Artykuły

Bydgoszcz. Koncert Roberta Janowskiego

Na koncert z cyklu "Artyści z balkonu Święcickiego" zaprasza 3 lipca Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy oraz Senator RP Andrzej Kobiak.

Koncert zorganizowany w ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Robert Janowski - absolwent szkoły muzycznej I stopnia w klasie fortepianu. Ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie, a potem weterynarię na WMW SGGW.

Debiutował na deskach amatorskich teatrów. Występował w kilkunastu formacjach rockowych w latach 80., m.in. ZOO, Oddział Zamknięty, Sekcja Z. W 1983 przyczynił się do powstania muzyki do Rock-musicalu Kompot Jonasza Kofty i Bene Rychtera, gdzie wcielił się w postać głównego bohatera. Brał udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Poezji w 1988 i 1989. Grał w musicalu Metro Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy, co przyniosło mu rozgłos. Wystąpił w nim na Broadwayu. Śpiewał w oratorium Świętokrzyska Golgota Zbigniewa Książka i Piotra Rubika. Współpracował przy tworzeniu musicali, m.in. Do grającej szafy grosik wrzuć i Grosik-2 oraz brał udział w przedstawieniach piosenek Brela w Teatrze Buffo w Warszawie. Jego stałe miejsce pracy to Teatr Dramatyczny w Warszawie. Występował też w Teatrze Rampa, Teatrze Ateneum (Opętany w reż. Małgorzaty Boratyńskiej) i Teatrze Rozmaitości.

Wydał płytę "Co mogę dać" (1994). Utwór "W nas i wokół nas" z filmu "Pora na czarownice" w programie Muzyczna Jedynka utrzymywał się przez osiem miesięcy na pierwszym miejscu. W 1995 wydał kolejny album "Powietrze". W 2001 został wydany album "Nieważkość". Nagrał płytę "Kolędy" i "Grosik-3" z piosenkami z lat 60. i 70. Z utworem "Lubię ten smutek" wziął udział w nagraniu płyty Tomasza Filipczaka i Piotra Rodowicza z jazzowymi coverami kompozycji Seweryna Krajewskiego "Seweryn Krajewski Smooth Jazz" wydanej przez Polskie Radio w 2007 roku.

3 lipca, Godz. 21:00, balkon kamienicy Święcickiego, Pl. Wolności w Bydgoszczy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji