Artykuły

Warszawa. Gala finałowa Festiwalu Teatrów Młodzieżowych w Polskim

15 stycznia odbędzie się Gala finałowa III Festiwalu Teatrów Młodzieżowych "W świecie Mrożka", organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie.

W programie m.in. spektakl laureata Festiwalu - Teatru Mała Rękawiczka z Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie "Nie wierzę w słonie", pokaz wybranych scen z przedstawień finałowych oraz duża dawka absurdalnego, niepozbawionego refleksji humoru "jak z Mrożka".

***

"Nie wierzę w słonie" na podstawie opowiadań Sławomira Mrożka, Teatr Mała Rękawiczka

Teatr Mała Rękawiczka to młodsza grupa teatralna istniejąca przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Skupia młodzież gimnazjalną. Istnieje 4 lata i ma na swoim koncie 4 spektakle. Na początku młodzi artyści uczyli się sztuki aktorskiej sięgając do tekstów Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Później w spektaklu "Sen Kasi" poprzez teatr ruchu wprowadzili widza w świat dziecięcych marzeń i lęków. Następnie, czując tęsknotę za słowem, zwrócili się do mistrza ze Stratfordu i tak powstał spektakl "Tu nie ma miejsca na Pana Szekspira", który został zwycięzcą II Festiwalu Teatrów Młodzieżowych: Szekspir. Inspiracje. Teatr Rękawiczka zainspirowany następną edycją festiwalu sięgnął po dzieła Sławomira Mrożka. Ich najnowszy spektakl "Nie wierzę w słonie" jest wynikiem spotkania Wielkiego Mistrza i Przekornego Gimnazjalisty.

"Nie wierzę w słonie" powstał na podstawie opowiadań Sławomira Mrożka. Tekst mistrza w zestawieniu z wyobraźnią i krytycznym okiem gimnazjalistów stał się manifestem przeciw głupocie, zakłamaniu i obłudzie. Młodzi ludzie bezlitośnie obnażają świat dorosłych, ukazując w krzywym zwierciadle groteski tradycyjne wychowanie oparte na bezwzględnym posłuszeństwie i strachu. "Nie wierzę w słonie" to głos młodych ludzi pełnych przekory i buntu, którzy przestali już wierzyć w bajeczki dla dzieci. Jednak "trudno jest nie wierzyć w nic".

Występują:

Dominika Dziubak, Zuzanna Ziółek, Aleksandra Zajączkowska, Aleksandra Szepielak, Katarzyna Baranowska, Julia Pliwka, Maciej Sawicki, Joanna Jończyk, Joanna Tudek, Jarema Karwowski, Alicja Janisiewicz, Ada Jarzębińska, Natalia Sobór, Anna Gontarz, Maciej Wojtecki, Arkadiusz Kasprzak, Maciej Kasprzak, Oliwia Kęsik, Jakub Grzegrzółka, Michał Lasocki, Paweł Mazurek, Rozalia Wójcicka, Bartosz Rękawek, Franciszek Kozicki, Danuta Piłka, Mateusz Bąk, Aleksandra Winek.

Ceny biletów: normalny 15 zł, ulgowy 7 zł.

Organizatorzy: Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, Samorząd Województwa Mazowieckiego

Partnerzy: Warsaw Modlin Airport, Koleje Mazowieckie, Oficyna Literacka Noir Sur Blanc, Fundacja im. Sławomira Mrożka

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji