7 października 1915 |
Tamten
Gabriela Zapolska
postać: Siemipudoff reżyseria: Śliwicki Józef teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|
12 maja 1920 |
Papierowy kochanek
Jerzy Szaniawski
postać: Elektrotechnik teatr: Teatr Reduta, Warszawa
|
12 maja 1920 |
Papierowy kochanek
Jerzy Szaniawski
postać: Stróż teatr: Teatr Reduta, Warszawa
|
16 października 1920 |
Fircyk w zalotach
Franciszek Zabłocki
postać: Pustak teatr: Teatr Reduta, Warszawa
|
26 listopada 1920 |
Pomsta
Władysław Orkan
postać: Kanty Palac reżyseria: Limanowski Mieczysław, Osterwa Juliusz teatr: Teatr Reduta, Warszawa
|
15 października 1921 |
Dzieje salonu
Kazimierz Wroczyński
postać: Józiek reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|
10 listopada 1921 |
Miasto
Stanisław Przybyszewski
forma twórczości: role reżyseria: Wysocka Stanisława teatr: Teatr Letni, Warszawa
|
16 lutego 1922 |
Kobieta bez przeszłości
Gustaw Beylin
forma twórczości: role reżyseria: Owerłło Paweł teatr: Teatr Letni, Warszawa
|
30 września 1922 |
Małżeństwo z musu
Molière
forma twórczości: role reżyseria: Solski Ludwik teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|
16 lutego 1924 |
Zbuntowana
Pierre Frondaie
forma twórczości: role reżyseria: Owerłło Paweł teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|
3 października 1924 |
Wyzwolenie (akt pierwszy)
Stanisław Wyspiański
postać: Robotnik I reżyseria: Frenkiel Tadeusz teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
15 listopada 1924 |
Don Juan Tenorio
Jose Zorilla
postać: Alquazil II reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
8 maja 1925 |
Obiad czwartkowy
Ludwik Bernacki, Tadeusz Czapelski
postać: Jacek Ogrodzki reżyseria: Kamiński Kazimierz teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
8 maja 1925 |
Panna na wydaniu
Adam Kazimierz Czartoryski
postać: Wydrwisz reżyseria: Owerłło Paweł teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
9 października 1925 |
Hetman Stanisław Żółkiewski
Kazimierz Brończyk
postać: Aleksander Kalinowski reżyseria: Solski Ludwik teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
6 listopada 1925 |
Żeglarz
Szaniawski Jerzy
postać: Kapelmistrz reżyseria: Jaracz Stefan teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
28 grudnia 1925 |
Polityka i miłość
Józef Rączkowski
postać: Wytrwał Jan reżyseria: Jaracz Stefan teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
17 grudnia 1926 |
Uśmiech losu
Perzyński Włodzimierz
postać: Kozłowski reżyseria: Trzciński Teofil teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
12 kwietnia 1927 |
Farys
Stanisław Miłaszewski
postać: Grześ reżyseria: Węgrzyn Józef teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
29 listopada 1927 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Gubernator reżyseria: Zelwerowicz Aleksander teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
29 listopada 1927 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Kapral reżyseria: Zelwerowicz Aleksander teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
9 marca 1928 |
Walka
Stefan Krzywoszewski
postać: Generał reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
15 grudnia 1928 |
Spoczynek dnia siódmego
Paul Claudel
postać: Demon reżyseria: Radulski Wacław teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
18 stycznia 1929 |
Adwokat i róże
Jerzy Szaniawski
postać: Jakub reżyseria: Zelwerowicz Aleksander teatr: Teatr Nowy, Warszawa
|
9 listopada 1929 |
Kres wędrówki
Robert Cedric Sherriff
postać: Ppor. Trotter reżyseria: Ordyński Ryszard teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
10 października 1930 |
Młody las
Jan Adolf Hertz
postać: Pietrzak reżyseria: Bednarczyk Antoni teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
21 stycznia 1931 |
Piękne Polki
Stanisław Miłaszewski
postać: Deresz reżyseria: Węgrzyn Józef teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
29 kwietnia 1931 |
Wesele Fonsia
Ryszard Ruszkowski
postać: Fedyczkowski reżyseria: Janusz Jan teatr: Teatr Letni, Warszawa
|
8 maja 1931 |
Przeprowadzka
Karol Hubert Rostworowski
postać: Ciepiel reżyseria: Solski Ludwik teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
3 czerwca 1931 |
Raz, dwa, trzy
Molnar Ferenc
postać: Sekretarz reżyseria: Zelwerowicz Aleksander teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
5 stycznia 1932 |
Miód kasztelański
Kraszewski Józef Ignacy
forma twórczości: role reżyseria: Janusz Jan teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
20 lutego 1932 |
Don Karlos
Friedrich Schiller
postać: Ojciec Domingo reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
21 czerwca 1932 |
Fanny
Pagnol Marcel
postać: Brun reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
28 listopada 1932 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Ojciec reżyseria: Solski Ludwik teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
29 września 1933 |
U mety
Karol Hubert Rostworowski
postać: Inspektor reżyseria: Solski Ludwik teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
13 grudnia 1933 |
Świętoszek
Molière
postać: Pan Zgoda reżyseria: Solski Ludwik teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
15 grudnia 1934 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Ksiądz reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
1 maja 1936 |
Adwokat i róże
Jerzy Szaniawski
postać: Jakub reżyseria: Zelwerowicz Aleksander teatr: Teatr Mały (scena Teatru Polskiego), Warszawa
|
8 września 1937 |
Miłość przy świecach
forma twórczości: role reżyseria: Trzciński Teofil teatr: Teatr Letni, Warszawa
|
31 marca 1938 |
Noc listopadowa
Stanisław Wyspiański
postać: Kuruta reżyseria: Węgierko Aleksander teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
3 grudnia 1938 |
Maskarada
Jarosław Iwaszkiewicz
postać: Kamerdyner reżyseria: Wierciński Edmund teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
10 lutego 1939 |
Obrona Ksantypy
Ludwik Hieronim Morstin
postać: Garncarz reżyseria: Wierciński Edmund teatr: Teatr Polski, Warszawa
|