6 listopada 1948 |
Wyspa pokoju
Pietrow Eugeniusz
postać: Mrs. Jacobs reżyseria: Biegański Wiktor teatr: Teatry Dolnośląskie (Teatr Miasta Świdnicy), Świdnica
|
5 lutego 1949 |
Lato w Nohant
Jarosław Iwaszkiewicz
postać: George Sand reżyseria: Biegański Wiktor teatr: Teatry Dolnośląskie (Teatr Miasta Świdnicy), Świdnica
|
23 kwietnia 1949 |
Lekkomyślna siostra
Włodzimierz Perzyński
postać: Maria reżyseria: Biegański Wiktor teatr: Teatry Dolnośląskie (Teatr Miasta Świdnicy), Świdnica
|
15 kwietnia 1950 |
Pan Damazy
Bliziński Józef
postać: Tykalska reżyseria: Biegański Wiktor teatr: Państwowy Teatr, Świdnica
|
24 czerwca 1950 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Pani Soerensen reżyseria: Biegański Wiktor teatr: Państwowy Teatr, Świdnica
|
31 października 1950 |
Mieszczanie
Maksym Gorki
postać: Tatiana reżyseria: Żytecki Edward teatr: Państwowy Teatr, Świdnica
|
31 grudnia 1950 |
Las
Aleksander Ostrowski
postać: Raisa Gurmyska reżyseria: Makojnikowa Manuela teatr: Państwowy Teatr, Świdnica
|
3 maja 1952 |
Ożenek
Mikołaj Gogol
postać: Fiokła Iwanowna reżyseria: Poraska Joanna teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
14 listopada 1952 |
Pieją koguty
Józef Bałtuszis
postać: Anieliukie reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Państwowy Teatr, Gniezno
|
26 kwietnia 1953 |
Komedia omyłek
Shakespeare William
postać: Adryana reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Państwowy Teatr, Gniezno
|
18 czerwca 1953 |
Dzień na prowincji
Kazimierz Korcelli
postać: Katarzyna reżyseria: Bielecki Mieczysław teatr: Państwowy Teatr, Gniezno
|
10 października 1953 |
Niespokojna starość
Rachmanow Leonid
postać: Maria Lwowna reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
31 grudnia 1953 |
Klub kawalerów
Michał Bałucki
postać: Pelagia Dziurdziulińska reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
15 kwietnia 1954 |
Panna Maliczewska
Gabriela Zapolska
postać: Daumowa reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
31 grudnia 1954 |
Karpaccy górale
Józef Korzeniowski
postać: Marta reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
25 grudnia 1955 |
Klucz od przepaści
Krzysztof Gruszczyński
postać: Matka reżyseria: Strzelecki Czesław teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
10 listopada 1956 |
Wielka nagroda
Dymitr Czawadarow-Czełkasz
postać: Aneta Kopytowa reżyseria: D'Alphonse Maria teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
6 kwietnia 1957 |
Brat marnotrawny
Oscar Wilde
postać: Lady Bracknell reżyseria: D'Alphonse Maria teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
22 czerwca 1957 |
Zaproszenie do zamku
Jean Anouilh
postać: Matka Izabeli reżyseria: Walden Jerzy teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
27 września 1957 |
Fedra
Jean Racine
postać: Enona reżyseria: Ładosiówna Irena teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
10 lipca 1959 |
Trójgraniasty kapelusz
Bychowska Helena
postać: Gospodyni reżyseria: Karczewski Zdzisław teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
2 kwietnia 1960 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Berta reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra
|
4 czerwca 1960 |
Elektra
Sofokles
postać: Kobieta I reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra
|