Przedstawienia

Trwa wczytywanie

Igor Strawiński

Święto Wiosny

utwór
Święto Wiosny (Igor Strawiński)
miejsce premiery
Teatr Wielki, Warszawa
data premiery
31 marca 1962
uwagi
Grane z "Synem marnotrawnym" Claude`a Debussy i "Judith" Arthura Honeggera.
reżyseria
Alfredo Rodrigues
choreografia i inscenizacja
Alfredo Rodrigues
kierownictwo muzyczne
Henryk Czyż
dekoracje i kostiumy
Andrzej Majewski
kierownictwo chóru
Roman Kuklewicz
dyrygent
Henryk Czyż
asystent dyrygenta
Mieczysław Nowakowski
asystent reżysera
Piotr Widlicki
asystent choreografa
Miła Kołpikówna
przygotowanie solistów
Zofia Lazarewicz Anna Skowrońska
korepetytor baletu
Tadeusz Błachnio Jerzy Smoczyński Andrzej Płatek
Obsada
Dziewczyna Ofiarna
Elżbieta Jaroń
 
Barbara Włodarczyk
Przewodzący Grupy Białej
Elżbieta Jaroń
  Przewodzący Grupy Białej
Ryszard Krawucki
  Przewodząca Grupy Białej
Barbara Włodarczyk
  Przewodzący Grupy Białej
Roman Kerson
Dziewczęta
Mariquita Compe
 
Barbara Gierałtowska
 
Krystyna Mazurówna
 
Barbara Olkusznik
 
Alicja Podkowińska
 
Bożena Zielińska
 
Barbara Barska
 
Irena Basiukówna
 
Hanna Szajewska
Chłopcy
Jan Dąbrowski
 
Wacław Gaworczyk
 
Andrzej Ludwicki
 
Zbigniew Polański
 
Janusz Smoliński
 
Jerzy Wesołowski
 
Józef Kunicki
 
Czesław Mette
Przewodzący Grupy Czarnej
Bożena Kociołkowska
  Przewodzący Grupy Czarnej
Zygmunt Sidło
  Przewodząca Grupy Czarnej
Bożena Gadzińska
  Przewodzący Grupy Czarnej
Feliks Malinowski
Dziewczęta
Krystyna Janowska
 
Wiesława Latkowska
 
Barbara Mazurówna
 
Barbara Piekarska
 
Elżbieta Spratek
 
Krystyna Stankiewicz
 
Jolanta Wilkońska
 
Hanna Wopińska
 
Ryszarda Gozdowska
 
Jadwiga Kostrzemska
 
Wiesława Olkiewicz
Chłopcy
Marek Almert
 
Kazimierz Knol
 
Ryszard Majka
 
Zdzisław Panoszewski
 
Henryk Rutkowski
 
Zdzisław Sobczak
 
Grzegorz Strzelczyk
Przewodzący Grupy Czerwonej
Hanna Tarnawska
  Przewodzący Grupy Czerwonej
Zbigniew Juchnowski
  Przewodząca Grupy Czerwonej
Izabella Owocówna
  Przewodzący Grupy Czerwonej
Roman Kerson
Dziewczęta
Marta Bochenek
 
Maria Kocik
 
Bożena Mirkowicz
 
Irena Mrówczyńska
 
Halina Witkowska
 
Maria Wolczyńska
 
Barbara Zielińska
 
Krystyna Zgórska
 
Krystyna Kabalewska
 
Barbara Leśniewska
 
Danuta Szorcówna
Chłopcy
Mieczysław Bagiński
 
Rajmund Dawidziuk
 
Benon Dymecki
 
Bogdan Kamiński
 
Jan Mazur
 
Zbigniew Nowocień
 
Tadeusz Podczaski
 
Bogusław Wolczyński
Stare kobiety
Krystyna Bukowska
 
Irena Ładowska
 
Teresa Nikodem
 
Olga Oleszkiewicz
 
Marta Bokota
 
Danuta Szorcówna
Starzec
Ludwik Małecki
 
Marek Pawlicki

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji