Przedstawienia

Trwa wczytywanie

Igor Strawiński

Wieczór Strawińskiego

reżyseria
Konrad Swinarski
muzyka
Igor Strawiński
tekst
Igor Strawiński, Jean Cocteau
kierownictwo muzyczne
Antoni Wicherek
scenografia
Jan Kosiński
kierownictwo chóru
Józef Bok
dyrygent
Antoni Wicherek
asystent reżysera
Piotr Widlicki
asystent scenografa
Barbara Jankowska
przygotowanie chóru
Józef Bok Zofia Urbanyi-Świrska
reżyseria
Alfredo Rodrigues
muzyka
Igor Strawiński
choreografia
Alfredo Rodrigues
kierownictwo muzyczne
Mieczysław Nowakowski
scenografia
Andrzej Majewski
kierownik baletu
Walery Szajewski
dyrygent
Mieczysław Nowakowski
asystent pedagog
Edward Sobiszewski Wojciech Wiesiołłowski
asystent scenografa
Anna Zakrzewska
korepetytor baletu
Raisa Kuzniecowa
asystent choreografa
Witold Gruca
reżyseria
Alfredo Rodrigues
muzyka
Igor Strawiński
choreografia i inscenizacja
Alfredo Rodrigues
kierownictwo muzyczne
Bogusław Madey
scenografia
Andrzej Majewski
kierownik baletu
Walery Szajewski
dyrygent
Bogusław Madey
asystent pedagog
Edward Sobiszewski Wojciech Wiesiołłowski
asystent scenografa
Anna Zakrzewska
korepetytor baletu
Raisa Kuzniecowa
asystent choreografa
Witold Gruca
Obsada
Król Edyp
Edyp
Bogdan Paprocki
 
Kazimierz Pustelak
Jokasta
Krystyna Szostek-Radkowa
 
Krystyna Szczepańska
Kreon
Marek Dąbrowski
 
Andrzej Hiolski
 
Edmund Kossowski
 
Jerzy Kulesza
Teirezjasz
Bernard Ładysz
 
Edward Pawlak
 
Kazimierz Walter
Pasterz
Zdzisław Nikodem
 
Lesław Wacławik
Poseł
Włodzimierz Denysenko
 
Zdzisław Klimek
 
Jerzy Kulesza
Narrator
Aleksander Bardini
 
Ignacy Gogolewski
Orfeusz
Orfeusz
Stanisław Szymański
 
Feliks Malinowski
 
Janusz Smoliński
 
Wojciech Wiesiołłowski
Anioł śmierci
Wacław Gaworczyk
 
Witold Gruca
 
Janusz Smoliński
 
Gerard Wilk
Eurydyka
Bożena Kociołkowska
 
Lidia Kowcz
 
Barbara Włodarczyk
 
Oksana Kowalówna
 
Barbara Olkusznik
Bachantki
Mariquita Compe
 
Bożena Gadzińska
 
Hanna Zawadzka
 
Maria Kocik
 
Oksana Kowalówna
 
Lidia Skrzypkówna
 
Janina Galikowska
Przyjaciele Orfeusza
Danuta Dudkówna
 
Janina Galikowska
 
Barbara Gierałtowska
 
Barbara Leśniewska
 
Barbara Olkusznik
 
Helena Strzelbicka
 
Bożena Zielińska
  Przyjaciel Orfeusza
Jan Dąbrowski
 
Zdzisław Panoszewski
 
Zbigniew Polański
 
Wiesław Różecki
 
Janusz Sijka
 
Grzegorz Strzelczyk
 
Gerard Wilk
Furie
Marta Bochenek
 
Ryszarda Gozdowska
 
Brygida Jaworska
 
Krystyna Kabalewska
 
Jadwiga Kostrzemska
 
Olga Oleszkiewicz
 
Teresa Radowicka
 
Alicja Rosłońska
 
Krystyna Stankiewicz
 
Jolanta Wilkońska
 
Krystyna Zgórska
 
Krystyna Ziółkowska
 
Henryka Buczek
 
Maria Kocik
Piekło
Barbara Barska
 
Irena Basiukówna
 
Henryka Buczek
 
Krystyna Bukowska
 
Grażyna Dubielecka
 
Wiesława Latkowska
 
Irena Ładowska
 
Anna Nikodem
 
Olga Oleszkiewicz
 
Wiesława Olkiewicz
 
Hanna Szajewska
 
Danuta Szorcówna
 
Halina Witkowska
 
Marek Almert
 
Andrzej Czałkowski
 
Rajmund Dawidziuk
 
Benon Dymecki
 
Bogdan Kamiński
 
Ryszard Majka
 
Ludwik Małecki
 
Marek Pawlicki
 
Wiesław Różecki
 
Henryk Rutkowski
 
Zdzisław Sobczak
 
Ryszard Wiśniewski
 
Mieczysław Bagiński
 
Jeremi Kunicki
Święto Wiosny
Dziewczyna ofiarna
Elżbieta Jaroń
 
Barbara Włodarczyk
 
Mariquita Compe
Przewodzący Grupy Białej
Elżbieta Jaroń
 
Mariquita Compe
 
Barbara Włodarczyk
  Przewodzący Grupy Białej
Ryszard Krawucki
 
Janusz Smoliński
Dziewczęta
Mariquita Compe
 
Irena Basiukówna
 
Danuta Dudkówna
 
Janina Galikowska
 
Barbara Gierałtowska
 
Barbara Leśniewska
 
Barbara Olkusznik
 
Helena Strzelbicka
 
Barbara Zielińska
Chłopcy
Wacław Gaworczyk
 
Andrzej Ludwicki
 
Janusz Smoliński
 
Jan Dąbrowski
 
Zbigniew Polański
 
Janusz Sijka
 
Jeremi Kunicki
 
Gerard Wilk
 
Ryszard Wiśniewski
Przewodzący Grupy Czarnej
Bożena Kociołkowska
 
Hanna Zawadzka
  Przewodzący Grupy Czarnej
Feliks Malinowski
 
Zygmunt Sidło
Dziewczęta
Barbara Barska
 
Henryka Buczek
 
Ryszarda Gozdowska
 
Jadwiga Kostrzemska
 
Wiesława Latkowska
 
Anna Nikodem
 
Wiesława Olkiewicz
 
Teresa Radowicka
 
Alicja Rosłońska
 
Krystyna Stankiewicz
 
Danuta Szorcówna
 
Jolanta Wilkońska
Chłopcy
Marek Almert
 
Ryszard Majka
 
Zdzisław Panoszewski
 
Marek Pawlicki
 
Wiesław Różecki
 
Henryk Rutkowski
 
Zdzisław Sobczak
 
Grzegorz Strzelczyk
Przewodzący Grupy Czerwonej
Bożena Gadzińska
 
Oksana Kowalówna
 
Maria Surowiak
  Przewodzący Grupy Czerwonej
Zbigniew Juchnowski
 
Roman Kerson
Dziewczęta
Marta Bochenek
 
Grażyna Dubielecka
 
Brygida Jaworska
 
Krystyna Kabalewska
 
Maria Kocik
 
Olga Oleszkiewicz
 
Maria Surowiak
 
Alicja Rosłońska
 
Halina Witkowska
 
Krystyna Zgórska
 
Barbara Zielińska
 
Krystyna Ziółkowska
Chłopcy
Mieczysław Bagiński
 
Andrzej Czałkowski
 
Rajmund Dawidziuk
 
Benon Dymecki
 
Bogdan Kamiński
 
Czesław Mette
 
Edward Tymiński
 
Gerard Wilk
 
Ryszard Wiśniewski
Stare kobiety
Marta Bokota
 
Krystyna Bukowska
 
Irena Ładowska
 
Olga Oleszkiewicz
 
Hanna Szajewska
 
Danuta Szorcówna
Starzec
Ludwik Małecki
 
Marek Pawlicki

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji