Artykuły

Wrocław. Dance [R]evolution Festival w Imparcie

8 września o godz. 20.30 w ramach Dance [R]evolution Festival obejrzeć będzie można "Strefę zagrożenia" Anny Steller i Krzysztofa Dziemaszkiewicza z trójmiejskiego Teatru Patrz Mi na Usta.

Dance [R]Evolution Festival to 2 dni intensywnego obcowania z tańcem, w każdym jego aspekcie - spektakle, warsztaty, dyskursy. W ramach festiwalu tancerze - zarówno dzieci jak i dorośli, amatorzy i profesjonaliści zaprezentują 10 spektakli tanecznych.

Odbędą się ponadto warsztaty taneczne dla uczestników z takich technik tańca jak: modern, hip hop, funky, jazz. Przeprowadzane zostaną panele teoretyczne i dyskusyjne dotyczące zagadnień reżyserii, tworzenia form scenicznych, obecności tancerza na scenie, a także dotyczące istotnych spraw amatorskiego ruchu tanecznego na Dolnym Śląsku.

DRF, poza rozwijaniem zainteresowania młodych tancerzy sztuką tańca, wykształceniem w nich wrażliwości estetycznej i artystycznej, ma na celu umożliwienie im prezentacji swojej twórczości w profesjonalnych warunkach oraz poddanie jej ocenie tanecznym autorytetom. W jury Dance [R]Evolution Festival zasiądą znani nie tylko w Polsce, ale i na świecie cenieni tancerze i pedagodzy tańca: Sylwia Hefczyńska-Lewandowska [Bytom] - tancerka zawodowa Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu, wykładowca PWST na Wydziale Teatru Tańca, choreograf polskich i zagranicznych spektakli tańca współczesnego, Maciej Florek [Gdańsk] - tancerz, choreograf, dyplomowany instruktor rekreacji ruchowej, uczestnik wielu europejskich projektów i warsztatów tanecznych sztuki przedstawieniowej i teatru, członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Tańca Współczesnego (PSTW), oraz Alassane Watt - tancerz, choreograf. Występował m.in. w Ballets Noirs De Paris, Loews Monte-Carlo, Moulin Rouge, Balet Paris Montmartre, Black Machine Tournee Mondiale.

Głównym organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie ARTEO, młoda, ale prężnie działająca organizacja pozarządowa, której projekty i rozmaite wydarzenia mają na celu rozwój i promocję tańca we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Stowarzyszenie ma na swoim koncie organizację wielu festiwalów tańca oraz konkursów artystycznych m.in. Freestyle Arena, Ogólnopolskie Zimowe Spotkania Taneczne, DRF - I edycja, konkurs Moja Pasja i Be Creative.

Realizacja projektu ma na celu stworzenie cyklicznego festiwalu będącego taneczną wizytówką Wrocławia i Dolnego Śląska, która na stałe wpisze się w kalendarz imprez kulturalnych. Projekt w ramach Laboratorium Ruchu ESK 2016, wpisuje się w potrzebę wydobycia potencjału kulturalno-artystycznego, tkwiącego w dziedzictwie kulturalnym i aktualnym życiu artystycznym Dolnego Śląska.

Współorganizatorem festiwalu jest Biuro Festiwalowe Impart 2016, Instytut Muzyki i Tańca. Wydarzenie odbywa się w ramach Laboratorium Ruchu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji