10 maja 1970 |
Mistrz Pathelin
Anonim
postać: Mieszczanin reżyseria: Mirecki Wiesław teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
10 października 1970 |
Niewidzialna kochanka
Pedro Calderon de la Barca
postać: Rodrigo reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
5 grudnia 1970 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Diabeł reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
5 grudnia 1970 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Korydon reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
25 września 1971 |
Czapa
Janusz Krasiński
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Smożewski Ryszard teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
25 września 1971 |
Czapa
Janusz Krasiński
postać: Oleś reżyseria: Smożewski Ryszard teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
4 lutego 1972 |
Rewizor
Gogol Mikołaj
postać: Piotr Iwanowicz Bobczyński reżyseria: Korsan Noemi teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
22 kwietnia 1972 |
Czerwone pantofelki
Paul Kester
postać: Jemmo reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
27 sierpnia 1972 |
Pułapka na myszy
Christie Agatha
postać: Sierżant Trotter reżyseria: Wasiuczyński Jerzy teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
19 lutego 1973 |
Rzecz o Koperniku
Program składany/kabaretowy/rewiowy
postać: Retyk reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
4 marca 1973 |
Romeo i Julia
Shakespeare William
postać: Abraham reżyseria: Baniukiewicz Antoni teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
31 maja 1973 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Rozenkranc reżyseria: Pampiglione Giovanni teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
31 maja 1973 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Woltymand reżyseria: Pampiglione Giovanni teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
6 października 1973 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Hajduk i pachołek reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
21 grudnia 1973 |
Po górach, po chmurach
Bryll Ernest
postać: Żołnierz II reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
2 lutego 1974 |
Fircyk w zalotach
Franciszek Zabłocki
forma twórczości: role reżyseria: Kwinta Tadeusz teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
20 kwietnia 1974 |
Śmierć Gubernatora
Leon Kruczkowski
postać: Adiutant reżyseria: Kajzar Helmut teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
20 maja 1974 |
O Rumcajsie rozbójniku
Václav Čtvrtek, Saša Lichý
postać: Rumcajs reżyseria: Lic Aleksander teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
28 września 1974 |
Słodki ptak młodości
Tennessee Williams
postać: Mucha reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
26 października 1974 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Goniec II reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
21 grudnia 1974 |
Boy-mędrzec
Tadeusz Boy-Żeleński
forma twórczości: role reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
5 kwietnia 1975 |
Odnowiciel
Jesionowski Jerzy
postać: Marek reżyseria: Kwinta Krzysztof teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
21 lutego 1976 |
Narkomani
Iredyński Ireneusz
postać: Członek orkiestry reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
27 marca 1976 |
Jeszcze raz Elektra
Wiesław Gorecki
postać: Pierwszy Przyjemniaczek (Koryfeusz) reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
12 grudnia 1976 |
Królowa Śniegu
Eugeniusz Szwarc
postać: Królewicz reżyseria: Billiżanka Maria teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
12 grudnia 1976 |
Królowa Śniegu
Eugeniusz Szwarc
postać: Wiatr reżyseria: Billiżanka Maria teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
12 grudnia 1976 |
Królowa Śniegu
Eugeniusz Szwarc
postać: Zbój Szczypiorek reżyseria: Billiżanka Maria teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
5 stycznia 1977 |
Irydion
Zygmunt Krasiński
postać: Żołnierz I reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
31 marca 1977 |
Matka Joanna od Aniołów
Jarosław Iwaszkiewicz
postać: Kaziuk reżyseria: Nowak Leopold Rene teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
16 sierpnia 1977 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Wacław reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
25 września 1977 |
Panna Tutli-Putli
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Wyznawca działacza społecznego reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
21 stycznia 1978 |
Kram z piosenkami
Leon Schiller
postać: Wiktor reżyseria: Fijewska Barbara teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
21 stycznia 1978 |
Kram z piosenkami
Leon Schiller
forma twórczości: role reżyseria: Fijewska Barbara teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
10 października 1978 |
Śluby panieńskie, czyli Magnetyzm serca
Aleksander Fredro
postać: Gustaw reżyseria: Połoński Jerzy teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
10 lutego 1979 |
Radość z odzyskanego śmietnika
Juliusz Kaden-Bandrowski
postać: Poseł, Oficer, Podoficer reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
6 czerwca 1979 |
Tango
Sławomir Mrożek
postać: Kordian reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
21 grudnia 1979 |
Betleem polskie
Lucjan Rydel
postać: Góral reżyseria: Giżycki Henryk teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 grudnia 1979 |
Betleem polskie
Lucjan Rydel
postać: Jeden z chóru reżyseria: Giżycki Henryk teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
1 marca 1980 |
Indyk
Sławomir Mrożek
postać: Śpiący reżyseria: Sopoćko Jerzy teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
10 czerwca 1980 |
Romek i Julka
Tadeusz Kwiatkowski
postać: Student reżyseria: Güntner Jan teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
7 grudnia 1980 |
Mimika, czyli nauka sztuki scenicznej
Wojciech Bogusławski
postać: Aktor reżyseria: Strama Jacek teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
17 stycznia 1981 |
Krakowiacy i Górale
Wojciech Bogusławski, Jan Stefani
postać: Góral IV reżyseria: Giżycki Henryk teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
9 maja 1981 |
Ostatni zajazd na Litwie (Pan Tadeusz)
Adam Mickiewicz
postać: Asesor reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
9 maja 1981 |
Ostatni zajazd na Litwie (Pan Tadeusz)
Adam Mickiewicz
postać: Szlachcic reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
20 lutego 1982 |
O krasnoludkach i o sierotce Marysi
Maria Konopnicka
forma twórczości: role reżyseria: Kmieciński Marek teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
29 maja 1982 |
Nie-Boska komedia
Zygmunt Krasiński
forma twórczości: role reżyseria: Nurkowski Włodzimierz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
29 maja 1982 |
Nie-Boska komedia
Zygmunt Krasiński
postać: Rewolucjonista reżyseria: Nurkowski Włodzimierz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
29 maja 1982 |
Nie-Boska komedia
Zygmunt Krasiński
postać: Widmo reżyseria: Nurkowski Włodzimierz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
29 maja 1982 |
Nie-Boska komedia
Zygmunt Krasiński
postać: Lekarz reżyseria: Nurkowski Włodzimierz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
29 stycznia 1983 |
Szelmostwa Skapena
Molière
postać: Oktaw reżyseria: Kwinta Tadeusz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
26 marca 1983 |
Hiob
Karol Wojtyła - Jan Paweł II
postać: Elihu reżyseria: Malak Tadeusz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
28 maja 1983 |
Zemsta
Aleksander Fredro
forma twórczości: role reżyseria: Igar Stanisław teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
24 marca 1984 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Wariat reżyseria: Wilkoński Zbigniew teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
23 czerwca 1984 |
Tańcujące zbiegowisko
Tadeusz Kwinta
postać: Rudek reżyseria: Kwinta Tadeusz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
12 stycznia 1985 |
Czas nasturcji
Barbara Wachowicz
postać: Juhas I reżyseria: Głuszczak Bohdan, Ulewicz Wacław teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
12 stycznia 1985 |
Czas nasturcji
Barbara Wachowicz
postać: Szatanię II reżyseria: Głuszczak Bohdan, Ulewicz Wacław teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
29 marca 1985 |
Przygody Koziołka Matołka
Kornel Makuszyński, Marian Walentynowicz
forma twórczości: role reżyseria: Krygier Matylda teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 października 1985 |
Ucieczka
Michaił Bułhakow
postać: Sergiusz Gołubkow reżyseria: Giżycki Henryk teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
15 czerwca 1986 |
Odyseja
Homer
forma twórczości: role reżyseria: Stankovski Vojo teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
13 grudnia 1986 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Kupiec reżyseria: Grabowski Mikołaj teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
3 kwietnia 1987 |
Popas króla jegomości
Adam Grzymała-Siedlecki
postać: Błazen reżyseria: Krygier Matylda teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
11 grudnia 1987 |
...znienacka w plecy!
Aleksander Wołodin
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Krygier Matylda teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
11 grudnia 1987 |
...znienacka w plecy!
Aleksander Wołodin
postać: Nosaty reżyseria: Krygier Matylda teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 maja 1988 |
Dożywocie
Aleksander Fredro
postać: Filip reżyseria: Witkiewicz Kazimierz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
3 grudnia 1988 |
Krawcy szczęścia
Kwinta Tadeusz
postać: Minister Poczucia Humoru reżyseria: Kwinta Tadeusz teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
28 stycznia 1990 |
Burzliwe życie Lejzorka Rojtszwańca
Ilja Erenburg
postać: Abramczyk reżyseria: Ziętarski Wojciech teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
6 grudnia 1990 |
Księżniczka i ogrodnik
Kluczniok Alojzy
postać: Król reżyseria: Kozłow Jan teatr: Opera i Operetka, Kraków
|
8 maja 1991 |
Madame Sans-Gene
Stefan Kisielewski
postać: Jasmin reżyseria: Bator Zbigniew teatr: Opera i Operetka, Kraków
|
8 maja 1991 |
Madame Sans-Gene
Stefan Kisielewski
postać: Sąsiad reżyseria: Bator Zbigniew teatr: Opera i Operetka, Kraków
|
20 listopada 1991 |
Carmen
Bizet Georges
forma twórczości: role reżyseria: Chojnacka Hanna teatr: Opera i Operetka, Kraków
|
16 maja 1992 |
Hello, Dolly!
Jerry Herman
postać: Barnaba reżyseria: Jędrzejak Bogdan teatr: Opera i Operetka, Kraków
|
21 czerwca 1992 |
Sonata Belzebuba
Edward Bogusławski
postać: Babcia Julia reżyseria: Opalski Józef teatr: Opera i Operetka, Kraków
|
7 marca 1993 |
Opowieści Hoffmanna
Offenbach Jacques
forma twórczości: role reżyseria: Hussakowski Bogdan teatr: Opera i Operetka, Kraków
|
8 maja 1993 |
Wiktoria i jej huzar
Paul Ábrahám
postać: Miki reżyseria: Czosnowska Bogusława teatr: Opera i Operetka, Kraków
|
13 czerwca 1993 |
Skrzypek na dachu
Jerry Bock
postać: Mordka reżyseria: Weiss-Grzesiński Marek teatr: Opera i Operetka, Kraków
|
2 lipca 1994 |
Hrabina Marica
Emmerich Kálmán
postać: Peniżek reżyseria: Czosnowska Bogusława teatr: Opera i Operetka, Kraków
|
15 września 1996 |
Księżniczka czardasza
Kalman Emmerich
postać: Miska reżyseria: Szurmiej JaN teatr: Opera i Operetka, Kraków
|
12 października 1997 |
Don Giovanni
Mozart Wolfgang Amadeusz
forma twórczości: inspektor chóru reżyseria: Bradecki Tadeusz teatr: Opera i Operetka, Kraków
|
17 października 1998 |
Kraina uśmiechu
Franz Lehár
postać: Fu-Li reżyseria: Kustosik Daniel teatr: Opera i Operetka, Kraków
|
17 października 1998 |
Kraina uśmiechu
Franz Lehár
postać: Pi-Pi reżyseria: Kustosik Daniel teatr: Opera i Operetka, Kraków
|
4 października 1999 |
Czarodziejski flet
Wolfgang Amadeusz Mozart
postać: Narrator reżyseria: Hussakowski Bogdan teatr: Opera i Operetka, Kraków
|
6 listopada 1999 |
Wiktoria i jej huzar
Paul Ábrahám
postać: Miki reżyseria: Czosnowska Bogusława teatr: Opera i Operetka, Kraków
|
30 stycznia 2000 |
Cyganeria
Giacomo Puccini
postać: Kelner reżyseria: Heinicke Michael teatr: Opera i Operetka, Kraków
|
27 lutego 2000 |
Piotruś i wilk
Prokofiew Sergiusz
postać: Narrator reżyseria: Różycki Marek teatr: Opera i Operetka, Kraków
|
7 maja 2000 |
Kuzynek z Księżyca
Kunneke Edward
postać: Karol reżyseria: Czeski Zbigniew teatr: Opera i Operetka, Kraków
|
9 lutego 2002 |
Serduszko z lodu
Marian Lida
postać: Zbój Pietruszka, Lokaj reżyseria: Lida Marian teatr: Opera i Operetka, Kraków
|
27 kwietnia 2005 |
Och, Pinokio!
Fortin Victor
forma twórczości: role reżyseria: Wojtyszko Maciej teatr: Opera Krakowska, Kraków
|
27 marca 2006 |
Mozart b/o
Mozart Wolfgang Amadeusz wg
forma twórczości: role teatr: Opera Krakowska, Kraków
|
23 czerwca 2007 |
Ptasznik z Tyrolu
Zeller Karl
postać: Oberżysta, Lokaj reżyseria: Aigner Paweł teatr: Opera Krakowska, Kraków
|
5 listopada 2007 |
Loteria na mężów, czyli Narzeczony nr 69
Karol Szymanowski
postać: Jack reżyseria: Opalski Józef teatr: Opera Krakowska, Kraków
|
16 grudnia 2007 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Pachoł Heroda, Chłop reżyseria: Adamik Laco teatr: Opera Krakowska, Kraków
|
13 grudnia 2008 |
Diabły z Loudun
Krzysztof Penderecki
postać: Sędzia reżyseria: Adamik Laco teatr: Opera Krakowska, Kraków
|
6 lutego 2010 |
Śpiewam miłosny rym
.
postać: Maurycy reżyseria: Nurkowski Włodzimierz teatr: Opera Krakowska, Kraków
|
6 lutego 2010 |
Śpiewam miłosny rym
.
forma twórczości: role reżyseria: Nurkowski Włodzimierz teatr: Opera Krakowska, Kraków
|
19 czerwca 2010 |
Baron cygański
Johann II Strauss
postać: Pisarz reżyseria: Adamik Laco teatr: Opera Krakowska, Kraków
|
15 czerwca 2012 |
Wesele Figara
Wolfgang Amadeusz Mozart
forma twórczości: role reżyseria: Adamik Laco teatr: Opera Krakowska, Kraków
|