Artykuły

Olsztyn. Robert Janowski gwiazdą WOŚP

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Olsztynie zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. Impreza zainauguruje też obchody 700-lecia tamtejszego zamku. Gwiazdą akcji bedzie warszawski aktor Robert Janowski [na zdjęciu].

- Finał wyszedł nam niejako w charakterze dodatku do jubileuszu - przyznaje Patrycja Szewczyk, koordynatorka tamtejszego sztabu. To jej pierwsze szefowanie w Orkiestrze. Na co dzień jest referentką ds. promocji Urzędu Gminy w Olsztynie. - Sztab zaczęliśmy organizować dość późno, bo dopiero w grudniu, i pewnie by się nie udało, gdyby nie pomoc Fundacji Owsiaka.

W sztabie działa 26 wolontariuszy - są to głównie uczniowie szkół i ich nauczyciele. - W niedzielny poranek w swoich szkołach będą wystawiać różne przedstawienia, głównie jasełka, i zaproponują najróżniejsze atrakcje. Po południu przeniesiemy się wszyscy pod zamek, gdzie czekają nas najważniejsze tego dnia imprezy, w tym koncert Roberta Janowskiego - mówi Szewczyk.

Janowski, znany m.in. z musicalu "Metro" i jako prowadzący teleturniej "Jaka to melodia", pojawi się na scenie o godz. 19. Wcześniej zaśpiewają zespoły Tajka i Maraton, a aktorzy z olsztyńskiego teatru Stodoła pokażą przedstawienie "Pamięci Marka Perepeczki". Pod zamkiem zapłoną też wielkie ogniska, których blask oświetli - prezentowane pod zamkiem - rzeźby Jerzego Kędziory. Nie zabraknie oczywiście licytacji - najważniejszymi fantami będą te związane z 700-leciem Olsztyna: okolicznościowy medal, kalendarze itp. W programie znalazł się także pokaz uzbrojenia i strojów rycerskich w wykonaniu członków Kompanii Najemnej Taurus. Na koniec zaplanowano pokaz sztucznych ogni, a po nim dyskotekę pod gołym niebem.

Swój "mały finał" ma też Stajnia Biały Borek z pobliskich Biskupic, która współorganizuje olsztyńską imprezę. Również tam czeka wiele atrakcji, głównie dla najmłodszych - bajki przeczyta im Adam Hutyra, aktor Teatru Mickiewicza, będą też przejażdżki w siodle i kiełbaski z ogniska oraz kulig.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji