Artykuły

Tarnów. Chór z "Grażyny" wyróżniony

Jury społeczne wybrane spośród pasjonatów teatru, przyznało wyróżnienie dla chóru gos.pl na 41. Opolskich Konfrontacjach Teatralnych. Tarnowski chór współpracujący z Teatrem Solskiego, występuje w spektaklu "Grażyna" Adama Mickiewicza, w reż. Radosława Rychcika jako komentator wydarzeń, budując niezwykły, muzyczny klimat w sztuce.

Autorami muzyki do spektaklu "Grażyna" są Michał i Piotr Lis. Przygotowaniem wokalnym zajęła się Anna Podkościelna-Cyz.

"(...) w Grażynie na podwyższeniach umiejscowiony zostaje chór. Jego rola w spektaklu wydaje się szczególnie istotna - zaproszony do współpracy tarnowski zespół Gos.pl staje się nie tylko narratorem, ale i głównym komentatorem akcji. Swoje relacje przekazuje poprzez songi - dzięki oryginalnej warstwie dźwiękowej autorstwa Michała i Piotra Lisów narracja chóru brzmi dość przejrzyście dla widza. Szczególnie godna uwagi jest scena meczu, którego przebieg chór przez cały czas precyzyjnie komentuje w swych pieśniach" - recenzuje Magdalena Figzał w portalu teatralny.pl

W tegorocznej edycji Opolskich Konfrontacji Teatralnych widzowie obejrzeli sześć spektakli rekomendowanych przez jury I edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej "Klasyka Żywa", zainaugurowanego w związku z ubiegłorocznymi obchodami 250-lecia Teatru Publicznego w Polsce.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji