Artykuły

Warszawa. Scena czytana na mWST

Od wtorku zapraszamy nieco starszych widzów małych Warszawskich Spotkań Teatralnych na czytania nowej dramaturgii przygotowane we współpracy z poznańskim Centrum Sztuki Dziecka. Na scenie pojawią się m.in. Anna Seniuk, Wiktor Zborowski i Wojciech Solarz.

Czytania najnowszych dramatów dla młodzieży ("Derby" Piotra Bulaka, "Pacamambo" Wajdi Mouawanda, "Szczurzysyn - jeden akt o nienawiści" Roberta Jarosza) reżyserowane przez Waldemara Raźniaka. Po każdym z nich odbędą się dyskusje na temat oczekiwań młodych ludzi wobec teatru oraz problemów poruszanych w prezentowanych dramatach. Cykl przygotowany przez poznańskie Centrum Sztuki Dziecka specjalnie dla mWST.

Po czytaniach zapraszamy na spotkania i rozmowy na temat tekstów z autorami, reżyserem i aktorami, które poprowadzi Alicja Morawska-Rubczak.

W ich trakcie do kupienia będą zeszyty "Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży" (w tym premierowy 31. numer) oraz inne publikacje Centrum Sztuki Dziecka z Poznania.

Partnerem projektu jest Centrum Sztuki Dziecka z Poznania.

12.04 godz. 17.00 | "Derby" Piotra Bulaka

czytają:Wojciech Solarz, Grzegorz Kwiecień, Paweł Ciołkosz, Mateusz Rusin

Mecze, ustawki i imprezy. Ostry, kontrowersyjny tekst Piotra Bulaka, w którym kibolski język nienawiści tylko pozornie nie niesie ze sobą żadnych komunikatów. W rzeczywistości kryje w sobie polskie bolączki i kompleksy. Dramat jest dobrym punktem wyjścia do rozmowy o niemożności porozumienia się, ale skłania też do refleksji nad mitami narodowymi i stereotypami.

Tekst otrzymał nagrodę specjalną jury w roku 2007 w Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

rekomendowany wiek odbiorców: 16-18 lat

13.04 godz. 17.00 | "Pacamambo" Wajdi Mouawanda

czytają:Wiktor Zborowski, Anna Seniuk, Weronika Nockowska, Karol Pocheć

Kanadyjski pisarz libańskiego pochodzenia opisuje w swoim tekście niezwykłą więź pomiędzy wnuczką i jej babcią. Realną historię życia i śmierci wypełnia magia doświadczania tego, co nie mieści się w ludzkim umyśle. Pełna ciepła opowieść o trudnych sprawach dotykających każdego z nas, pokazuje, że często to, czego nie rozumiemy, posiada ukryty głęboko sens.

Tekst opublikowany w 31. zeszycie "Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży".

rekomendowany wiek odbiorców: 14-18 lat

14.04 godz. 17.00 | "Szczurzysyn - jeden akt o nienawiści" Roberta Jarosza

czytają:Michał Breitenwald, Wiktoria Gorodeckaja, Agnieszka Wilkosz oraz studenci III roku AT:Kacper Matula, Adam Serowaniec

Czy możliwa jest nienawiść w czystej postaci? Robert Jarosz w poetycki, uciekający od dosłowności sposób, dotyka problemów inności, wykluczenia, niezrozumienia. Skłania do stawiania hipotez, co stałoby się ze światem i człowiekiem, gdyby to nienawiść była motorem wszystkich działań.

Tekst otrzymał nagrodę specjalną jury w roku 2010 w Konkursie Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Został opublikowany w 30. zeszycie "Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży".

rekomendowany wiek odbiorców: 14-18 lat

SCENA CZYTANA | 12.04 godz. 17.00 | 13.04 godz. 17.00 | 14.04 godz. 17.00 | Instytut Teatralny

czas trwania: 1 h 30 min. | od 14 do 18 lat

zapisy: mwst@instytut-teatralny.pl z dopiskiem "scena"

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji