau reżyseria: Wroczyński Kazimierz teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
17 marca 1915 |
Gwałtu, co się dzieje!
Aleksander Fredro
postać: Kasper reżyseria: Wroczyński Kazimierz teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
23 kwietnia 1915 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Ksiądz reżyseria: Sosnowski Józef teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
15 marca 1916 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Dyndalski reżyseria: Szyfman Arnold teatr: Teatr Polski, Moskwa
|
21 marca 1916 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Nos reżyseria: Osterwa Juliusz teatr: Teatr Polski, Moskwa
|
21 marca 1916 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Stańczyk reżyseria: Osterwa Juliusz teatr: Teatr Polski, Moskwa
|
3 kwietnia 1916 |
Fantazy
Juliusz Słowacki
postać: Ksiądz Loga reżyseria: Szyfman Arnold teatr: Teatr Polski, Moskwa
|
6 maja 1916 |
Lilla Weneda
Juliusz Słowacki
postać: Święty Gwalbert reżyseria: Szyfman Arnold teatr: Teatr Polski, Moskwa
|
24 maja 1916 |
Bolesław Śmiały
Stanisław Wyspiański
postać: Przewodnik reżyseria: Osterwa Juliusz teatr: Teatr Polski, Moskwa
|
28 listopada 1918 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Hołysz reżyseria: Osterwa Juliusz teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
28 listopada 1918 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Maska reżyseria: Osterwa Juliusz teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
28 listopada 1918 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Stary aktor reżyseria: Osterwa Juliusz teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
21 grudnia 1918 |
Pani chorążyna
Krzywoszewski Stefan
postać: Ks.Piatoli reżyseria: Osterwa Juliusz teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
4 stycznia 1919 |
Gołębie serce
John Galsworthy
forma twórczości: role reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Mały (scena Teatru Polskiego), Warszawa
|
1 lutego 1919 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Dyndalski reżyseria: Zelwerowicz Aleksander teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
15 czerwca 1920 |
Mieszczanin szlachcicem
Molière
postać: Nauczyciel filozofii reżyseria: Łobojko Kazimierz teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
15 lipca 1920 |
Romantyczni
Edmond Rostand
postać: Paquinot reżyseria: Bolesławski Ryszard teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
5 października 1920 |
Miłosierdzie
Karol Hubert Rostworowski
postać: Kaznodzieja reżyseria: Bolesławski Ryszard teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
19 kwietnia 1921 |
Kupiec wenecki
William Shakespeare
postać: Stary Gobbo teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
19 listopada 1921 |
Noc listopadowa
Stanisław Wyspiański
postać: Łukasiński reżyseria: Zelwerowicz Aleksander teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
2 maja 1922 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Rozenkranc reżyseria: Szyfman Arnold teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
14 października 1922 |
Wesele Figara, czyli Szalony dzień
Pierre A. Beaumarchais
postać: Antonio reżyseria: Zelwerowicz Aleksander teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
1 lutego 1923 |
To, co najważniejsze
Nikołaj Jewreinow
postać: Emerytowany urzędnik reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
15 maja 1923 |
Wielki Don Juan
Leo Dietrichsteyn, Fred i Fanny Hatton
postać: Potter reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
3 października 1924 |
Wyzwolenie (akt pierwszy)
Stanisław Wyspiański
postać: Kaznodzieja reżyseria: Frenkiel Tadeusz teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
18 października 1924 |
Dożywocie
Aleksander Fredro
postać: Doktor Hugo reżyseria: Solski Ludwik teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
27 lutego 1925 |
Uciekła mi przepióreczka
Stefan Żeromski
postać: Radostowiec reżyseria: Osterwa Juliusz teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
8 maja 1925 |
Obiad czwartkowy
Ludwik Bernacki, Tadeusz Czapelski
forma twórczości: role reżyseria: Kamiński Kazimierz teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
9 października 1925 |
Hetman Stanisław Żółkiewski
Brończyk Kazimierz
postać: Sochacki reżyseria: Solski Ludwik teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
6 listopada 1925 |
Żeglarz
Szaniawski Jerzy
postać: Admirał reżyseria: Jaracz Stefan teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
27 stycznia 1926 |
Faust
Johann Wolfgang Goethe
postać: Czarownica reżyseria: Kamiński Kazimierz teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
19 marca 1926 |
Księżniczka żydowska
Wacław Grubiński
postać: Kapłan II reżyseria: Owerłło Paweł teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
18 czerwca 1926 |
Burza
William Shakespeare
postać: Trinculo reżyseria: Jaracz Stefan teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
25 lutego 1927 |
Szkoła żon
Moliere
forma twórczości: role reżyseria: Solski Ludwik teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
29 listopada 1927 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Żegota reżyseria: Zelwerowicz Aleksander teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
7 lutego 1928 |
Romans florencki
Stefan Kiedrzyński
postać: Matteo Girasole reżyseria: Węgrzyn Józef teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
9 marca 1928 |
Walka
Stefan Krzywoszewski
postać: Grzegorz reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
29 listopada 1928 |
Lelewel
Stanisław Wyspiański
postać: Druziewicz reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
23 sierpnia 1929 |
Wiosna Narodów (w Cichym Zakątku)
Adolf Nowaczyński
postać: Papa Louis reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
11 października 1929 |
Konfederaci barscy
Mickiewicz Adam
postać: Doktor reżyseria: Węgrzyn Józef teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|