Artykuły

Chorzów. Wiosna w Teatrze Rozrywki

W Teatrze Rozrywki wszyscy przygotowują się do wyjazdu do Warszawy. W przyszłym tygodniu w teatrze Studio zespół zaprezentuje "Przebudzenie wiosny". Poza tym na deskach chorzowskiej sceny wiele imprez gościnnych: spektakli, koncertów, warsztatów.

Początek marca w leatrze Rozrywki to czas intensywnych przygotowań do gościnnych pokazów "Przebudzenia wiosny" w reżyserii Łukasza Kosa w warszawskim teatrze Studio.

- Jest to wynik naszej współpracy z teatrem Studio. Za kilka dni my jedziemy do nich ze swoim spektaklem, zaś w sierpniu Studio będzie gościło w Chorzowie - mówi Paweł Rozkrut z Teatru Rozrywki.

Spektakl na podstawie twórczości Franka Wedekinda o buncie, dojrzewaniu, pierwszej miłości zostanie zaprezentowany 5 i 6 marca na warszawskiej scenie trzykrotnie. To jedna z najciekawszych propozycji Rozrywki. W role buntowników wcielają się młodzi, pełni energii i utalentowani wokalnie aktorzy, m.in. Wioleta Malchar i Kamil Franczak.

W Chorzowie natomiast publiczność będzie miała okazję poznać zwycięzców 4. Edycji Obserwatorium Artystycznego "Entree" - przeglądu teatralnego skierowanego do teatrów nieinstytucjonalnych, prezentujących różne formy wypowiedzi artystycznej.

Tegorocznymi laureatkami zostały trzy artystki skupione wokół formacji FURU Kolektyw, które zaprezentowały inspirowany teatrem tańca i teatrem fizycznym spektakl pt. "Szum" opowiadający o czekaniu. Kto nie widział tej interesującej etiudy ruchowej, będzie mógł zobaczyćją 15 marca o godz. 19.30.

Marzec to także miesiąc występów gościnnych. Ale Teatr z Warszawy 10 marca zaprezentuje komedię pt. "Siostrunie" o zwariowanych siostrach zakonnych, w role których wcielą się m.in. Katarzyna Żak, Anna Dereszowska i Jolanta Fraszyńska. Ostatnie dwie panie 31 marca wystąpią na tej samej scenie w towarzystwie Cezarego Pazury i Michała Żebrowskicgo w spektaklu "Bóg mordu" Teatru 6. Piętro z Warszawy.

Mniej komercyjnie, za to bardziej artystycznie, będzie 21 marca podczas spektaklu-koncertu "Moskwa-Pietuszki" w wykonaniu aktorów Teatru Nowego z Krakowa. Na występ złożą się utwory m.in. Władimira Wysockiego i Ałły Pugaczowej oraz proza Wieniedikta Jerofiejewa. Z sentymentalnych tekstów wyłoni się poetycka opowieść o współczesnej Rosji i obywatelach tego dziwnego kraju, o czekaniu, opuszczeniu i... alkoholu.

Pod koniec miesiąca, 27 marca, przypada Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji w Teatrze Rozrywki odbędą się warsztaty teatralne w ramach piątej edycji ogólnopolskiej akcji Dotknij Teatru. Adresowane głównie do młodzieży warsztaty poprowadzi aktor Piotr Warszawski.

Kilka dni później, 30 marca, znany dobrze śląskiej publiczności duet Monika Strzępka i Paweł Demirski pokaże jeden z ostatnich swoich spektakli - "Firmę", wyprodukowaną przez Teatr Nowy im. Łomnickicgo z Poznania. Krytycy określają go jako przekorny thriller korporacyjno-dworcowy o polskich aferach i katastrofach kolejowych.

Na kwiecień zaplanowano premierę widowiska "ZłaNocki, czyli Bajki dla potłuczonych", którego kanwą jest program kabaretu Potem, z powodzeniem prezentowany przez całe lata 90. I choć teksty skeczy i piosenek pisane były tak dawno, to wciąż zaskakują swą aktualnością, zmuszają do refleksji i budzą żywe reakcje publiczności.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji