Artykuły

Łomża. "Pinokio" jedzie do Niemiec

22 września Teatr Lalki i Aktora w Łomży ze spektaklem "Pinokio" wyjeżdża na IV Wschodnioeuropejski Festiwal Teatrów Lalek i Przedmiotu we Frankfurcie nad Odrą.

18 września 2011 odbyła się premiera spektaklu "Pinokio" (na zdjęciu) na podstawie Carlo Collodiego w reżyserii Jarosława Antoniuka. Autorem scenografii jest Eva Farkasova, zaś muzykę skomponował Bogdan Szczepański. W spektaklu występuje sześcioro łomżyńskich aktorów: Beata Antoniuk, Eliza Mieleszkiewicz, Marcin Dąbrowski, Marek Janik, Tomasz Rynkowski oraz Krzysztof Zemło.

22 września zespół właśnie z tym spektaklem wyjeżdża na IV Wschodnioeuropejski Festiwal Teatrów Lalek i Przedmiotu we Frankfurcie nad Odrą na zaproszenie Theater des Lachens. Dyrektor niemieckiego teatru poznał dokonania Teatru Lalki i Aktora w Łomży podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka, w którym uczestniczył już dwukrotnie. W Festiwalu weźmie udział jedenaście teatrów z pięciu krajów. "Pinokio" zostanie zaprezentowany w Niemczech 25 września 2011 r. o godzinie 10.00.

Mamy nadzieję, że nasz najnowszy spektakl spodoba się niemieckiej publiczności, a także spotka się z uznaniem gości i obserwatorów, co być może zaowocuje kolejnymi zaproszeniami łomżyńskiego teatru na festiwale międzynarodowe.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji