Artykuły

Warszawa. Promocja bajek Omara Sangare

Dziś, 30 czerwca o g. 18 w Księgarni Literackiej na Rynku Starego Miasta 22/24 odbędzie sie wieczór z wakacyjnego cyklu spotkań literackich "Książka na lato". Wieczór poświęcony "Bajkom dla czarnej owcy" Omara Sangare poprowadzi Renata Ebert, fragmenty książki przeczyta autor.

"Bajki dla czarnej owcy", druga, po "Bajkach dla starego konia", książka Omara Sangare, składa się z opowiadań skierowanych do czytelnika ceniącego tematy poważne podane w lekkim, nowatorskim i humorystycznym stylu. Bohaterami opowiadań są postaci uwikłane w nierzeczywisty splot zdarzeń, które skłaniają do refleksji nad życiem codziennym i jego bogactwem.

OMAR SANGARE ukończył Akademię Teatralną w Warszawie. Studiował pod okiem m.in. Tadeusza Łomnickiego i Andrzeja Wajdy. Zaproszony przez British American Drama Academy współpracował z Jeremy Ironsem i Derkiem Jacobi w Balliol College w Oxfordzie. Od wielu lat z sukcesem realizuje swoje artystyczne zamierzenia. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Za swój autorski monodram, Recenzent Naprawdę Teatralny, otrzymał tytuł Najlepszego Aktora na Festiwalu Teatrów Niezależnych w Nowym Jorku. Ma na swoim koncie: dwa zbiory poezji Krajobraz Duszy i Postscriptum, zbiór opowiadań Bajki dla Starego Konia, muzyczny cd-album On, publikacje felietonów, a także scenariusze teatralne, telewizyjne i filmowe oraz najnowszą książkę, Bajki dla Czarnej Owcy.

Na scenie grał m.in.: Horacja w Hamlecie, Paula w Szóstym stopniu oddalenia Guarea, Abada w Que West Koltesa. Niedawno grał Tartuffa oraz Frankensteina w amerykańskich produkcjach teatralnych w Kalifornii. W Teatrze Telewizji wystąpił w sztuce, Akwizytorom dziękujemy, w reż. Ryszarda Bugajskiego. Zagrał w filmach: Smacznego telewizorku Trzaski, Jim Łukaszewicza, Tato Ślesickiego i innych. Podczas Festiwalu Teatralnego w Edynburgu, prowadził Master Class dla przedstawicieli Młodzieżowego Parlamentu Europy. Współpracujące m.in. z prestiżowym Westmont College w Kalifornii jako profesor sztuk teatralnych.

W 1999 roku wyreżyserował dla Telewizji Polskiej swój autorski program Język dla zaawansowanych. W tym samym roku wyreżyserował w Red Room Theater na Manhattanie własną sztukę Julia. Zagrała w niej amerykańska aktorka Deborah Latz. W 2001 roku zagrał w realizacji swojego scenariusza do filmu Pokój na Czarno dla Telewizji Polsat. Rok później zagrał tytułową role w nowojorskiej produkcji teatralnej Othella, wyróżnionej przez Newsday i New York Times.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji