Przedstawienia

Trwa wczytywanie

Anonim

Uciechy staropolskie lepsze i pożyteczniejsze aniżeli z Bacchusem i Wenerą

utwór
Uciechy staropolskie ( Anonim)
miejsce premiery
Teatr Muzyczny, Gdynia
data premiery
17 kwietnia 1982
reżyseria
Kazimierz Łastawiecki
opracowanie dramaturgiczne tekstu
Kazimierz Dejmek
muzyka
Wacław z Szamotuł, Cyprian Bazylik, Mikołaj Gomółka i anonimy z XVI i XVII w.
opracowanie muzyczne
Jerzy Dobrzański
scenografia
Marian Kołodziej
kierownictwo muzyczne
Henryk Czyżewski
choreografia
Wanda Szczuka
asystent reżysera
Krzysztof Stasierowski
asystent choreografa
Barbara Pituch
dyrygent
Henryk Czyżewski
Obsada
Część pierwsza
Ojciec, Nauczyciel, Uczeń...
Ojciec
Jan Wodzyński
Nauczyciel
Józef Korzeniowski
Uczeń
Krzysztof Presz
Kupiec ze Śmiercią
Kupiec
Maciej Dunal
Śmierć
Tadeusz Kruszyński
Diabeł
Dorota Lulka
Sejm piekielny
Lucyper
Jan Wodzyński
Lewiatan
Andrzej Popiel
Cerberus
Krzysztof Stasierowski
Klekot
Zdzisław Latoszewski
Rogalec
Daniel Saulski
Asmodeusz
Józef Korzeniowski
 
Zdzisław Tygielski
Krotofila szewcka
Szewc
Józef Korzeniowski
 
Zdzisław Tygielski
Szewcowa
Zofia Świeboda
 
Bożena Zawiślak
Jandras
Waldemar Czyszak
Kucharka
Zdzisława Specht
Część druga
Cnotka i dziadkowie
Cnotka
Krzysztof Presz
Jan
Krzysztof Stasierowski
Marek
Jerzy Jeszke
Wojtal
Tadeusz Kruszyński
Drabant, pan, chłop, dziewczyn dwie i wdowiec
Pan
Andrzej Popiel
Chłop
Józef Korzeniowski
Słudzy
Jerzy Jeszke
 
Tadeusz Kruszyński
Wdowiec
Daniel Saulski
Baśka
Dorota Lulka
Kaśka
Ewa Gierlińska
Nędza z Biedą z Polski idą
Nędza
Zdzisław Tygielski
Bidy
Zofia Świeboda
 
Bożena Zawiślak
Dziadek
Waldemar Czyszak
Szlachcice
Andrzej Popiel
 
Krzysztof Stasierowski
Sas
Józef Warecki
Krotofila piekarska
Piekarz
Jan Wodzyński
Kat
Maciej Dunal
Piekarze
Zdzisław Latoszewski
 
Andrzej Popiel
 
Krzysztof Stasierowski
Śmierć
Daniel Saulski
Zapowiadacz
Katarzyna Stockinger
Panny
Krystyna Akseńczuk
 
Barbara Babilińska
 
Maria Czarnul
 
Ewa Dorawa
 
Grażyna Drejska
 
Barbara Furman
 
Jadwiga Igiel
 
Krystyna Jurska
 
Ewa Kamińska
 
Grażyna Lamparska
 
Adriana Miętka
 
Amelia Raulin
 
Jadwiga Sadlik
 
Ewa Szewczyk
 
Jolanta Tadla
 
Stanisława Urban
 
Zofia Wiaderek
 
Maria Więckowska
Młodzieńcy
Janusz Czarnul
 
Cezary Graj
 
Sławomir Kurzepa
 
Zdzisław Dębowski
 
Wiesław Majczuk
 
Jacek Mełnicki
 
Leszek Mróz
 
Józef Okoń
 
Sebastian Orzechowski
 
Piotr Siciński
 
Józef Synowiec
 
Andrzej Śledź
 
Jan Tomaszewicz
 
Jarosław Truszczyński
 
Bogusław Wiśniewski
 
Mariusz Wojtas
 
Tadeusz Woszczyński
 
Włodzimierz Zach

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji