Artykuły

Lublin. "Kaczo" w Muzycznym

Już wkrótce będzie można okazję zobaczyć "Kaczo", komedię Bogusława Schaeffera. Spektakl stanowi wielki powrót na scenę znakomitego aktora Włodzimierza Matuszaka, a jednocześnie jubileusz 35-lecia jego pracy artystycznej "Kaczo" który zostanie wystawiony 21 listopada w Teatrze Muzycznym w Lublinie.

Aktor ma na koncie liczne role teatralne i filmowe (m. in. u Agnieszki Holland i Patryka Vegi). Szerszej publiczności jest znany dzięki roli proboszcza Antoniego Wojtowicza z serialu "Plebania". Sztuka miała premierę 10 września bieżącego roku w warszawskim Teatrze Kamienica.

W listopadzie aktor będzie gościł w Lublinie, co ma dla niego szczególne znaczenie, gdyż z tym miastem związany był w przeszłości pracując w Teatrze im. Juliusza Osterwy.

"Kaczo" to intrygująca komedia o życiu, teatrze i aktorach, w której następuje zderzenie doświadczeń wielkiego artysty z dążeniem do sławy nowego pokolenia aktorów, rozpoczynających swą karierę zawodową. Bogusław Schaeffer to jeden z najciekawszych współczesnych artystów i niezwykle ważna postać polskiej kultury. Jest prekursorem wprowadzenia na scenę techniki collage'u, której świetnym przykładem jest "Kaczo". Autor swobodnie żongluje różnorodnymi konwencjami, łączy i przeplata muzykę i tekst, filozoficzne monologi oraz scenki opisujące przyziemne perypetie bohaterów.

W spektaklu nie zabraknie fantazji, swobody, dowcipu i niespodzianek, gdyż jak stwierdził sam autor sztuki: "Chcę, by widz w teatrze śnił, a nie żeby sprawdzał czy wszystko jest na miejscu. Piszę sztuki dla marzycieli, nie dla kontrolerów".

Na scenie obok Włodzimierza Matuszaka występują popularni aktorzy: Karolina Nolbrzak, która wyreżyserowała spektakl, oraz Robert Wabich. Całość wypełnią utwory muzyczne wykonywane przez aktorów, autorstwa uznanego muzyka młodego pokolenia, Filipa Kuncewicza, (m.in. "Wojna polsko - ruska", "Manna", "Who's the boss", "Szpilki na Giewoncie", polska edycja "Mam Talent").

***

21 listopada, godzina 17.00 i 19.30

Teatr Muzyczny w Lublinie,

ul. M.C. Skłodowskiej 5

Bilety w cenach:

Miejsca I - 55 zł

Miejsca (loże i dostawki) II - 45

Bilety można zamawiać w kasie Teatru Muzycznego lub przez Internet (www.ticketonline.com)

Kontakt:

Tomasz Honig

tel. 0 - 518 - 522 - 581

e-mail: tomaszhonig@wp.pl

Anna Sułek

Tel. 0 - 601 - 379 - 276

e-mail: anna.sulek@gmail.com

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji