Artykuły

Warszawa. DK Śródmieście zaprasza

Spektakl w języku hiszpańskim z polskimi napisami, poranek familijny z Teatrem Domowym Chmielna 6 i spotkanie z Andrzejem Grabowskim - to propozycje Domu Kultury Śródmieście na przyszły weekend.

25 stycznia 2014, sobota, 19.00, wejściówki, Scena na Smolnej 9

"INFORMATYK Z SALAMANKI"/"EL INFORMÁTICO DE SALAMANCA"

spektakl teatralny w języku hiszpańskim z polskimi napisami

adaptacja tekstu i reż.: Ricardo Zarco Maldonado, wyst.: Ewa Angrocka, Nicholas Furnival, Monika Jarecka, Maciek Kowal, Piotr Sobczak, Justyna Wolańska, Anna Wolf

Sztuka została zrealizowana przez studentów hiszpańskiej szkoły językowej Sin Fronteras - sześciu Polaków i jednego Anglika. Jest to spektakl teatralny w języku hiszpańskim z polskimi napisami, opowiadający o Marii, która po wyjeździe w podróż Javiera, zostaje sama w domu. Przez dom przewinie się wiele różnorodnych postaci. A finał tej komedii na pewno będzie zaskakujący. Spektakl to współczesna adaptacja sztuki teatralnej Cervantesa "La Cueva de Salamanca".

Projekt zorganizowany przez Mercurio Productions i Sin Fronteras

***

26 stycznia 2014, niedziela, 11.00

bilety: 15 PLN, Scena na Smolnej 9

PORANEK FAMILIJNY

TEATR DOMOWY CHMIELNA 6 "JAK KOZA FRANIA ODUCZYŁA SIĘ KŁAMANIA"

przedstawienie lalkowe łączone z żywym planem

(dla dzieci od 4 lat)

tekst: Maciej Dużyński, reż.: Anna i Maciej Dużyńscy,

scenogr.: Anna Lipińska, muz.: Marek Żurawski,

wyst.: Anna i Maciej Dużyńscy

"O RETY, RETY! KÓZKA ZE SKARPETY!"

warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta

Teatr Domowy Chmielna 6 został założony w 1996 roku przez Annę i Macieja Dużyńskich - małżeństwo profesjonalnych aktorów, zamieszkałych pod wyżej wymienionym adresem. Rozpoczęli swoją działalność w przekonaniu, że teatr autentyczny, uczciwy wobec widza (niezależnie od pochodzenia, wieku czy stanu posiadania) można tworzyć profesjonalnie nie tylko w wielkich instytucjach, ale może nawet wbrew nim...

O spektaklu: Bajka o wrednej kozie, która kłamie i psoci oraz robi wszystkim na złość, o sympatycznym Gospodarzu i Gospodyni, która nie może tego wytrzymać i znika. Piesek domu nie pilnuje, kotek myszy nie łapie, tylko kozę gonią, albo przed nią uciekają. W spiżarni bałagan, obórka mało się nie zawali, a Gospodarz ciągle krzyczy. Na szczęście wszyscy spotykają się koło studni i historia do-brze się kończy: "kto nie kłamie i pracuje , ten się zawsze dobrze czuje". Przedstawienie lalkowe łączone z żywym planem, pełne wesołych scenek, piosenek i śmiesznych postaci, przez co "mądry morał" nie jest zbyt nachalny ani moralizatorski.

www.teatrdomowy.republika.pl

O warsztatach: Po spektaklu odbędą się 30-min. warsztaty artystyczne przygotowane i poprowadzone przez animatorów z Klawej Planety. Podczas warsztatów dzieci wraz z rodzicami wykonają skarpetkowe, kolorowe kózki, które mogą być wykorzystane do dalszych domowych zabaw. Nie zabraknie oczywiście wesołych harców i pląsów.

www.klawaplaneta.pl

***

27 stycznia 2014, poniedziałek, 11.00,

wstęp wolny, Scena na Smolnej 9

P.S. PROGRAM SENIOR - KULTUROMANIA Z AKTORSKIEGO ALBUMU

Spotkanie z Andrzejem Grabowskim

Andrzej Grabowski - polski aktor filmowy, teatralny, kabaretowy i telewizyjny. W 1974 r. ukończył PWST w Krakowie i rozpoczął wieloletnią pracę aktorską na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego. Pierwszy sukces osiągnął dzięki roli w spektaklu "Przepraszam, czy tu biją" w reżyserii Ryszarda Smożewskiego (Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, 1976), za którą otrzymał Nagrodę Młodych Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru i Filmu (SPATiF-u). Znany m.in. z takich kreacji jak Andrzej Jurewicz w "Bożej podszewce" czy Ferdynand Kiepski ze "Świata według Kiepskich". Na swoim koncie ma wiele ról zarówno filmowych, jak i teatralnych. Użyczył także głosu w kilku filmach zagranicznych m.in. kierowanych do dzieci. W 2010 r. wydał swoją pierwszą płytę "Mam prawo... czasami... banalnie". Znalazło się na niej trzynaście utworów. Muzykę napisali: Marcin Lamch, Przemysław Pacan i Krzysztof Niedźwiedzki, natomiast autorami tekstów są m.in. Jan Nowicki, Andrzej Poniedzielski i Krzysztof Nowak.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji