Artykuły

Słupsk-Gdynia. Jacek i Placek gościnnie w Miejskim

Mikołajkowym prezentem dla gdyńskich dzieci są gościnne występy słupskiego Teatru Lalki Tęcza z przedstawieniem "O dwóch takich, co ukradli księżyc" [na zdjęciu] w Teatrze Miejskim.

Gdyński Teatr Miejski im. W. Gombrowicza, który obecnie w repertuarze nie ma żadnych propozycji dla dzieci, postanowił sprowadzić gościnne przedstawienie. Okazją są nadchodzące mikołajki. Wybór padł na słupski Teatr Lalki Tęcza, którego najnowszą premierą jest bajka Kornela Makuszyńskiego "O dwóch takich, co ukradli księżyc". Historia została rozsławiona przez film fabularny z 1962 r. w reżyserii Jana Batorego, z udziałem obecnego prezydenta elekta Lecha Kaczyńskiego i jego brata Jarosława, prezesa PiS.

Bajka opowiada o chłopcach bliźniakach, którzy urodzili się w skromnej miejscowości o nazwie Zapiecek i od najmłodszych lat przysparzają kłopotów rodzinie i mieszkańcom miasteczka. Szczególnie nie znoszą pracy, więc marzą, by znaleźć się w kraju dobrobytu, w którym nie trzeba pracować. Pewnego dnia postanawiają odejść z Zapiecka i poszukać lepszego życia. Czego nauczyła ich niebezpieczna i pełna przygód wędrówka?

Na lalkowe przedstawienia "O dwóch takich, co ukradli księżyc" Teatr Miejski w Gdyni zaprasza w niedzielę 4 grudnia o godz. 12 oraz 5 i 6 grudnia o godz. 9 i 11. Bilety w cenie: 12 i 16 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji