Artykuły

Chorzów. Nowa premiera duetu Strzępka/Demirski w Rozrywce

W Teatrze Rozrywki trwają próby grudniowej premiery "Bierzcie i jedzcie". Tekst Pawła Demirskiego wyreżyseruje Monika Strzępka. Ostatnia produkcja duetu "Położnice szpitala św. Zofii" spotkała się z gorącym przyjęciem krytyki i publiczności.

Wszyscy się odchudzamy. Wszyscy nieustannie badamy poziom cholesterolu, cukru i hormonów, jemy suplementy witaminowo-mineralne i wciąż czytamy o nowych, rewelacyjnych metodach utrzymania dobrego zdrowia do późnej starości. Jak w piosence ze studenckich czasów: "ludzie dbają o siebie, ludzie dbają o siebie, ludzie dbają o siebie stale (...) A tu lata mijają, a ci ludzie wciąż dbają, góry, kury, mikstury, et cetera. Lecz rzecz dziwna tym niemniej, choć to nie brzmi przyjemnie, coraz gdzieś jakiś człowiek umiera". Bierzemy więc lekarstwa, stosujemy diety i tylko czasami zaświta nam myśl, że to chyba jakiś spisek farmaceutów i nieuczciwych producentów żywności, bo bez tych tabletek, pigułek i proszków w ogóle nie da się dzisiaj żyć!

I o tym właśnie będzie najnowszy spektakl muzyczny Pawła Demirskiego. O tym niepokoju, skąd wiemy pewne rzeczy. Skąd wiadomo, jakie ciśnienie jest prawidłowe, ile magnezu czy żelaza mamy mieć w sobie? Czy ktoś widział witaminę? Kto ustalił, ile i jakie mamy brać? Czy na pewno powinniśmy odżywiać się zgodnie z tzw. "piramidą"? Która dieta naprawdę nam służy?

Duet Demirski-Strzępka przyzwyczaił już widzów do niekonwencjonalnego traktowania teatru, do poruszania tematów kontrowersyjnych, do zaskakiwania, a czasem i szokowania. Tym razem spodziewamy się jednak czegoś absolutnie wyjątkowego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji