17 lipca 1951 |
Szczęście Frania
Włodzimierz Perzyński
forma twórczości: dekoracje reżyseria: Pietraszkiewicz Danuta teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
22 września 1951 |
Zgubiony list
Ion Luca Caragiale
forma twórczości: asystent scenografa reżyseria: Borowski Karol, Chmielewski Tadeusz teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
15 marca 1952 |
Mirandolina
Goldoni Carlo
forma twórczości: asystent scenografa reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
30 września 1952 |
Igraszki trafu i miłości
Pierre de Marivaux
forma twórczości: scenografia reżyseria: Jabłonkówna Maria Leonia teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
18 października 1952 |
Zgubiony list
Caragiale Ion Luca
forma twórczości: asystent scenografa reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
12 września 1953 |
Świerszcz za kominem
Dickens Karol
forma twórczości: asystent scenografa reżyseria: Jabłonkówna Leonia teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
7 listopada 1953 |
Chirurg
Korniejczuk Aleksander
forma twórczości: scenografia reżyseria: Kubalski Tadeusz teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
17 listopada 1953 |
Chirurg
Aleksander Korniejczuk
forma twórczości: scenografia reżyseria: Kubalski Tadeusz teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
26 czerwca 1954 |
Zdarzenie
Chamiec Jadwiga
forma twórczości: scenografia reżyseria: Perzanowska Stanisława teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
17 maja 1955 |
Lokator
Czechow Antoni
forma twórczości: scenografia reżyseria: Wołyńczyk Mikołaj teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
17 maja 1955 |
Niedźwiedź
Czechow Antoni
forma twórczości: scenografia reżyseria: Pietraszkiewicz Danuta teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
17 maja 1955 |
Świeczka zgasła
Aleksander Fredro
forma twórczości: scenografia reżyseria: Pietraszkiewicz Danuta teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
18 czerwca 1955 |
Most
Szaniawski Jerzy
forma twórczości: scenografia reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
18 listopada 1956 |
Epoka tempa
Antoni Cwojdziński
forma twórczości: scenografia reżyseria: Pietraszkiewicz Danuta teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
19 stycznia 1957 |
Podróż po Warszawie
Schober Feliks
forma twórczości: współpraca scenograficzna (scenogr. Antoni Uniechowski) reżyseria: Broniewska Maryna teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
22 grudnia 1957 |
Śpiąca Królewna
Płonka-Fiszer Stanisław
forma twórczości: scenografia reżyseria: Śnieżko-Szafnaglowa Eugenia teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
5 stycznia 1958 |
Sprytna wdówka
Goldoni Carlo
forma twórczości: scenografia reżyseria: Kilkowska Barbara teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
20 marca 1958 |
Wujaszek Wania
Czechow Antoni
forma twórczości: scenografia reżyseria: Tobiasz Zdzisław teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
23 maja 1958 |
Achilles i panny
Artur Maria Swinarski
forma twórczości: scenografia reżyseria: Tobiasz Zdzisław teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
19 czerwca 1958 |
Samobójstwo doskonałe
Conty Jean Pierre
forma twórczości: scenografia reżyseria: Orsza Jan teatr: Teatry Dolnośląskie (Wałbrzych), Jelenia Góra-Wałbrzych
|
23 października 1958 |
Świerszcz za kominem
Dickens Karol
forma twórczości: scenografia reżyseria: Tobiasz Zdzisław teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
15 stycznia 1959 |
Śpiąca królewna
Stanisław Płonka-Fiszer
forma twórczości: scenografia reżyseria: Jaszkowski Stanisław teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
1 lutego 1959 |
Tramwaj zwany pożądaniem
Tennessee Williams
forma twórczości: scenografia reżyseria: Długosz Aleksander teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
11 kwietnia 1959 |
Ładna historia
Caillavet G.,Flers R.,Rey S.
forma twórczości: scenografia reżyseria: Czaykowska Irma teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
27 czerwca 1959 |
Wesele Figara
Beumarchais Pierre
forma twórczości: scenografia reżyseria: Długosz Aleksander teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
7 października 1959 |
Nasze kochane dziatki
Nicola Manzari
forma twórczości: scenografia reżyseria: Michalik Stanisław teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
22 stycznia 1960 |
Pierwszy dzień wolności
Leon Kruczkowski
forma twórczości: scenografia reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
29 stycznia 1960 |
Zabawy przyjemne i pożyteczne
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: scenografia reżyseria: Kaczanowski Zenon teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
31 marca 1960 |
Zielony Gil
Tirso Molina de
forma twórczości: scenografia reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
3 lipca 1960 |
Don Juan
Tadeusz Rittner
forma twórczości: scenografia reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
26 grudnia 1960 |
Tajemnica starej wierzby
Igor Sikirycki, Roman Sykała
forma twórczości: scenografia reżyseria: Śnieżko-Szafnaglowa Eugenia teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
18 marca 1961 |
Noc cudów
Gałczyński Konstanty Ildefons
forma twórczości: scenografia reżyseria: Bugajski Stanisław teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
6 kwietnia 1961 |
Panna Denisa
Henri Meilhac, Albert Milhaud
forma twórczości: scenografia reżyseria: Słotwiński Józef teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
10 czerwca 1961 |
Łowcy głów
Max Regnier
forma twórczości: scenografia reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
12 listopada 1961 |
Moralność pani Dulskiej
Gabriela Zapolska
forma twórczości: scenografia reżyseria: Poręba Bohdan teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
27 stycznia 1962 |
Poskromienie złośnicy
William Shakespeare
forma twórczości: scenografia reżyseria: d'Alphonse Maria teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
25 marca 1962 |
Ciężkie czasy
Michał Bałucki
forma twórczości: scenografia reżyseria: Milski Stanisław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
31 marca 1962 |
Goździki czy róże
Stanisław Edward Bury, Maria Starzyńska
forma twórczości: scenografia reżyseria: Waldenowa Stefania teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
6 czerwca 1962 |
Burzliwe życie Lejzorka Rojtszwańca
Ilja Erenburg
forma twórczości: scenografia reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
22 listopada 1962 |
Pan Damazy
Bliziński Józef
forma twórczości: scenografia reżyseria: Zieliński Przemysław teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
16 lutego 1963 |
Burza
Ju Ts`Ao
forma twórczości: dekoracje reżyseria: Korsan Noemi teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
27 kwietnia 1963 |
Dziewiąty sprawiedliwy
Jerzy Jurandot
forma twórczości: scenografia reżyseria: Meissner Krystyna teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
28 czerwca 1963 |
Nie jesteśmy aniołami
Feher Klara
forma twórczości: scenografia reżyseria: Pieńkiewicz Jowita teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
5 października 1963 |
Hamlet nie ma racji
Margit Gaspar
forma twórczości: scenografia reżyseria: Lachnitt Walerian teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
5 października 1963 |
Wierna rzeka
Stefan Żeromski
forma twórczości: scenografia reżyseria: Modrzewska Zofia teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
29 lutego 1964 |
Bracia
Zdzisław Wróbel
forma twórczości: kostiumy reżyseria: Wojdan Zygmunt teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
19 czerwca 1964 |
Mirandolina
Goldoni Carlo
forma twórczości: scenografia reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Gdańskiej, Gdynia
|
5 lipca 1964 |
Królowa przedmieścia
Krumłowski Konstanty
forma twórczości: scenografia reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
25 lipca 1964 |
Wiersze wam daję ...
Broniewski Władysław
forma twórczości: scenografia reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
7 listopada 1964 |
Bohaterowie są niepotrzebni?
Frank D. Gilroy
forma twórczości: scenografia reżyseria: Poręba Bohdan teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
29 listopada 1964 |
Kaput
Curzio Malaparte
forma twórczości: scenografia reżyseria: Tyszarska Krystyna teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
19 grudnia 1964 |
Moja droga do Polski
Kurowski Bohdan
forma twórczości: scenografia reżyseria: Tyszarska Krystyna teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
20 stycznia 1965 |
Osiem kobiet, czyli Morderca jest wśród nas
Robert Thomas
forma twórczości: dekoracje i kostiumy reżyseria: Szczęsna Maria teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
21 października 1965 |
Ktoś nowy
Domański Marek
forma twórczości: scenografia reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
11 marca 1966 |
Lekkomyślna siostra
Włodzimierz Perzyński
forma twórczości: scenografia reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Gdańskiej, Gdynia
|
17 marca 1966 |
Niespokojny step
Kurowski Bohdan
forma twórczości: scenografia reżyseria: Poręba Bohdan teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
13 października 1966 |
Pozytywka
Kaiser Georg
forma twórczości: scenografia reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
28 lipca 1967 |
Adwokat i róże
Jerzy Szaniawski
forma twórczości: scenografia reżyseria: Mak Zbigniew teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
28 października 1967 |
Osiem kobiet
Robert Thomas
forma twórczości: scenografia reżyseria: Mirczewski Janusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
18 listopada 1967 |
Gwałtu, co się dzieje!
Aleksander Fredro
forma twórczości: scenografia reżyseria: Aniszczenko Eugeniusz teatr: Teatr Ziemi Gdańskiej, Gdynia
|
29 grudnia 1967 |
A oni tylko słuchali
Bronisław Wiernik
forma twórczości: scenografia reżyseria: Czerniawski Józef teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
3 marca 1968 |
W czepku urodzona
Zdzisław Skowroński
forma twórczości: scenografia reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
29 czerwca 1968 |
Spisek Matyldy
Barnaś Kazimierz
forma twórczości: scenografia reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Gdańskiej, Gdynia
|
17 sierpnia 1968 |
Niezawodny system
Feydeau Georges
forma twórczości: scenografia reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
20 marca 1969 |
Ballady i romanse
Aleksander Maliszewski
forma twórczości: scenografia reżyseria: Łastawiecki Kazimierz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
17 czerwca 1969 |
Mąż i żona
Aleksander Fredro
forma twórczości: scenografia reżyseria: Boratyński Wojciech teatr: Teatr Ziemi Gdańskiej, Gdynia
|
23 października 1969 |
Całe życie
Jan de Hartog
forma twórczości: scenografia reżyseria: Ziemińska Jolanta teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
16 maja 1971 |
Żarty moich dni
Zdzisław Morawski
forma twórczości: scenografia reżyseria: Skołuda Celestyn teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
1 października 1971 |
Hipnoza
Antoni Cwojdziński
forma twórczości: scenografia reżyseria: Marso Jadwiga teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
26 listopada 1972 |
Paryżanka
Becque Henryk
forma twórczości: scenografia reżyseria: Czaykowska Irma teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
7 września 1973 |
Kartoteka
Tadeusz Różewicz
forma twórczości: scenografia reżyseria: Kozłowski Janusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
23 września 1973 |
Igraszki z diabłem
Jan Drda
forma twórczości: scenografia reżyseria: Ziemińska Jolanta teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
27 października 1973 |
Apetyt na czereśnie
Agnieszka Osiecka
forma twórczości: scenografia reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
13 lipca 1974 |
Dwa klony
Eugeniusz Szwarc
forma twórczości: scenografia reżyseria: Próchnicki Jerzy teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
19 października 1974 |
Mąż i żona
Aleksander Fredro
forma twórczości: scenografia reżyseria: Szczerski Marian teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
7 września 1975 |
Ania z Zielonego Wzgórza
Lucy Maud Montgomery
forma twórczości: scenografia reżyseria: Koper Andrzej teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
15 lutego 1977 |
Kordian. Sceny wybrane z komentarzem
Juliusz Słowacki
forma twórczości: scenografia reżyseria: Koper Andrzej teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|